Aktuality - archiv 20.11.2008

Trenčania do Prievidze po stratené body

AS Trenčín proti HFK Prievidza bez vykartovaného Depetrisa a zraneného Šebeka, ale s dvoma odchovancami prievidzského futbalu.

Zverenci trénera Ivana Galáda sa v sobotu v Prievidzi poslednýkrát v jesennej časti druhej najvyššej súťaže predstavia na súperovom ihrisku. Po zápase v Prievidzi ich čaká už iba domáca rozlúčka so Šaľou. Trenčiansky kormidelník sa musí zaobísť bez dvojice útočníkov - vykartovaného Davida Depetrisa a zraneného Lukáša Šebeka. Ponúka sa tak alternatíva z víťazného súboja v Lučenci, keď Filipa Hlohovského vpredu dopĺňal stredopoliar Roman Gergel.

„Začal som skutočne na pozícii podhrotového hráča a až v úvode druhého polčasu som sa presunul na ľavú stranu zálohy,“ povedal Gergel a doplnil: „Rozhodnutie je na trénerovi. Mne sa tam nehralo vyslovene zle. Nemal som toľko lôpt, ale o to viac som sa snažil napádať. Dôležité je dobre odohrať prvé lopty a potom to ide aj samo.“ Odchovanec bánovského futbalu sa v metropole Novohradu chytil hneď v úvode, keď už v druhej minúte otvoril skóre zápasu. Proti rovnakému zloženiu ako v nedávnom súboji vonku by nenamietal ani Hlohovský. „S Gerom sme od dorastu spolu a vždy sa nám hralo dobre.“

Nádejný útočník AS je jedným z dvoch odchovancov prievidzského futbalu pod Čákovým hradom. Na „domácej“ tráve sa predstaví spoločne s Tomášom Peciarom. „Pre mňa je to celkom iný zápas ako ostatné. Budem doma, príde veľa známych a rodina. Bude to niečo špeciálne. Veľmi sa teším a iné ako tri body neberiem,“ povedal Hlohovský, ktorý už teraz vie, komu budú jeho blízki fandiť: „Určite mne! Oni totiž veľmi na futbal nechodia a prídu sa pozrieť iba na mňa. O to väčšia je motivácia.“ Rovnako na strane Trenčína by mala byť aj rodina nádejného obrancu. „Rodičia a priateľka budú určite na mojej strane a na strane AS. Už sa teším. Na tamtom ihrisku som vyrastal a hrá sa mi tam dobre. Uvidíme ako to dopadne. Posledné dva zápasy chceme vyhrať,“ dodal Peciar.

Obaja Prievidžania v službách AS si veľmi dobre pamätajú na augustový domáci zápas proti HFK, ktorý sa po bezkrvnom výkone skončil bezgólovou remízou. „Bol to snáď náš najhorší zápas jesene,“ komentoval Hlohovský a Peciar dodal: „Stratili sme dva body, preto chceme teraz bodovať naplno. Predtým sme ťahali šnúru zlých výkonov. Teraz to je iné. Sme celkom vo forme a pohode, mohli by sme to zvládnuť.“

foto: sita

Autor: mg
Rozpis zápasov
13:00 Senec
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2021
MFK Skalica - AS Trenčín
1:0 Trnava
Prípravný, Tipsport liga, 12.1.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 15.1.2021

Príprava | Zápas proti Zlatým Moravciam zrušil COVID-19

Druhý zápas zverencov trénera Stijna Vrevena v zimnej verzii Tipsport ligy zrušil...

ASTV 13.1.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy 2021...

Fotogalérie 12.1.2021

Fotogaléria | Zápas zimnej Tipsport ligy proti Spartaku Trnava

Fotogaléria zo zápasu úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy proti FC...

ASTV 12.1.2021

ASTV | Tréner Vreven a Roguljič po prípravnom zápase proti Trnave

Tréner Stijn Vreven a Ante Roguljič po zápase úvodného kola zimnej verzie...

orion tip macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont