Aktuality - archiv 30.9.2008

Bubenko nedohral proti Humennému pre prasknuté rebrá

Ivan Galád: „Bubenko by mal chýbať štyri až šesť týždňov. Neviem, či nám ešte v tejto časti sezóny pomôže. Bodaj by som sa mýlil.“

Do tretice všetko najlepšie? Stará pravda neplatí v prípade Mareka Bubenka. Proti 1. HFC Humenné nastúpil po tretí raz v sezóne od prvej sekundy, no už po dvadsiatich minútach sa po jednom zo súbojov pýtal z ihriska. Diagnóza - prasknuté rebrá - ho na dlhšiu dobu vyradila zo zostavy trénera Ivana Galáda.

„V jeho prípade sa smola opakuje,“ zamýšľa sa slovenský kormidelník a po hlbokom nádychu pokračuje v hodnotení genézy pôsobenia skúseného stredopoliara pod Čákovým hradom: „Prišiel so zranenou achilovkou. Keď sme ho dali dokopy, dostal červenú kartu. Po odpustení časti trestu prišlo ďalšie zranenie. Je to smola, pretože Marek si po červej karte uvedomil svoju chybu a vďaka tréningovému nasadeniu sa dostával do dobrej formy. Dôkazom bol aj víťazný gól v Michalovciach.“

Podľa slov trenčianskeho kormidleníka by mal Bubenko absentovať od štyroch do šiestich týždňov. „Neviem, či nám ešte v tejto časti sezóny pomôže. Bodaj by som sa mýlil. Po jeho prešľapoch som u neho zaregistroval, že chce hrať a bojovať za Trenčín. Som presvedčený, že nám ešte pomôže,“ doplnil Galád.

Jeden z najskúsenejších futbalistov v kádri AS dostal týždeň voľna. Víkendový zápas proti rezerve Dunajskej Stredy ale bude už sledovať na tribúne. „Poslali sme ho domov. Nemôže ležať a bez bolesti ani dýchať. Ide skutočne o nepríjemné zranenie. Spoznal som to na vlastnej koži. Po týždni uvidíme do akého tréningového procesu ho budeme môcť zapojiť,“ dodal tréner, ktorý môže na ľavej strane zálohy nasadiť talentovaného Chantiho, alebo defenzívne ladeného Kasáleka. Uvidíme ako sa prvý muž realizačného tímu rozhodne, keďže grécky mladík v súboji proti Humennému príliš neoslnil.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:1 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 1.10.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 13. kolo, 9.10.2022
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 2.10.2022

A-tím | Bod zo Žiliny teší, ale mali sme získať tri

Po štyroch zápasoch bez bodu a rovnako dlho čase bez streleného gólu sme nepriaznivú...

ASTV 2.10.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

ASTV 2.10.2022

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK...

A-tím 1.10.2022

FL | Sériu prehier bez streleného gólu sme usekli v Žiline

Zverenci trénera Mariána Zimena prerušili sériu štyroch prehier bez streleného...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport