A-tím 8.8.2015

Skovajsa chce predĺžiť víťaznú sériu vonku

Už štvrtý zápas v rade na ihriskách súperov odohrajú zverenci trénera Martina Ševelu. Dnes o 19.00 h nastúpia na ihrisku Spartaka Myjava. Aj podľa slov obrancu Lukáša Skovajsu by si tím rád udržal sériu bez straty bodu.

Ambiciózni kopaničiari mali parádny vstup do ligovej sezóny. Zvíťazili nad Trnavou aj na Pasienkoch nad Slovanom Bratislava. Posledný domáci zápas proti Žiline im však nevyšiel a prehrali. „Myjava je súper, ktorý je doma obzvlášť nepríjemný. Vie potrápiť každého. Rozhodne to nebudeme mať jednoduché. Pred rokom sme sa mohli presvedčiť, že brať body z kopaníc nie je len tak,“ povedal po piatkovom tréningu Lukáš Skovajsa.

Myjavčania sa pred novým ročníkom výrazne posilnili najmä dvojicou bývalých Seničanov (Kóňa, Piroska). „Veľmi som prestupy na strane našich súperov nesledoval. Pre nás ani nie sú podstatné. Pozeráme sa sami na seba. Dôležité je, aby sme víťaznú sériu predĺžili o ďalší zápas,“ pokračoval odhodlane rodák zo Zamaroviec.

Myjava ako bolo spomenuté po dobrom začiatku sezóny zaváhala s vicemajstrovskou Žilinou. Dva góly v jej sieti padli už v úvodných piatich minútach. Následne sa náskok dobre rozbehnutých "šošonov" dobiehal už veľmi ťažko. „Určite si budú chcieť udobriť fanúšikov a vyhrať nad nami. Od začiatku preto musíme hrať svoju hru na jeden alebo dva dotyky. V obrane potrebujeme byť zodpovední a organizovaní. Vpredu chceme byť efektívni. Kopaničiari majú silné štandardné situácie. Práve v nich vidím najvýraznejšie nebezpečie,“ dodal na záver Skovajsa.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa