Fanúšikovia 2.9.2015

Fanúšikovský UAFA Cup priniesol 1000 eur pre útulok

Légia Laugaricio, Ultras Trenčín, Partisans Dúbravka a nezávislá iniciatíva „Tribúny sú naše“ usporiadali v spolupráci s klubom AS Trenčín už tretí ročník protirasistického a protixenofóbneho futbalového turnaja UAFA Cup. Ten sa uskutočnil ešte v závere júna na štadióne na Sihoti. Výťažok z podujatia vo výške 1000 eur putuje na podporu občianskeho združenia „Trenčianske labky“, ktoré sa venuje záchrane a pomoci pre opustené a týrané zvieratá. Predchádzajúce ročníky turnaja priniesli na charitatívne účely spolu 1500 €.

„Už tradične musíme povedať, že sme prežili vynikajúci deň. V areáli sa počas dňa pohybovali asi štyri stovky ľudí. Boli tu celé rodiny s deťmi a panovala skvelá atmosféra. Presunutie turnaja zo štadiónu Odevy na hlavné ihrisko zlepšilo nielen celkové zázemie pre hráčov a fanúšikov, ale dotiahlo aj veľa divákov, ktorí sa zastavili počas sobotňajšej prechádzky na trenčiansky ostrov. Zmenu veľmi pozitívne vnímali a všetci účastníci turnaja,“ povedal PR manažér klubu Martin Galajda a dodal: „Pre náš klub je sympatický aj protirastický rozmer akcie. Všetci vieme, že jednou z hlavných kampaní UEFA dnes je boj proti rasizmu na štadiónoch.“

Pokiaľ pred dvoma rokmi sa turnaja zúčastnilo sedemnásť slovenských tímov, pred rokom to bolo už dvadsať družstiev a tento rok dvadsaťštyri z Trenčína a okolia, Bratislavy, Žiliny, Prahy, Otrokovíc a bieloruského Minska. „Z pohľadu ohlasov účastníkov išlo o zatiaľ najúspešnejší a najzaujímavejší ročník. Tento turnaj bol opäť o tom, aby sa stretli ľudia s podobnými názormi. Aby prekonali rozdiely v tom, kto je fanúšikom akého klubu, alebo z akého mesta pochádza. Chceme sa zabaviť so starými a novými kamarátkami a kamarátmi v dobrej atmosfére. Stretneme sa o rok,“ prináša stanovisko organizátor turnaja.

Čo priniesol UAFA Cup 2015?

V areáli na účastníkov čakala nielen pestrá ponuka jedla a občerstvenia, ale aj detský kútik s aktivitami a trampolínou, či spestrenie v podobe maľovania tvárí. O hudobnú produkciu na turnaji sa postaral populárny slovenský drum-and-bass producent formátu B-Complex spolu s bratislavským triom The Ugly Selectors. Večerný program pokračoval v klube Lúč. Prednášku o politike na tribúnach viedol bývalý dlhoročný člen Commando Ultrá (Olympique Marseille) Sebastien Louis. Po skončení prvého diskusného bloku nasledovalo premietania krátkeho filmu Beverly a následná diskusia s producentom filmu a bývalým vodcom fanúšikovskej skupiny Inter City Firm (West Ham United) Cassom Pennantom.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Aktuálne 18.6.2024

Klub | Ponúkame pracovnú pozíciu mládežníckeho fyzioterapeuta

Futbalový klub AS Trenčín hľadá do svojho tímu skúseného a zapáleného...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa