A-tím 14.7.2015

Po nepremenených šanciach prehra proti FC Steaua

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali v prvom zápase druhého predkola Ligy majstrov proti FC Steaua Bukurešť 0:2 (0:0). Do stredajšej odvety tak cestujeme s dvojgólovým mankom. Vo vynikajúcej atmosfére sa na štadióne v Žiline rozhodlo v druhom polčase, keď v závere prvej časti zápasu sme nedokázali premeniť gólové príležitosti.
0:2 (0:0)
Žilina
Liga majstrov , 20:30
AS Trenčín - FC Steaua Bukurešť

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Ramón, Rundič, Madu – Lobotka – Rabiu (79. Koolwijk), Bero - Guba (59. Wesley), Jairo, Van Kessel

FC Steaua Bukurešť | Cojocaru – Papp, Tamas, Varela, Guilherme – Sulley – Breeveld (81. Tahar) – Popa, Stanciu, Chipciu (59. Hamroun) – Tadé (87. Tudorie)

Góly: 64. Stanciu, 70 Hamroun

Žlté karty: 51. Madu, 63. Wesley, 76. Rabiu – 63. Tamas, 64. Hamroun, 75. Breeveld

Rozhodovali: Hernandez – Sobrino, Fernandes (Špan.)

Diváci: 6936

Trávnik hodinku pred zápasom pokropil dážď, čo hre iba prospelo. V opatrnom úvode sa do prvej šance dostali hráči Steauy. Po nedôraznej hlavičke obrany ale Tadé mieril vysoko nad bránku. Po jedenástich minútach hry Cojocaru loptu skrotil pred Berom na dvakrát. Hráči sa inak vzájomne pozorne bránili a ani jeden tím si nedokázal vypracovať čistú šancu. V 33. min sa pred pokutovým územím uvoľnil Bero a strelou k pravej žrdi poriadne natiahol gólmana hostí. O dve minúty sa Bukurešť mohla dostať do vedenia. Gól kapitána Varelu však pre ofsajd neplatil a hlavičkové zakončenie Tadého mierilo mimo troch žrdí. Následne center Popu v poslednej chvíli odvrátil na rohový kop Rundič. V 39. min zabojoval Van Kessel, prekonal už aj Cojocaru, ale loptu z bránkovej čiary vykopol jeden z brániacich hráčov. O malú chvíľu z vnútra pokutového územia zakončil tvrdo Bero, trafil iba pripraveného Cojocaru. V závere polčasu preukázal rýchlosť Van Kessel, dostal sa až na os ihriska, jeho strelu v poslednej chvíli zblokovala obrana.

Po zmene strán priniesla vzruch už 49. Min, keď Van Kesselov center brániaci hráč zrazil rukou. Rozhodcovia túto situáciu nechali bez povšimnutia. V 55. min sa do zakončenia dostal Guba, ale jeho strela z vnútra šestnástky bola tečovaná iba na roh. Hra mala v týchto chvíľach rýchly spád, akcie sa striedali na oboch stranách, chýbalo však poriadne zakončenie. V 63. min prekvapil všetkých na štadióne Stanciu, keď loptu zahral z priameho kopu priamo na bránu a tá skončila za chrbtom Šemrinca – 0:1. O šesť minút sa z ofsajdom zaváňajúcej situácie dostali Rumuni do dvojgólového vedenia. Stanciu našiel v päťke striedajúceho Hamrouna, ktorý zblízka doklepol loptu do siete – 0:2. Vo zvyšných minútach sa hosťujúci hráči snažili takticky zdržovať hru a nepripustiť tlak AS, čo sa im aj podarilo.