A-tím 5.10.2015

Rozhodla naša trpezlivosť, povedal Rundič

Po jednozápasovom dištanci za červenú kartu proti Žiline sa v súboji proti nováčikovi z Michaloviec (2:0) vrátil do základnej zostavy. Milan Rundič potvrdil, že právom patrí medzi najlepších stopérov Fortuna ligy.

„Najradšej som na ihrisku. Tribúna mi veľmi nesedí,“ pousmial sa belehradský rodák a pokračoval: „Rozhodne nepatrím k zákerným hráčom, dokonca som predtým nemal ani kartové tresty. Čo už, stalo sa. Je to za mnou.“

V zadných radoch po týždňovej odmlke opäť dokázal kraľovať. Síce nebezpečných útokov zo strany Zemplína veľa nebolo, niekoľko nepríjemných momentov sa predsa len našlo. „Dovolím si tvrdiť, že sme zápas zvládli. Do polčasu sa nám podarilo streliť gól, čo bolo veľmi dôležité. V závere sme ešte potvrdili vedenie. Boli sme trpezliví, čo pri defenzívnej hre súpera bolo rozhodujúce,“ prízvukoval Rudnič.

Súper sa podobne ako väčšina tímov zabarikádoval na vlastnej polovici a bolo veľmi náročné narúšať jeho defenzívnu líniu. Zapájať sa do ofenzívy o to viac museli aj stopéri. „S Kleščom sa snažíme v podobných prípadoch čo najviac podporovať útok, no stále máme na pamäti, že musíme myslieť na zadné vrátka. Veď sme poslední,“ dodal dvadsaťtriročný Srb.

Hostia sa z obrannej ulity vytiahli až v samom závere, keď Mensahova strela otriasla konštrukciou Šemrincovej brány. „V podstate sa nedostali do vyloženej šance. Aj Mensahova strela do brvna bola tečovaná. Až posledných päť minút boli vpredu nebezpeční, no všetko sme si dokázali postrážiť,“ zakončil rozhovor Rundič.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:0 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 16.12.2023
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

ASTV 8.12.2023

Komunita | Víťazstvo z MikulAS Cupu po siedmykrát pre Hodžovú

AS Trenčín pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl už jedenásty...

ASTV 7.12.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 7.12.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco
×
Odohrané v 17:30 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín