Aktuality - archiv 18.11.2008

Arjen Robben – po ďalšom zranení bleskový návrat do tréningu

Futbalista Realu Madrid požiadal o pomoc majiteľa AS Trenčín Tschen La Linga.

O Arjenovi Robbenovi sa hovorí ako o "krištáľovom" chlapcovi. Časté zranenia neustále maria rozlet jeho futbalovej kariéry. Posledným z nekonečnej série zranení bolo natrhnutie zadného stehenného svalu. Táto nepríjemnosť sa mu stala počas rozcvičky pred zápasom Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Juventusom. V zostave ho na poslednú chvíľu nahradil krajan Royston Drenthe. Kým španielsky veľkoklub márne bojoval o body do tabuľky (Turínčania vyhrali 2:0), pre večného rekonvalescenta sa začala ďalšia séria návštev u lekárov.

Pôvodná správa lekárov Realu Madrid hovorila až o šesťtýždňovej nútenej tréningovej pauze. Nešťastný holandský reprezentant v tejto ťažkej chvíli kontaktoval krajana Tschena La Linga a požiadal ho o pomoc. Majiteľ AS Trenčín, majúci v medicínskej oblasti vynikajúce kontakty, mu sprostredkoval vďaka svojmu lekárskemu štábu vyšetrenia na špecializovanej klinike. Rýchly krídelník "pusiniek" sa po bleskovej liečebnej kúre zázračne uzdravil a od utorka (18. novembra) sa v tréningovom centre Valdebebas zapojil do aktívneho tréningu.

Nečakane rýchly Robbenov návrat do tréningového procesu si všimli viaceré významné futbalové periodiká. Rozhovor s La Lingom o liečebných metódach prebrali od holandského časopisu Revu najčítanejšie španielske denníky Marca a AS, ďalej internetové stránky goal.com, soccernet.espn.com, theoffside.com, ale i web českej televízie Nova. Majiteľ AS Trenčín v rozhovore vyslovil presvedčenie, že napriek prognózam o šesťtýždňovej nútenej pauze, bude futbalista do týždňa schopný plnej zápasovej záťaže. Poukázal ďalej na nesprávne stravovacie návyky hráča, z dôvodu ktorých mu vypracoval špeciálny jedálny lístok. Konzumovanie prísne vybratých potravín by malo byť jedným z dôvodov zníženia počtu Robbenových zranení. „Už nebude viac krištáľovým chlapcom,“ myslí si o svojom krajanovi Tschen La Ling.

Autor: ms, foto SITA
Rozpis zápasov
1:1 Bánovce nad Bebravou
Prípravný, 10.7.2024
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
16:00 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 12.7.2024

Klub | ŠKF Sereď farmou AS Trenčín

Klub ŠKF Sereď bude v nasledujúcom ligovom ročníku pôsobiť ako farma AS Trenčín. Treťoligista bude mať na...

Fotogalérie 11.7.2024

Fotogaléria | Tretie stretnutie prípravy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce.

ASTV 11.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti FC ViOn Zlaté...

A-tím 11.7.2024

A-tím | Gong odchádza spod Čákovho hradu

Hilary Gong opúšťa po roku AS Trenčín. Jeho kroky povedú do najvyššej poľskej Ekstraklasy, kde bude...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa