A-tím 21.1.2016

Koolwijk a Kleščík spokojní, ale kapitán dvíha varovný prst

Záver krátkeho sústredenia v Česku vyšiel zverencom trénera Martina Ševelu nielen herne, ale aj výsledkovo. Tím okolo kapitána Petra Kleščíka zdolal na vyhrievanom trávniku štadióna Evžena Rosického v Prahe účastníka šestnásťfinále Európskej ligy Spartu Praha (4:3). Na výbornom výkone AS Trenčín nič nemení ani fakt, že najúspešnejší český klub nastúpil deň predtým proti Borussii Dortmund.

„Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Počas celého stretnutia sme sa skvelému súperovi vyrovnali herne i kombinačne. Dostali sme sa do tlaku a dokázali diktovať tempo, ale dobre sme hrali aj zozadu. Sme dobré mužstvo a potvrdili sme to na ihrisku,“ povedal Ryan Koolwijk.

Skúsený stredopoliar premenil dva pokutové kopy. „Aj v mojich predchádzajúcich kluboch som patril medzi penaltových exekútorov,“ povedal Koolwijk a k receptu na úspešné zakončenie dodal: „Nie je v tom nič špeciálne. Dopredu si vyberiem stranu a pošlem tam loptu. Navyše, deväť z desiatich brankárov nečaká a vyberá si jednu stranu. Preto to často padá aj do stredu bránky. Práve takéto zakončenie som zvolil pri prvej penalte.“

Spokojný s hrou mužstva bol po stretnutí proti Sparte aj Peter Kleščík, ktorý si pamätá už niekoľko zápasov proti tomuto silnému súperovi. „V čom bol rozdiel v porovnaní s predchádzajúcimi vzájomnými stretnutiami? Iná bola najmä naša efektivita. Sparta má ale kvalitu a stále hrá futbal, ktorý sme zažili pred dvoma alebo troma rokmi, keď nám dávali lekcie,“ povedal kapitán AS.

Napriek optimizmu po víťazstve nad najúspešnejším klubom v histórii českého futbalu priniesol zápas proti Sparte aj zdvihnutý prst. „Šesťdesiat minút bolo dobrých. Hoci sme inkasovali ako prví, nezlomilo nás to. Rýchlo sme vyrovnali a pridali ďalšie góly. Dostali sme sa na koňa a bolo to vidieť. Treba sa ale zamyslieť aj nad našou hrou v poslednej polhodine. Potrebujeme zvládať zápasy bez zbytočne inkasovaných gólov. Druhému a tretiemu sa dalo predísť. Urobili sme ale obrovský progres. Pred troma rokmi sme si nevedeli predstaviť triumf nad Spartou,“ dodal Kleščík.

Fotogaléria

               
 
Autor: mg
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup, 27.9.2023
OK Častkovce - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.9.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce.

ASTV 28.9.2023

Skovajsa | Záver stretnutia sme si skomplikovali inkasovaným gólom

Náš tím zvíťazil v 3. kole slovenského pohára na trávniku OK Častkovce...

A-tím 27.9.2023

SC | Napriek dramatickému záveru zápas v Častkovciach pod kontrolou

Zverenci trénera Iliju Stolicu postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu....

A-tím 27.9.2023

NAŽIVO | Záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce

Futbalnet TV vám prináša záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce (2:1).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio