Aktuálne 29.6.2015

Mondek prestúpil do Baníka Ostrava

Dlhoročná opora AS Trenčín Karol Mondek prestúpil do popredného českého tímu Baník Ostrava. Rodák z Blatnice prišiel pod Čákov hrad ešte v dorasteneckom veku z Martina a postupne sa vypracoval na neoddeliteľnú súčasť prvého mužstva. Dvadsaťštyriročný krídelník sa k severomoravskému tímu pripojil v pondelok podvečer. S mužstvom už absolvuje sústredenie v Břeclavi. V drese AS Trenčín odohral takmer stovku stretnutí.

„Mám zmiešané pocity. Veľmi sa teším na novú výzvu. Prestupujem do klubu s vynikajúcom fanúšikovským zázemím. Baník je tradičným tímom českého ligy. Na druhej strane, Trenčín opúšťam po dlhých ôsmich rokoch. Je a stále bude veľmi dôležitou časťou nielen môjho futbalového života. Zostáva mi tu množstvo kamarátov. Prišiel však čas posunúť sa. Chcem dokázať, že si zaslúžim stabilnejšie miesto na ihrisku. Baník je pre mňa veľká motivácia. Verím, že budem čerpať zo skúseností, ktoré som získal v AS. Boj o titul a zápasy v Európe boli pre nás veľkou školou,“ povedal pred odchodom Mondek.

Spoločne s mužstvom okolo kapitána Petra Kleščíka vybojoval pre Trenčín domáci pohár, historický titul majstra Slovenska a účasť v kvalifikácii Ligy majstrov. Štart v najprestížnejšej súťaži „starého kontinentu“ ale už nestihne. „Chalanom budem držať palce. Majú kvalitu na to, aby uspeli,“ poslal posledný pozdrav do kabíny AS Mondek a s jeho typickým humorom uzavrel rozhovor pre klubový web AS Trenčín: „Na sústredení ma dali na izbu s Patrikom Mišákom, (ktorý prestúpil z Trenčína do Ostravy len pred pol rokom, pozn. redakcie). Verím, že mi pomôže pri adaptácii. Zatiaľ na mňa kašle... (smiech).“

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Skalica
Fortuna liga, nadstavba, 18.3.2023
MFK Skalica - AS Trenčín
11:00 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 21.3.2023

A-tím | Menoslov zranených hráčov by sa mohol začať zužovať

Menoslov zranených hráčov z kabíny prvého mužstva AS Trenčín by sa po...

Fanúšikovia 20.3.2023

Tvárou v tvár | Róbert Rybníček o odchovancoch akadémie v prvom tíme AS Trenčín

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať...

ASTV 19.3.2023

Gajdoš | Čas sa nám kráti, musíme sa do toho dostať

Zverenci trénera Mariána Zimena prehrali v druhom zápase nadstavby Fortuna ligy na...

ASTV 19.3.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Skalica.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio