A-tím 21.1.2016

Koolwijk a Kleščík spokojní, ale kapitán dvíha varovný prst

Záver krátkeho sústredenia v Česku vyšiel zverencom trénera Martina Ševelu nielen herne, ale aj výsledkovo. Tím okolo kapitána Petra Kleščíka zdolal na vyhrievanom trávniku štadióna Evžena Rosického v Prahe účastníka šestnásťfinále Európskej ligy Spartu Praha (4:3). Na výbornom výkone AS Trenčín nič nemení ani fakt, že najúspešnejší český klub nastúpil deň predtým proti Borussii Dortmund.

„Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Počas celého stretnutia sme sa skvelému súperovi vyrovnali herne i kombinačne. Dostali sme sa do tlaku a dokázali diktovať tempo, ale dobre sme hrali aj zozadu. Sme dobré mužstvo a potvrdili sme to na ihrisku,“ povedal Ryan Koolwijk.

Skúsený stredopoliar premenil dva pokutové kopy. „Aj v mojich predchádzajúcich kluboch som patril medzi penaltových exekútorov,“ povedal Koolwijk a k receptu na úspešné zakončenie dodal: „Nie je v tom nič špeciálne. Dopredu si vyberiem stranu a pošlem tam loptu. Navyše, deväť z desiatich brankárov nečaká a vyberá si jednu stranu. Preto to často padá aj do stredu bránky. Práve takéto zakončenie som zvolil pri prvej penalte.“

Spokojný s hrou mužstva bol po stretnutí proti Sparte aj Peter Kleščík, ktorý si pamätá už niekoľko zápasov proti tomuto silnému súperovi. „V čom bol rozdiel v porovnaní s predchádzajúcimi vzájomnými stretnutiami? Iná bola najmä naša efektivita. Sparta má ale kvalitu a stále hrá futbal, ktorý sme zažili pred dvoma alebo troma rokmi, keď nám dávali lekcie,“ povedal kapitán AS.

Napriek optimizmu po víťazstve nad najúspešnejším klubom v histórii českého futbalu priniesol zápas proti Sparte aj zdvihnutý prst. „Šesťdesiat minút bolo dobrých. Hoci sme inkasovali ako prví, nezlomilo nás to. Rýchlo sme vyrovnali a pridali ďalšie góly. Dostali sme sa na koňa a bolo to vidieť. Treba sa ale zamyslieť aj nad našou hrou v poslednej polhodine. Potrebujeme zvládať zápasy bez zbytočne inkasovaných gólov. Druhému a tretiemu sa dalo predísť. Urobili sme ale obrovský progres. Pred troma rokmi sme si nevedeli predstaviť triumf nad Spartou,“ dodal Kleščík.

Fotogaléria

               
 
Autor: mg
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa