Aktuality - archiv 1.11.2008

Ten roh som nechcel kopať, priznáva Hlohovský

Nedarilo sa im, trápili sa, ale verili až do konca. A možno práve preto vyhrali nad najvážnejším kandidátom na postup do najvyššej súťaže Interom Bratislava.

Nedarilo sa im, trápili sa, ale verili až do konca. Možno práve preto vyhrali nad najvážnejším kandidátom na postup do najvyššej súťaže Interom Bratislava. „Hrá sa deväťdesiat minút a rozhodnúť môžeme dokonca aj v nadstavenom čase,“ trefne poznamenal po stretnutí mladý útočník Filip Hlohovský.

Práve lopta po rohovom kope z kopačky ofenzívnej nádeje tri minúty pred koncom riadneho hracieho času skončila po hlavičke Juraja Križka za chrbtom súperovho gólmana. Práve štandartné situácie boli slabinou AS. Väčšinu z nich mal vo svojej kompetencii Hlohovský. „Štandartky mi skutočne nešli. Pred rozhodujúcim momentom som dokonca chcel na roh poslať niekoho iného. Zobral som to však na seba. Povedal som si, že nemôžem všetko kopnúť tak zle a napokon to vyšlo,“ komentoval s veľkým úsmevom nádejný zakončovateľ.

Inter si prehrať nezaslúžil, ale na to sa vo futbale nehrá. „Od začiatku nám to nešlo tak ako sme chceli. Takéto víťazstvá sú však najcennejšie. Doslova sme ho vydreli. Máme mladý tím. Stále sa učíme a zbierame skúsenosti,“ povedal Hlohovský a jedným dychom pokračoval: „Po predchádzajúcom stretnutí na Interi prišla kríza. Teraz urobíme všetko, aby to bolo v ďalších súbojoch naopak.“

Trenčania na domácom ihrisku ukázali neraz za priehršť bojovnosti. Pred súbojmi na súperových trávnikoch akoby nechávali srdce zakliate v hradnej skale. „Vonku nám chýba viac bojovnosti a pritom umelá tráva je v tomto smere horšia. Doma nás však fanúšikovia podržia, preto je to možno ľahšie. U súperov musíme hrať zodpovednejšie vzadu a sústrediť sa na brejky. Treba bojovať, možno viac ako proti Interu,“ dodal na záver Hlohovský.

Autor: mg
Rozpis zápasov
13:00 Senec
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2021
MFK Skalica - AS Trenčín
1:0 Trnava
Prípravný, Tipsport liga, 12.1.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 15.1.2021

Príprava | Zápas proti Zlatým Moravciam zrušil COVID-19

Druhý zápas zverencov trénera Stijna Vrevena v zimnej verzii Tipsport ligy zrušil...

ASTV 13.1.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy 2021...

Fotogalérie 12.1.2021

Fotogaléria | Zápas zimnej Tipsport ligy proti Spartaku Trnava

Fotogaléria zo zápasu úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy proti FC...

ASTV 12.1.2021

ASTV | Tréner Vreven a Roguljič po prípravnom zápase proti Trnave

Tréner Stijn Vreven a Ante Roguljič po zápase úvodného kola zimnej verzie...

orion tip macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont