A-tím 15.1.2016

Šesťgólový Bero nabáda do ďalšej poctivej práce

Prvý novoročný prípravný zápas sa skončil riadnou kanonádou. Duel proti krajskému rivalovi z Myjavy priniesol až deväť gólov, z toho poltucet nastrieľal Matúš Bero, ktorý má hneď po úvodnom zápase našliapnuté na najlepšieho strelca prípravného obdobia.

Už úvodné minúty zápasu naznačili, kto bude na ihrisku pánom. Zverenci trénera Martina Ševelu sa do súpera zahryzli a väčšinu času sa hralo na polovičke súpera. Prvý polčas okrem aktivity na našich kopačkách priniesol aj efektivitu jedného muža - Matúša Bera. „Som šťastný, že mi to sypalo. Ak budem aj naďalej na sebe poctivo pracovať, tak tých gólov bude ešte viac. Celá kabína máme rozpracované určité ciele. Tie chceme dotiahnuť do úspešného konca,“ povedal po zápase strelecky disponovaný Zamarovčan.

Na podobnú kanonádu si vo svojom podaní nepamätá, no gólostroj rozhodne nechce preceňovať. „Dnes to bol zápas, kedy vám vyjde všetko. Mám z toho úprimnú radosť, no s nosom hore chodiť určite nebudem,“ pridal s úsmevom 20-ročný stredopoliar.

Začiatok prípravy tak vyznel jednoznačne pre náš tím a ani Matúš Bero neočakával, že by sa zápas mohol vyvíjať takým jednoznančným smerom. „Súpera zaskočili rýchle góly. S tým, čo sme predviedli, môžeme byť spokojní. Chceme pokračovať v nastolenom trende a baviť aj počas ďalších zápasov fanúšikov presnými zásahmi. Je pred nami ešte veľa práce. Príprava sa prakticky iba začala. Ukázalo sa, že sme na tom fyzicky dobre,“ dodal reprezentant Slovenska do 21 rokov.

Práve Matúš Bero uzavrel skóre zápasu na 9:0. Osem minút pred koncom iba jediný presný zásah delil hráčov od magickej desiatky. „Osobne som si to ani neuvedomoval. Všetci na ihrisku sme sa snažili plniť zodpovedne úlohy a výšku skóre sme v hlavách zbytočne neriešili,“ zakončil rozhovor Bero.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 31. kolo, 15.5.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
5:3 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 11.5.2021

A-tím | Slávik podpísal nový dvojročný kontrakt

Mladý krajný obranca Adrián Slávik bude aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres AS Trenčín....

A-tím 10.5.2021

Čatakovič | Červená karta definitívne rozhodla zápas

Víkendový zápas pod Dubňom priniesol dve rozdielne tváre AS Trenčín. Všetkých na...

Fotogalérie 9.5.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Žiline

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK Žilina (3:5).

ASTV 8.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 proti MŠK...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok