Aktuality - archiv 18.11.2008

Arjen Robben – po ďalšom zranení bleskový návrat do tréningu

Futbalista Realu Madrid požiadal o pomoc majiteľa AS Trenčín Tschen La Linga.

O Arjenovi Robbenovi sa hovorí ako o "krištáľovom" chlapcovi. Časté zranenia neustále maria rozlet jeho futbalovej kariéry. Posledným z nekonečnej série zranení bolo natrhnutie zadného stehenného svalu. Táto nepríjemnosť sa mu stala počas rozcvičky pred zápasom Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Juventusom. V zostave ho na poslednú chvíľu nahradil krajan Royston Drenthe. Kým španielsky veľkoklub márne bojoval o body do tabuľky (Turínčania vyhrali 2:0), pre večného rekonvalescenta sa začala ďalšia séria návštev u lekárov.

Pôvodná správa lekárov Realu Madrid hovorila až o šesťtýždňovej nútenej tréningovej pauze. Nešťastný holandský reprezentant v tejto ťažkej chvíli kontaktoval krajana Tschena La Linga a požiadal ho o pomoc. Majiteľ AS Trenčín, majúci v medicínskej oblasti vynikajúce kontakty, mu sprostredkoval vďaka svojmu lekárskemu štábu vyšetrenia na špecializovanej klinike. Rýchly krídelník "pusiniek" sa po bleskovej liečebnej kúre zázračne uzdravil a od utorka (18. novembra) sa v tréningovom centre Valdebebas zapojil do aktívneho tréningu.

Nečakane rýchly Robbenov návrat do tréningového procesu si všimli viaceré významné futbalové periodiká. Rozhovor s La Lingom o liečebných metódach prebrali od holandského časopisu Revu najčítanejšie španielske denníky Marca a AS, ďalej internetové stránky goal.com, soccernet.espn.com, theoffside.com, ale i web českej televízie Nova. Majiteľ AS Trenčín v rozhovore vyslovil presvedčenie, že napriek prognózam o šesťtýždňovej nútenej pauze, bude futbalista do týždňa schopný plnej zápasovej záťaže. Poukázal ďalej na nesprávne stravovacie návyky hráča, z dôvodu ktorých mu vypracoval špeciálny jedálny lístok. Konzumovanie prísne vybratých potravín by malo byť jedným z dôvodov zníženia počtu Robbenových zranení. „Už nebude viac krištáľovým chlapcom,“ myslí si o svojom krajanovi Tschen La Ling.

Autor: ms, foto SITA
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 15. kolo, 29.11.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
2:0 Žilina
Fortuna liga, 14. kolo, 21.11.2020
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 28.11.2020

Tučný | Ak budeme dobre nastavení, zápas zvládneme

Základná časť našej najvyššej futbalovej súťaže bude v nedeľu pokračovať už jej pätnástym...

A-tím 23.11.2020

Letenay | Všetko pozitívne kazí, že sme zostali bez bodu

Prvý ligový zápas v tomto ročníku má po víkende na svojom konte Lukáš Letenay....

ASTV 22.11.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 14. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 22.11.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina (0:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff