A-tím 8.8.2015

Skovajsa chce predĺžiť víťaznú sériu vonku

Už štvrtý zápas v rade na ihriskách súperov odohrajú zverenci trénera Martina Ševelu. Dnes o 19.00 h nastúpia na ihrisku Spartaka Myjava. Aj podľa slov obrancu Lukáša Skovajsu by si tím rád udržal sériu bez straty bodu.

Ambiciózni kopaničiari mali parádny vstup do ligovej sezóny. Zvíťazili nad Trnavou aj na Pasienkoch nad Slovanom Bratislava. Posledný domáci zápas proti Žiline im však nevyšiel a prehrali. „Myjava je súper, ktorý je doma obzvlášť nepríjemný. Vie potrápiť každého. Rozhodne to nebudeme mať jednoduché. Pred rokom sme sa mohli presvedčiť, že brať body z kopaníc nie je len tak,“ povedal po piatkovom tréningu Lukáš Skovajsa.

Myjavčania sa pred novým ročníkom výrazne posilnili najmä dvojicou bývalých Seničanov (Kóňa, Piroska). „Veľmi som prestupy na strane našich súperov nesledoval. Pre nás ani nie sú podstatné. Pozeráme sa sami na seba. Dôležité je, aby sme víťaznú sériu predĺžili o ďalší zápas,“ pokračoval odhodlane rodák zo Zamaroviec.

Myjava ako bolo spomenuté po dobrom začiatku sezóny zaváhala s vicemajstrovskou Žilinou. Dva góly v jej sieti padli už v úvodných piatich minútach. Následne sa náskok dobre rozbehnutých "šošonov" dobiehal už veľmi ťažko. „Určite si budú chcieť udobriť fanúšikov a vyhrať nad nami. Od začiatku preto musíme hrať svoju hru na jeden alebo dva dotyky. V obrane potrebujeme byť zodpovední a organizovaní. Vpredu chceme byť efektívni. Kopaničiari majú silné štandardné situácie. Práve v nich vidím najvýraznejšie nebezpečie,“ dodal na záver Skovajsa.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:0 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 16.12.2023
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 11.12.2023

Gajdoš | Červená karta nám viac uškodila ako pomohla

Náš tím si z Dunajskej Stredy odniesol bod po bezgólovej remíze. V ôsmom zápase v rade...

A-tím 10.12.2023

Niké liga | Cenný bod zo Žitného ostrova, škoda nevyužitej presilovky

Zverenci trénera Iliju Stolicu zaznamenali v zápase 17. kola Niké ligy...

ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco