A-tím 14.10.2015

Nebolo to ideálne, ale ideme ďalej, povedal Kleščík

ŠK Blava Jaslovské Bohunice sme zdolali rozdielom triedy. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko a náš výkon nebol taký presvedčivý, ako vraví výsledok 4. kola Slovnaft Cupu. Toho si bol po zápase vedomý aj kapitán mužstva Peter Kleščík. „Nebol to z našej strany optimálny výkon. Pokiaľ nezlomíme takéhoto súpera už zo začiatku jedným gólom, potom sa nám hrá veľmi ťažko. Zápas nám ukázal, že ešte stále máme na čom pracovať a musíme zostať pokorní. Dôležité je, že sme nakoniec postúpili,“ povedal tesne po stretnutí kapitán AS Trenčín.

Napriek tomu, že sme boli pripravení na súperovu taktiku, dlho sa nám nedarilo presadiť sa cez sústredenú obranu. „Určite sme čakali, že Blava bude hrať práve takto. Je síce z nižšej súťaže, ale mnohé mužstvá vo Fortuna lige vstúpia do vzájomných súbojov defenzívne. Boli sme na to pripravení. Hrýzli a boli nebezpeční po rýchlych protiútokoch. Pri ich prvej príležitosti nás skvelým zákrokom podržal Šeďo (Igor Šemrinec),“ zhodnotil Kleščík.

V zápase nás opäť brzdila nízka efektivita v zakončení. „Je naozaj škoda, že sme nedokázali využiť naše šance. Vytvorili sme si mnoho príležitostí. Hoci všetky neboli stopercentné, musíme ich premieňať. Chýbal nám lepší výber miesta ako aj rozumnejšie riešenie situácií,“ dodal rodák z Čadce.

Náš stopér musel v zápase pre absenciu Martina Šuleka hrať na poste pravého obrancu. Aj keď v tejto sezóne nastúpil na tomto poste prvýkrát, potiahol mnoho akcií a spoluhráčov zásoboval dobrými centrami. „Tréner mi povedal, že si vyskúšame variantu so mnou na pravom obrancovi pre prípad, že by chýbal Martin Šulek. Dostal som od neho za úlohu hrať dopredu, pretože sme potrebovali prečíslovať súpera v krídelných a stredových priestoroch. Hralo sa mi dobre, ale výkon celého mužstva nebol optimálny a potom sa ťažko vyzdvihujú výkony jednotlivcov. Víťazstvo je však dôležité. Ideme ďalej,“ zakončil rozhovor Peter Kleščík.

Autor: mk
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
17:30 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

ASTV 8.12.2023

Komunita | Víťazstvo z MikulAS Cupu po siedmykrát pre Hodžovú

AS Trenčín pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl už jedenásty...

ASTV 7.12.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 7.12.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco
×
Dnes v 17:30 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín