A-tím 26.9.2015

Bero hetrikom zostrelil Skalicu

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali na domácom ihrisku MFK Skalica 3:0 (2:0). Všetky tri góly zaznamenal Matúš Bero.
3:0 (2:0)
Na Sihoti
11. kolo, 19:00

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Koolwijk – Guba (76. Holúbek), Bero, Jančo (68. Rabiu), Van Kessel (56. Bala) - Wesley

MFK Skalica | Fišan – Kurák (83. Jakubek), Pavol Majerník, Petrovský, Vaško – Neoveský (76. Šebesta), Hlinka – Švrček, Bariš, Mazan (61. Gašparík) - Ulrich

Góly: 8., 43. a 80. Bero

Rozhodovali: Michlian – Pozor, Kováč

Diváci: 2605

Už v 8. min poslal loptu za obranu Koolwijk, Bero bol pri nej skôr ako Fišan a skalického gólmana bez problémov prehodil – 1:0. Skaličania po góle rozhodne nezostali zaskočení a tlačili sa pred Šemrincovu bránku. Šťastie v 19. min vyskúšal z voleja Švrček. Na opačnej strane zoči-voči Fišanovi neuspel mladý Jančo. Hra sa v prvom dejstve odohrávala najmä v strede poľa bez výraznejších šancí na oboch stranách. Hostia poctivo bránili. AS chýbala ľahkosť. V závere polčasu však využil škáročku v obrane Skalice Guba, loptu naservíroval Berovi, ktorý sám pred brankárom nezaváhal – 2:0.

V druhom polčase sme od začiatku pritlačili Skalicu na vlastnú polovicu. V 53. min si na center Van Kessela naskočil Wesley, jeho zakončenie však skončilo tesne nad bránkou. Po hodine hry mohol dostať svoj tím späť do zápasu Mazan. Jeho tvrdú strelu pod brvno Šemrinec s námahou vytesnil na rohový kop. Pri ňom zostal v pokutovom území nepokrytý kapitán Pavol Majerník, no neskóroval. V 69. min mohol definitívne pochovať nádeje nováčika na body Wesley, ale z pár krokov trestuhodne prestrelil bránu. O osem minút sa pretlačil do zakončenia striedajúci Bala, trafil však iba vybiehajúceho gólmana. V 80. min sa už AS podarilo streliť gól. Parádne sólo predviedol Bala, Fišan jeho strelu zrazil iba pred Bera, ktorý spečatil hetrik a uzavrel skóre zápasu na 3:0.

Ohlasy po zápase

Fotogaléria

Autor: tasr

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...

Fanúšikovia 15.4.2024

Akadémia | V pondelok 29. apríla nábor a výber detí do tímov akadémie AS Trenčín

AS Trenčín pripravil na pondelok 29. apríla nábor a...

Fanúšikovia 14.4.2024

Fanúšikovia | Po vysokom víťazstve opäť na domácej pôde, vstupenky na Košice v predaji

V šiestom kole nadstavbovej časti Niké ligy sa...