ASTV 4.1.2016

ASTV: Hviezdy deťom podporili tradične aj DEMY

Charitatívny projekt „Hviezdy deťom“ prekročil v siedmom roku svojho života hranicu 100 000 €. Náš futbalový klub pomohol počas tohto obdobia vďaka podpore viacerých spoločností, drobných firiem a jednotlivcov mnohým nielen v našom regióne. Vďaka akcii z úvodu minulého leta putuje na charitatívne účely na prelome rokov 2015 a 2016 takmer dvadsaťtisícová suma. Postupne vás zoznamujeme so subjektmi a jednotlivcami, ktorých sme spoločne s partnermi akcie „Hviezdy deťom“ podporili.

Oficiálne odovzdávanie šekov prebieha inak než v predchádzajúcich rokoch. Nezorganizovali sme odovzdanie darov na jednom mieste, ale zástupcovia klubu spoločne s hráčmi navštevujú našich recipientov postupne. Okrem financií sa tak snažíme priniesť svojou prítomnosťou aj ďalší špeciálny darček.

Štvrtým obdarovaným subjektom je už tradične Centrum sociálnych Služieb DEMY Trenčín (2500 €), ktoré v súčasnosti poskytuje starostlivosť päťdesiatim deťom a mladým ľuďom s mentálnym postihnutím a poruchami správania sa. Lukáš Skovajsa, Matúš Opatovský, Ryan Koolwijk, Kingsley Madu a zástupkyňa generálneho partnera projektu spoločnosti Enel Veronika Čičová si tentoraz zobrali aj posilu v podobe Dr. Klauna, ktorý deťom pripravil zábavný program.

„Športový klub by mal okrem svojej podstaty napĺňať aj spoločensko-sociálnu úlohu. Našim cieľom nie je vychovávať iba výborných futbalistov, ale aj osobnosti, ktoré budú vzorom pre svoje okolie. Veríme, že aj vďaka tomuto projektu, sa nám to darí,“ povedala manažérka projektu „Hviezdy deťom“ a projektová manažérka AS Trenčín Petra Drábová. „Prežili sme skvelé stretnutie s deťmi z DEMY, ktoré nás privítali zvukom afrických bubnoch. Na záver nechýbala spoločná bubnovačka. Cítime, že medzi našim klubom a DEMY sa vybudoval skutočne blízky a úprimný vzťah.“

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2024

A-tím | Pätica hráčov končí v AS Trenčín

Pred štartom prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže nastávajú v tíme trénera Iliju...

A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa