Fanúšikovia 2.9.2015

Fanúšikovský UAFA Cup priniesol 1000 eur pre útulok

Légia Laugaricio, Ultras Trenčín, Partisans Dúbravka a nezávislá iniciatíva „Tribúny sú naše“ usporiadali v spolupráci s klubom AS Trenčín už tretí ročník protirasistického a protixenofóbneho futbalového turnaja UAFA Cup. Ten sa uskutočnil ešte v závere júna na štadióne na Sihoti. Výťažok z podujatia vo výške 1000 eur putuje na podporu občianskeho združenia „Trenčianske labky“, ktoré sa venuje záchrane a pomoci pre opustené a týrané zvieratá. Predchádzajúce ročníky turnaja priniesli na charitatívne účely spolu 1500 €.

„Už tradične musíme povedať, že sme prežili vynikajúci deň. V areáli sa počas dňa pohybovali asi štyri stovky ľudí. Boli tu celé rodiny s deťmi a panovala skvelá atmosféra. Presunutie turnaja zo štadiónu Odevy na hlavné ihrisko zlepšilo nielen celkové zázemie pre hráčov a fanúšikov, ale dotiahlo aj veľa divákov, ktorí sa zastavili počas sobotňajšej prechádzky na trenčiansky ostrov. Zmenu veľmi pozitívne vnímali a všetci účastníci turnaja,“ povedal PR manažér klubu Martin Galajda a dodal: „Pre náš klub je sympatický aj protirastický rozmer akcie. Všetci vieme, že jednou z hlavných kampaní UEFA dnes je boj proti rasizmu na štadiónoch.“

Pokiaľ pred dvoma rokmi sa turnaja zúčastnilo sedemnásť slovenských tímov, pred rokom to bolo už dvadsať družstiev a tento rok dvadsaťštyri z Trenčína a okolia, Bratislavy, Žiliny, Prahy, Otrokovíc a bieloruského Minska. „Z pohľadu ohlasov účastníkov išlo o zatiaľ najúspešnejší a najzaujímavejší ročník. Tento turnaj bol opäť o tom, aby sa stretli ľudia s podobnými názormi. Aby prekonali rozdiely v tom, kto je fanúšikom akého klubu, alebo z akého mesta pochádza. Chceme sa zabaviť so starými a novými kamarátkami a kamarátmi v dobrej atmosfére. Stretneme sa o rok,“ prináša stanovisko organizátor turnaja.

Čo priniesol UAFA Cup 2015?

V areáli na účastníkov čakala nielen pestrá ponuka jedla a občerstvenia, ale aj detský kútik s aktivitami a trampolínou, či spestrenie v podobe maľovania tvárí. O hudobnú produkciu na turnaji sa postaral populárny slovenský drum-and-bass producent formátu B-Complex spolu s bratislavským triom The Ugly Selectors. Večerný program pokračoval v klube Lúč. Prednášku o politike na tribúnach viedol bývalý dlhoročný člen Commando Ultrá (Olympique Marseille) Sebastien Louis. Po skončení prvého diskusného bloku nasledovalo premietania krátkeho filmu Beverly a následná diskusia s producentom filmu a bývalým vodcom fanúšikovskej skupiny Inter City Firm (West Ham United) Cassom Pennantom.

Autor: astn
Rozpis zápasov
0:0 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 16.12.2023
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 11.12.2023

Gajdoš | Červená karta nám viac uškodila ako pomohla

Náš tím si z Dunajskej Stredy odniesol bod po bezgólovej remíze. V ôsmom zápase v rade...

A-tím 10.12.2023

Niké liga | Cenný bod zo Žitného ostrova, škoda nevyužitej presilovky

Zverenci trénera Iliju Stolicu zaznamenali v zápase 17. kola Niké ligy...

ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco