Aktuality - archiv 18.11.2008

Arjen Robben – po ďalšom zranení bleskový návrat do tréningu

Futbalista Realu Madrid požiadal o pomoc majiteľa AS Trenčín Tschen La Linga.

O Arjenovi Robbenovi sa hovorí ako o "krištáľovom" chlapcovi. Časté zranenia neustále maria rozlet jeho futbalovej kariéry. Posledným z nekonečnej série zranení bolo natrhnutie zadného stehenného svalu. Táto nepríjemnosť sa mu stala počas rozcvičky pred zápasom Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Juventusom. V zostave ho na poslednú chvíľu nahradil krajan Royston Drenthe. Kým španielsky veľkoklub márne bojoval o body do tabuľky (Turínčania vyhrali 2:0), pre večného rekonvalescenta sa začala ďalšia séria návštev u lekárov.

Pôvodná správa lekárov Realu Madrid hovorila až o šesťtýždňovej nútenej tréningovej pauze. Nešťastný holandský reprezentant v tejto ťažkej chvíli kontaktoval krajana Tschena La Linga a požiadal ho o pomoc. Majiteľ AS Trenčín, majúci v medicínskej oblasti vynikajúce kontakty, mu sprostredkoval vďaka svojmu lekárskemu štábu vyšetrenia na špecializovanej klinike. Rýchly krídelník "pusiniek" sa po bleskovej liečebnej kúre zázračne uzdravil a od utorka (18. novembra) sa v tréningovom centre Valdebebas zapojil do aktívneho tréningu.

Nečakane rýchly Robbenov návrat do tréningového procesu si všimli viaceré významné futbalové periodiká. Rozhovor s La Lingom o liečebných metódach prebrali od holandského časopisu Revu najčítanejšie španielske denníky Marca a AS, ďalej internetové stránky goal.com, soccernet.espn.com, theoffside.com, ale i web českej televízie Nova. Majiteľ AS Trenčín v rozhovore vyslovil presvedčenie, že napriek prognózam o šesťtýždňovej nútenej pauze, bude futbalista do týždňa schopný plnej zápasovej záťaže. Poukázal ďalej na nesprávne stravovacie návyky hráča, z dôvodu ktorých mu vypracoval špeciálny jedálny lístok. Konzumovanie prísne vybratých potravín by malo byť jedným z dôvodov zníženia počtu Robbenových zranení. „Už nebude viac krištáľovým chlapcom,“ myslí si o svojom krajanovi Tschen La Ling.

Autor: ms, foto SITA
Rozpis zápasov
 
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

ASTV 16.6.2021

ASTV | Hlinka, Kadák a Križan pred prvým tréningom letnej prípravy

ASTV vám prináša záznamy z rozhovorov trénera Petra Hlinku, Jakuba Kadáka...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok