Aktuality - archiv 3.11.2008

Križko uťal trinásťmesačný gólový pôst

„Nedarilo sa nám, ale nahradili sme to bojovnosťou. Napokon sa k nám priklonilo aj šťastie. Neviem, kedy naposledy bolo na našej strane,“ povedal Juraj Križko.

Strelec víťazného gólu proti Interu Bratislava Juraj Križko čakal na ďalší ligový zásah dlhých trinásť mesiacov. Naposledy sa predviedol ešte na jeseň minulého roka, keď svojim hetrikom rozhodol o víťazstve nad Zlatými Moravcami. Odvtedy akoby uťal. Dobre stavaný hrotový útočník sa rovnako ako celý klub trápil. Vyslobodením bol až presun na stopérsky post. Postupne sa opäť začal udomácňovať v zostave a s pribúdajúcimi štartmi získava aj potrebné sebavedomie.

„Som veľmi rád, že zásluhou môjho gólu sme uspeli v tak dôležitom stretnutí, ale nechcem to príliš preceňovať,“ povedal po stretnutí Križko a pokračoval: „Išlo o nacvičenú akciu. Na tréningu sme sa tomu dosť venovali. Kouč chce, aby sme na prvú žrď išli aspoň traja a padlo to na mňa. Filipovi (Hlohovskému) štandardné situácie počas zápasu príliš nevychádzali. Až tento roh mu sadol tak ako mal.“

AS sa od úvodnej minúty trápilo, čo ostro kontrastovalo s hrou Interu. „Žlto-čierni“ hrali na brejky jednoduchou kombináciou a prekonávali trenčiansky obranný val. „Trápili sme sa. Po dvoch prehrách vonku a najmä veľmi zlom výkone v Ružomberku, sme mali akoby zviazané nohy.  Veľa sme toho kazili, ale verím, že toto víťazstvo nám pomôže. Chyba bola aj v tom, že sme ich nechávali nakopávať lopty. Útočníci nenapádali rozohrávku tak ako oni nás a keď má obranca na rozohrávku čas, vie to využiť,“ priznáva dvadsaťtriročný odchovanec trenčianskeho futbalu.

Inter predčil mladý tím AS nielen v jednoduchosti a účelnosti, ale aj v tvrdosti. „Mali sme rešpekt, ale nebáli sme sa ich. Nedarilo sa nám, ale nahradili sme to bojovnosťou a to sa cení. Napokon sa k nám priklonilo aj šťastie. Neviem, kedy naposledy bolo na našej strane. Remíza by asi bola spravodlivejšia,“ dodal na záver úprimne Križko.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 15. kolo, 29.11.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
2:0 Žilina
Fortuna liga, 14. kolo, 21.11.2020
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 28.11.2020

Tučný | Ak budeme dobre nastavení, zápas zvládneme

Základná časť našej najvyššej futbalovej súťaže bude v nedeľu pokračovať už jej pätnástym...

A-tím 23.11.2020

Letenay | Všetko pozitívne kazí, že sme zostali bez bodu

Prvý ligový zápas v tomto ročníku má po víkende na svojom konte Lukáš Letenay....

ASTV 22.11.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 14. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 22.11.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina (0:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff