Aktuality - archiv 8.10.2008

Knapp a Báez takmer mesiac bez domáceho zápasu ešte nezažili

Lubor Knapp: „Vonku budeme hrať aj o fanúšikov pred Interom."

Reprezentačná prestávka a dva zápasy v rade na súperových trávnikoch spôsobili, že AS Trenčín sa takmer mesiac nepredstaví na domácom ihrisku. Navyše, ak by rezerva Dunajskej Stredy nepožiadala o výmenu domáceho prostredia, bolo by to presne 34 dní bez súboja pod Čákovým hradom.

„Ešte som nezažil, že by sme nehrali tak dlho doma. Zaujímavá zhoda okolností,“ povedal na úvod kapitán Lubor Knapp, ktorý verí, že mužstvo sa s tým bez problémov vysporiada: „Ak sa však dobre pripravíme a dáme do toho všetko, nemalo by nám to spôsobiť problémy. Je pravdou, bude to trochu niečo iné. V krátkom slede sme totiž hrali tri súboje na domácom ihrisku a sme zvyknutí na umelú trávu. Čakajú nás ťažké terény, na ktorých sa nebude dať hrať futbal ako u nás. Rozhodne bojovnosť a vôľa.“

Líder trenčianskej šatne sa ale o pripravenosť svojich spoluhráčov neobáva. Mužstvo sa totiž dostalo z hernej krízy a veľmi dobre si uvedomuje, že si treba vážiť sebavedomie a aktuálnu formu. „Dúfam, že aj naďalej to budeme mať v hlavách tak, ako sme si to prednedávnom usporiadali. Každý vie s čím ma ísť do zápasu. Nemyslím si, že máme problémy s koncentráciou na svoj výkon. Dva zápasy na súperových ihriskách by na tom nemali nič zmeniť,“ povedal Knapp.

Mesiac bez súboja na domácom trávniku je novinkou aj pre jedného z argentínskeho tria v trenčianskom košiari. „Je pre nás dôležité hrať doma a cítiť podporu našich fanúšikov. Hoci ich nechodí toľko, sme radi za každého z nich. Náš program je teraz trochu zvláštny, ale musíme zabojovať. Niekedy treba hrať aj vonku,“ komentoval s úsmevom Báez a predsavzal si: „Verím, že odohráme dobré zápasy a prinesieme ďalšie body.“

Trenčania si uvedomujú, že v Ružomberku a Podbrezovej nehrajú len o dôležité body, ale aj priazeň fanúšikov pred domácim zápasom jesene proti Interu Bratislava. „Vonku budeme hrať aj o fanúšikov pred Interom. Ak by sme zaznamenali dobré výsledky, asi ich príde viac ako doposiaľ. Boli by sme radi,“ potvrdil Knapp.

Autor: mg
Rozpis zápasov
11:15 Karviná
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Kadák zaútočil na všetkých troch frontoch

Hráči prvého mužstva dostali trikrát dvanásť sekúnd, aby vymenovali čo...

ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok