Aktuálne 22.6.2015

Našim súperom v Lige majstrov Steaua Bukurešť

Súperom AS Trenčín v druhom predkole Ligy majstrov sa stal rumunský šampión Steaua Bukurešť. Rozhodol o tom pondelkový poludňajší žreb v sídle UEFA vo švajčiarskom Nyone. Prvý zápas odohráme 14. alebo 15. júla na domácom ihrisku a odvetu o týždeň neskôr 21. alebo 22. júla na národnom štadióne v Bukurešti.

„Všetci súperi, ktorí prichádzali do úvahy, sú kvalitní. Predsa len ide o majstrov svojich krajín. Určite nás čaká ťažká previerka. Musíme sa na to svedomito pripraviť a urobiť všetko pre dobrý výsledok. Doma budeme musieť byť veľmi obozretní a pokúsiť sa neinkasovať. Sme silní v ofenzíve, preto verím, že sa nám na pôde súpera podarí skórovať,“ povedal tréner Martin Ševela.

Kormidelník AS si spomenul na duel tretieho predkola Európskej ligy UEFA spred dvoch rokov proti rovnako rumunskému tímu Astra Giurgiu. „Prvý zápas sme prehrali v Dubnici 1:3 a v odvete sme remizovali 2:2. Hralo sa na národnom štadióne, kde hráva svoje pohárové zápasy aj Steaua. Z tohto pohľadu vieme, do čoho ideme.“

Na odvetu proti Giurgiu má špeciálne spomienky aj Matúš Bero. „Ešte pár minút pred koncom zápasu sme bojovali o predĺženie. Napokon súper dal vyrovnávajúci gól. Od toho času sme sa však posunuli. Z môjho pohľadu to bolo pamätné stretnutie. V domácej súťaži som ešte nedostával toľko priestoru, ale v Bukurešti som nastúpil od začiatku zápasu.“

Kabína AS sa na dvojzápas proti Bukurešti teší. „Dostali sme silného súpera. Nech má hocijaké meno, nebojíme sa. Želali sme si veľké meno a dostali sme ho. Teraz musíme ukázať, čo je v nás. Verím, že to bude vyrovnané. Máme kvalitu na to, aby sme dokázali dominovať. Zaskočiť nás môžu iba agresivitou, no s tým sa musíme vedieť vyrovnať,“ povedal Bero.

„Dostali sme kvalitný tím, akým majster Rumunska určite je. Zo súperov, ktorých sme mohli dostať, už bolo ťažké vyberať. Sú to všetko silné mužstvá, majstri. Určite nás ani proti Bukurešti nebude čakať nič ľahké. Pokúsime sa ale o čo najlepší výsledok,“ povedal kapitán Peter Kleščík a ďalší zo stopérov AS Milan Rundič dodal: „Je to klub s veľkou históriou. Veľmi dobre ich poznám. Bude to ťažký súper, no môžeme postúpiť ďalej.“

„Sú niekoľkonásobným majstrom Rumunska. Najznámejším a najpopulárnejším tímom v krajine. Určite majú kvalitné mužstvo. Pred troma alebo štyrmi rokmi sme ich boli pozrieť v Trnave na zápase Európskej ligy. Boli celkom technickí. Predpokladám, že sa budú snažiť hrať futbal. Žreb neovplyvníme, tak sa tým netreba veľmi zaoberať. Treba získať dostatok informácií a dobre sa pripraviť,“ uzavrel Igor Šemrinec.

Steaua Bukurešť je tradičným rumunským klubom, hoci vznikla až v roku 1947. Nikdy nehrala inú ako najvyššiu rumunskú súťaž. Získala dvadsaťšesť titulov a dvadsaťdvakrát triumfovala v Rumunskom pohári. Najúspešnejším rokom v klubovej histórii je rok 1986, kedy Steaua vyhrala Európsky pohár majstrov (Ligu majstrov) a európsky Superpohár. V prvom prípade zdolala v sevillskom finále po bezgólovej remíze na pokutové kopy Barcelonu a v druhom zásluhou gólu Hagiho ukrajinské Dinamo Kyjev.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Skalica
Fortuna liga, nadstavba, 18.3.2023
MFK Skalica - AS Trenčín
11:00 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 21.3.2023

A-tím | Menoslov zranených hráčov by sa mohol začať zužovať

Menoslov zranených hráčov z kabíny prvého mužstva AS Trenčín by sa po...

Fanúšikovia 20.3.2023

Tvárou v tvár | Róbert Rybníček o odchovancoch akadémie v prvom tíme AS Trenčín

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať...

ASTV 19.3.2023

Gajdoš | Čas sa nám kráti, musíme sa do toho dostať

Zverenci trénera Mariána Zimena prehrali v druhom zápase nadstavby Fortuna ligy na...

ASTV 19.3.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Skalica.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio