Aktuality - archiv 13.11.2008

Mládežnícki brankári potrebujú zvýšiť konkurenciu, tvrdí Hodál

Roman Hodál má „na povel“ gólmanov AS Trenčín. Pomocou brankárskej školy chce odovzdať svoje skúsenosti a hľadať mladé talenty.

Brankárov AS Trenčín má dnes na starosti jeden z nastupujúcej generácie úzko špecializovaných trénerov Roman Hodál. V spolupráci s klubom sa však nevenuje iba klubovým gólmanom, ale už niekoľko týždňov prevádzkuje aj svoju brankársku školu. „S touto myšlienkou som sa pohrával odkedy som sa dal na brankárske trénerstvo. Chcel som aj nádejam z menších klubov ukázať niečo z brankárskej kuchyne. Navyše takto môžem zmapovať mladých gólmanov v regióne a prípadne ich posunúť do nášho klubu,“ povedal Roman Hodál.

Napriek tomu, že počas svojej kariéry sa nikdy nedostal medzi absolútnu špičku, pracoval s viacerými skvelými odborníkmi. Práve ich skúsenosti chce skĺbiť s vlastnými poznatkami pri ďalšej práci. „Viacero vynikajúcich brankárov ma počas kariéry ovplyvnilo. Nerád by som na niekoho zabudol, ale asi najviac sa podpísal na mojom raste môj prvý a zhodou okolností aj posledný tréner Jaroslav Machač. Dobre sa mi v Dubnici spolupracovalo s Miroslavom Mentelom, ktorý má dnes na starosti reprezentáciu. Spomeniem aj bývalého ligového brankára Jána Veselého alebo Dušana Keketiho. Mal som taktiež možnosť vidieť prácu legendárneho Holanďana Pieta Schrijversa. Je teda z čoho čerpať. Každý má niečo, čo sa dá použiť ďalej,“ povedal Hodál.

Práca s brankármi na Slovensku je v porovnaní s vyspelým svetom iba v plienkach. Napriek tomu sa to aj v tomto smere lepší. „Za vyspelými krajinami stále zaostávame. Keď sme počúvali ako to funguje napríklad v Ajaxe Amsterdam, iba sme žasli. U nás máme maximálne dvoch špecialistov v klube. Inde má každá kategória trénera pre gólmanov a je to logické. V každom veku si hráč vyžaduje niečo iné. Najskôr sa pracuje na technike, potom na sile a na záver to je o psychike,“ doplnil Hodál.

Budúcnosť brankárov AS nie je stratená, ale stále je na čom pracovať. „V žiakoch vyčnieva najviac Matej Vozár hrajúci aj v reprezentácii. Potom tam je však trochu nedostatok brankárov. Chcelo by to zvýšiť konkurenciu,“ dodal tréner trenčianskych gólmanov trénujúci každý štvrtok (14.30 h) v športovej hale aj mimoklubové nádeje.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 13.12.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
2:0 Bratislava
Fortuna liga, 16. kolo, 5.12.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 5.12.2020

FL | Po penalte a červenej karte prehra na Tehelnom poli

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 16. kola na ihrisku Slovana...

A-tím 4.12.2020

Slávik | Nemáme čo stratiť, ideme zabojovať

V šestnástom kole našej najvyššej súťaže sa náš tím predstaví u súpera najťažšieho možného...

ASTV 4.12.2020

ASTV | Exkluzívne letecké pohľady na Štadión Sihoť

ASTV vám prináša aktuálne letecké pohľady na stavbu štadióna na Sihoti. Veríme, že...

esport 3.12.2020

eSport | Predohrou víkendu na Tehelnom poli virtuálny zápas proti Slovanu

Predohrou víkendového zápasu Fortuna ligy medzi Slovanom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff