A-tím 26.6.2015

Zápas proti Bohemians bol tímovejší, zhodli sa hráči

Po prehre proti účastníkovi kvalifikácie Európskej ligy FK Mladá Boleslav sme na sústredení v stredných Čechách zdolali ďalšieho miestneho prvoligistu Bohemians 1905 Praha (3:0). Zápas bol takmer počas celých deväťdesiatich minút pod taktovkou nášho mužstva, ktoré mohlo pridať aj viacej gólov.

„Prvý polčas mal kvalitné tempo a najmä v úvode sa hralo pred oboma bránkami. V druhom sme získali skutočne výraznú prevahu. Konečne sme boli efektívni. Dali sme tri góly po pekných akciách. Môžeme byť spokojní,“ povedal Karol Mondek.

Krajný ofenzívny hráč sa predstavil na pozícii pravého obrancu, kde nahradil chorého Petra Čögleya. Táto pozícia mu nie je celkom cudzia a ukázal to aj samotný zápas. „Chvíľu som sa hľadal, ale potom to už bolo v pohode. Cítil som sa tam skutočne dobre,“ komentoval odchovanec Blatnice.

„Mladá Boleslav mala väčšiu kvalitu ako Bohemians. To treba priznať. Chcela hrať futbal. Bola celkovo nepríjemnejšia. Vysokí útočníci dokázali loptu udržať vpredu. Bohemians v úvodných dvadsiatich minútach využíval našu netrpezlivosť. Mali sme príliš roztiahnuté ihrisko. Rýchlo sme však získali prevahu a držali súpera na dištanc. Postupom času prichádzali šance. Takto by sme mali hrať,“ zhodnotil zápas Stanislav Lobotka.

Jedným z mála hráčov, ktorí odohrali celých deväťdesiat minút, bol stopér Milan Rundič. Aj ten bol po stretnutí s výkonom mužstva spokojný. „Hrali sme kombinačne. Podržali sme loptu na kopačkách a to bol kľúč k úspechu. Možno sme mohli dať viac gólov. Vyzneli sme však tímovejšie než doposiaľ. Noví chalani sa pomaly dostávajú do systému. Hrajú dobre dopredu, ale aj v obrane. Dôležitá bola pre nás aj nula na konte Vozára,“ uzavrel Rundič.

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

ASTV 14.7.2024

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905 (0:4)....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa