Aktuality - archiv 3.11.2008

Križko uťal trinásťmesačný gólový pôst

„Nedarilo sa nám, ale nahradili sme to bojovnosťou. Napokon sa k nám priklonilo aj šťastie. Neviem, kedy naposledy bolo na našej strane,“ povedal Juraj Križko.

Strelec víťazného gólu proti Interu Bratislava Juraj Križko čakal na ďalší ligový zásah dlhých trinásť mesiacov. Naposledy sa predviedol ešte na jeseň minulého roka, keď svojim hetrikom rozhodol o víťazstve nad Zlatými Moravcami. Odvtedy akoby uťal. Dobre stavaný hrotový útočník sa rovnako ako celý klub trápil. Vyslobodením bol až presun na stopérsky post. Postupne sa opäť začal udomácňovať v zostave a s pribúdajúcimi štartmi získava aj potrebné sebavedomie.

„Som veľmi rád, že zásluhou môjho gólu sme uspeli v tak dôležitom stretnutí, ale nechcem to príliš preceňovať,“ povedal po stretnutí Križko a pokračoval: „Išlo o nacvičenú akciu. Na tréningu sme sa tomu dosť venovali. Kouč chce, aby sme na prvú žrď išli aspoň traja a padlo to na mňa. Filipovi (Hlohovskému) štandardné situácie počas zápasu príliš nevychádzali. Až tento roh mu sadol tak ako mal.“

AS sa od úvodnej minúty trápilo, čo ostro kontrastovalo s hrou Interu. „Žlto-čierni“ hrali na brejky jednoduchou kombináciou a prekonávali trenčiansky obranný val. „Trápili sme sa. Po dvoch prehrách vonku a najmä veľmi zlom výkone v Ružomberku, sme mali akoby zviazané nohy.  Veľa sme toho kazili, ale verím, že toto víťazstvo nám pomôže. Chyba bola aj v tom, že sme ich nechávali nakopávať lopty. Útočníci nenapádali rozohrávku tak ako oni nás a keď má obranca na rozohrávku čas, vie to využiť,“ priznáva dvadsaťtriročný odchovanec trenčianskeho futbalu.

Inter predčil mladý tím AS nielen v jednoduchosti a účelnosti, ale aj v tvrdosti. „Mali sme rešpekt, ale nebáli sme sa ich. Nedarilo sa nám, ale nahradili sme to bojovnosťou a to sa cení. Napokon sa k nám priklonilo aj šťastie. Neviem, kedy naposledy bolo na našej strane. Remíza by asi bola spravodlivejšia,“ dodal na záver úprimne Križko.

Autor: mg
Rozpis zápasov
 
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

ASTV 16.6.2021

ASTV | Hlinka, Kadák a Križan pred prvým tréningom letnej prípravy

ASTV vám prináša záznamy z rozhovorov trénera Petra Hlinku, Jakuba Kadáka...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok