Aktuality - archiv 27.11.2008

Naplno aj v tréningu, pred Prievidzou si to odniesol Šebek

Lukáš Šebek pred súbojom v Prievidzi z tréningu so zlomeným nosom a piatimi stehami na tvári. Filip Lukšík na Hornej Nitre po faule nedohral.

Hoci si Trenčania v závere minulého týždňa priviezli z Prievidze cenné tri body, nebudú dvaja z kádra trénera Ivana Galáda na uplynulé dni spomínať v najlepšom. Lukáš Šebek ešte pred samotným súbojom opustil jeden z tréningov so zlomeným nosom a tvár mu v nemocnici „skrášlili“ piatimi stehami. Druhým smoliarom bol Filip Lukšík. Ten síce na ihrisku HFK nastúpil, ale po faule nedohral a ohrozený je jeho štart proti Šali. Poďme však pekne poporiadku.

„Ako každú stredu sme hrali modelovaný zápas. Už v druhej minúte som dostal v súboji s Alexom (Pagkalisom) kopačkou ranu do tváre. Skončilo to zlomeným nosom a piatimi stehami – troma na nose a dvoma na čele. Bolo to dosť nepríjemné, bolela ma hlava, ale prešlo to,“ pridáva informácie z prvej ruky zakončovateľ s vizitkou najlepšieho strelca najvyššej dorasteneckej súťaže spred niekoľkých sezón.

Mladý útočník vyľakal nielen spoluhráčov a realizačný tím, ale svoje si užila aj priateľka. „V prvom momente sa dosť vyľakala. Keď mi však povedali v nemocnici, že je to v poriadku, bola v pohode,“ prezrádza Šebek, ktorý nepatrí medzi ofenzívne ľadoborce. Skôr využíva svoju šikovnosť, ale pri žiadnom zo súbojov neuhne. Práve možno to sa mu stalo tentoraz osudným. „Aspoň je vidieť, že aj v tréningoch ideme naplno. Každý sa chce dostať do zostavy, ak nie tam, tak aspoň do nominácie,“ hovorí dnes už s úsmevom mladý strelec a dodáva: „Idem do všetkého. Ak by tam ale bol niekto iný, asi to schytá rovnako. Alex sa mi ospravedlňoval, aj správu mi do nemocnice ešte poslal.“

Víťazný súboj v Prievidzi bol možno posledným jesenným pre stredopoliara Filipa Lukšíka, ktorý približne dvadsať minút pred záverečným hvizdom musel predčasne striedať. „Bolo to zozadu a pri čiare. Asi išlo o zbytočný zákrok. Zobral ma cez lýtko a možno aj členok. Po nekontrolovanom páde som si urobil výron,“ vracia sa k inkriminovanému momentu po absencii na štvrtkovom tréningu Lukšík.

Štart v jesennej derniére proti Šali je teda ohrozený. Rozhodnúť by sa malo v piatok, kedy bude známa nominácia na ďalšie dôležité stretnutie. „Lepší sa to, no stále nemôžem hrať. V piatok sa podľa situácie s trénerom dohodneme, či budem k dispozícii. Nerád by som však chýbal,“ dodáva Lukšík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
13:00 Senec
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2021
MFK Skalica - AS Trenčín
1:0 Trnava
Prípravný, Tipsport liga, 12.1.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 15.1.2021

Príprava | Zápas proti Zlatým Moravciam zrušil COVID-19

Druhý zápas zverencov trénera Stijna Vrevena v zimnej verzii Tipsport ligy zrušil...

ASTV 13.1.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy 2021...

Fotogalérie 12.1.2021

Fotogaléria | Zápas zimnej Tipsport ligy proti Spartaku Trnava

Fotogaléria zo zápasu úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy proti FC...

ASTV 12.1.2021

ASTV | Tréner Vreven a Roguljič po prípravnom zápase proti Trnave

Tréner Stijn Vreven a Ante Roguljič po zápase úvodného kola zimnej verzie...

orion tip macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont