Aktuality - archiv 27.11.2008

Hráči sa neobávajú menšej koncentrácie pred posledným zápasom

David Depetris: „Víťazstvo nám určite skrášli Vianoce s rodinou a priateľmi. Chceme vyhrať a užiť si voľno.“

Mužstvo trénera Ivana Galáda čaká posledný zápas jesennej časti druhej najvyššej súťaže. Aktuálne tretí tím prvoligovej tabuľky privíta v domácom prostredí štvrtú Šaľu. Potom už prichádzajú uvoľnenejšie záverečné tréningy, dovolenky a následne začiatok tvrdej zimnej prípravy na druhú polovicu aktuálneho ročníka. „Na zimnú prípravu radšej ešte nemyslím. Ako každý rok to bude veľmi náročné,“ skonštatoval kapitán Lubor Knapp.

O svoje myšlienky pred záverečným duelom jesene sa podelili aj ďalší členovia trenčianskej kabíny. „Pravdou je, že každý sa už teší na voľno. Veľmi dôležité však bude ako zvládneme posledný zápas. Ak sa nám to podarí, bude väčšia pohoda. Túžime bojovať o postup a preto nechceme strácať viac bodov na lídra prvej časti sezóny, než je nutné,“ povedal Filip Lukšík.

Líder mladého mužstva a jeden z najskúsenejších hráčov AS Knapp sa napriek myšlienkam smerujúcim k dovolenkám neobáva straty koncentrácie pred dôležitým súbojom. „Berieme to ako každý iný zápas. Je rovnako dôležitý ako doterajších sedemnásť. Nerobíme rozdiely, či ide o prvý alebo posledný zápas v rade. Koncentrácia určite nebude pre nás problémom,“ tvrdí Knapp.

Množstvo skúseností má aj Marek Bubenko. „Na jeden zápas si spomínam. Išlo však o posledný súboj celej sezóny. S Prešovom nám stačila na záchranu remíza v Košiciach, no prehrali sme. Aj súboj so Šaľou je jeden z tých dôležitých. Je to však iné ako spomínané stretnutie v prešovskom drese. Veď máme pred sebou ešte jarných pätnásť stretnutí,“ rozhovoril sa žolík trénera Galáda, ktorý sa zimnej prípravy neobáva: „Mám ich už za sebou niekoľko. Každý vie čo ho čaká a vnútorne je s tým vyrovnaný. Robíme to pre seba. Ja osobne to beriem celkom v pohode.“

Sezóna rozdelená na dve polovice je novinkou pre argentínskeho útočníka Davida Depetrisa. „Prvá liga v Argentíne je stále rozdelená na dva šampionáty a každý má devätnásť kôl. Stačí osem alebo deväť vydarených zápasov a mužstvo môže hrať o špicu. V Európe to nie je možné, podľa mňa to tu je spravodlivejšie. Novinkou však je, že druhá argentínska liga už kopíruje európske súťaže,“ povedal Depetris a pred záverečným zápasom jesene dodal: „Víťazstvo nám určite skrášli Vianoce s rodinou a priateľmi. Chceme vyhrať a užiť si voľno.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
13:00 Senec
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2021
MFK Skalica - AS Trenčín
1:0 Trnava
Prípravný, Tipsport liga, 12.1.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 15.1.2021

Príprava | Zápas proti Zlatým Moravciam zrušil COVID-19

Druhý zápas zverencov trénera Stijna Vrevena v zimnej verzii Tipsport ligy zrušil...

ASTV 13.1.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy 2021...

Fotogalérie 12.1.2021

Fotogaléria | Zápas zimnej Tipsport ligy proti Spartaku Trnava

Fotogaléria zo zápasu úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy proti FC...

ASTV 12.1.2021

ASTV | Tréner Vreven a Roguljič po prípravnom zápase proti Trnave

Tréner Stijn Vreven a Ante Roguljič po zápase úvodného kola zimnej verzie...

orion tip macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont