Aktuality - archiv 30.9.2008

Bubenko nedohral proti Humennému pre prasknuté rebrá

Ivan Galád: „Bubenko by mal chýbať štyri až šesť týždňov. Neviem, či nám ešte v tejto časti sezóny pomôže. Bodaj by som sa mýlil.“

Do tretice všetko najlepšie? Stará pravda neplatí v prípade Mareka Bubenka. Proti 1. HFC Humenné nastúpil po tretí raz v sezóne od prvej sekundy, no už po dvadsiatich minútach sa po jednom zo súbojov pýtal z ihriska. Diagnóza - prasknuté rebrá - ho na dlhšiu dobu vyradila zo zostavy trénera Ivana Galáda.

„V jeho prípade sa smola opakuje,“ zamýšľa sa slovenský kormidelník a po hlbokom nádychu pokračuje v hodnotení genézy pôsobenia skúseného stredopoliara pod Čákovým hradom: „Prišiel so zranenou achilovkou. Keď sme ho dali dokopy, dostal červenú kartu. Po odpustení časti trestu prišlo ďalšie zranenie. Je to smola, pretože Marek si po červej karte uvedomil svoju chybu a vďaka tréningovému nasadeniu sa dostával do dobrej formy. Dôkazom bol aj víťazný gól v Michalovciach.“

Podľa slov trenčianskeho kormidleníka by mal Bubenko absentovať od štyroch do šiestich týždňov. „Neviem, či nám ešte v tejto časti sezóny pomôže. Bodaj by som sa mýlil. Po jeho prešľapoch som u neho zaregistroval, že chce hrať a bojovať za Trenčín. Som presvedčený, že nám ešte pomôže,“ doplnil Galád.

Jeden z najskúsenejších futbalistov v kádri AS dostal týždeň voľna. Víkendový zápas proti rezerve Dunajskej Stredy ale bude už sledovať na tribúne. „Poslali sme ho domov. Nemôže ležať a bez bolesti ani dýchať. Ide skutočne o nepríjemné zranenie. Spoznal som to na vlastnej koži. Po týždni uvidíme do akého tréningového procesu ho budeme môcť zapojiť,“ dodal tréner, ktorý môže na ľavej strane zálohy nasadiť talentovaného Chantiho, alebo defenzívne ladeného Kasáleka. Uvidíme ako sa prvý muž realizačného tímu rozhodne, keďže grécky mladík v súboji proti Humennému príliš neoslnil.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:2 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
17:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 10. kolo, 3.10.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK...

A-tím 24.9.2021

FL | Opäť sme zmazali dvojgólové manko, opäť z toho bola remíza

Zverenci trénera Petra Hlinku remizovali v zápase 9. kola Fortuna ligy na...

ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa