Aktuality - archiv 16.11.2008

Bubenko: Mali sme dať gól a potom sa mohli váľať

Všetci Trenčania si veľmi dobre uvedomovali, že súpera posadili na koňa práve oni. Dôvodom boli viaceré nepremenené tutovky.

Zverenci trénera Ivana Galáda sú v domácom prostredí už 588 minút bez inkasovaného gólu. Ťahajú šnúru šiestich duelov s nulou pred vlastnými fanúšikmi. Predĺžili ju aj proti najlepšiemu tímu súťaže na ihriskách súperov Rimavskej Sobote. Keďže však ani oni neskórovali, dôležitý súboj sa skončil bezgólovou remízou. „Vedeli, že doma body nepúšťame a neinkasujeme. Od začiatku bolo na nich vidieť, že si prišli pre bezgólovú remízu. V druhom polčase často simulovali. Do ničoho sa nepúšťali. Bod má preto pre nich hodnotu zlata,“ povedal po stretnutí obranca Boris Godál.

Gemerčania vsadili všetko na jednu kartu a risk im vyšiel aj vďaka miernej benevolencii hlavného arbitra. „Hralo sa nám naozaj veľmi zle. Csaba a potom aj ja sme rozhodcu upozorňovali, že ich brankár nejaví záujem o hru. Po každej našej šanci vybehol pred šestnástku a začal usmerňovať obranu. Vôbec nejavil záujem o rýchle rozohranie hry. To urobil v druhom polčase aspoň osemkrát. Navyše často zbytočne ležali na trávniku a nič sa za to nenastavilo. Iba tri minúty za šesť striedaní,“ komentoval líder trenčianskej kabíny Lubor Knapp, ktorý inak nemal voči korektnému rozhodovaniu žiadne výhrady. „Ťažko sa nám dostávalo do tempa, keď bolo stále prerušené. Rimavská Sobota má skúsené mužstvo. Vedeli čo majú robiť, aby nás rozhodili,“ doplnil k tejto téme Godál.

Všetci Trenčania si však veľmi dobre uvedomovali, že súpera posadili na koňa práve oni. Dôvodom boli viaceré nepremenené tutovky. „O body sme sa pripravili sami. Všetko stálo na šanciach, ktoré sme v prvom polčase nepremenili. Do desiatej minúty sme zahodili dve vyložené šance,“ komentoval mladý pilier obrany AS, ktorého trefne doplnil skúsený Marek Bubenko, ktorý tentoraz nebol tým vytúženým žolíkom: „Mali sme šance, aby sme zápas rozhodli. Potom mohli ležať koľko chceli. V iných súbojoch to padlo, teraz nie. Sieť sme trafili hádam z každej strany, len nie tak ako sme mali. Niekedy chýbalo skutočne pár centimetrov.“

foto: Martin Blažek

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 13.12.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
2:0 Bratislava
Fortuna liga, 16. kolo, 5.12.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 5.12.2020

FL | Po penalte a červenej karte prehra na Tehelnom poli

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 16. kola na ihrisku Slovana...

A-tím 4.12.2020

Slávik | Nemáme čo stratiť, ideme zabojovať

V šestnástom kole našej najvyššej súťaže sa náš tím predstaví u súpera najťažšieho možného...

ASTV 4.12.2020

ASTV | Exkluzívne letecké pohľady na Štadión Sihoť

ASTV vám prináša aktuálne letecké pohľady na stavbu štadióna na Sihoti. Veríme, že...

esport 3.12.2020

eSport | Predohrou víkendu na Tehelnom poli virtuálny zápas proti Slovanu

Predohrou víkendového zápasu Fortuna ligy medzi Slovanom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff