Aktuality - archiv 27.11.2008

Hráči sa neobávajú menšej koncentrácie pred posledným zápasom

David Depetris: „Víťazstvo nám určite skrášli Vianoce s rodinou a priateľmi. Chceme vyhrať a užiť si voľno.“

Mužstvo trénera Ivana Galáda čaká posledný zápas jesennej časti druhej najvyššej súťaže. Aktuálne tretí tím prvoligovej tabuľky privíta v domácom prostredí štvrtú Šaľu. Potom už prichádzajú uvoľnenejšie záverečné tréningy, dovolenky a následne začiatok tvrdej zimnej prípravy na druhú polovicu aktuálneho ročníka. „Na zimnú prípravu radšej ešte nemyslím. Ako každý rok to bude veľmi náročné,“ skonštatoval kapitán Lubor Knapp.

O svoje myšlienky pred záverečným duelom jesene sa podelili aj ďalší členovia trenčianskej kabíny. „Pravdou je, že každý sa už teší na voľno. Veľmi dôležité však bude ako zvládneme posledný zápas. Ak sa nám to podarí, bude väčšia pohoda. Túžime bojovať o postup a preto nechceme strácať viac bodov na lídra prvej časti sezóny, než je nutné,“ povedal Filip Lukšík.

Líder mladého mužstva a jeden z najskúsenejších hráčov AS Knapp sa napriek myšlienkam smerujúcim k dovolenkám neobáva straty koncentrácie pred dôležitým súbojom. „Berieme to ako každý iný zápas. Je rovnako dôležitý ako doterajších sedemnásť. Nerobíme rozdiely, či ide o prvý alebo posledný zápas v rade. Koncentrácia určite nebude pre nás problémom,“ tvrdí Knapp.

Množstvo skúseností má aj Marek Bubenko. „Na jeden zápas si spomínam. Išlo však o posledný súboj celej sezóny. S Prešovom nám stačila na záchranu remíza v Košiciach, no prehrali sme. Aj súboj so Šaľou je jeden z tých dôležitých. Je to však iné ako spomínané stretnutie v prešovskom drese. Veď máme pred sebou ešte jarných pätnásť stretnutí,“ rozhovoril sa žolík trénera Galáda, ktorý sa zimnej prípravy neobáva: „Mám ich už za sebou niekoľko. Každý vie čo ho čaká a vnútorne je s tým vyrovnaný. Robíme to pre seba. Ja osobne to beriem celkom v pohode.“

Sezóna rozdelená na dve polovice je novinkou pre argentínskeho útočníka Davida Depetrisa. „Prvá liga v Argentíne je stále rozdelená na dva šampionáty a každý má devätnásť kôl. Stačí osem alebo deväť vydarených zápasov a mužstvo môže hrať o špicu. V Európe to nie je možné, podľa mňa to tu je spravodlivejšie. Novinkou však je, že druhá argentínska liga už kopíruje európske súťaže,“ povedal Depetris a pred záverečným zápasom jesene dodal: „Víťazstvo nám určite skrášli Vianoce s rodinou a priateľmi. Chceme vyhrať a užiť si voľno.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:1 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 12. kolo, 23.10.2021
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
14:30
Slovnaft Cup, 4. kolo, 27.10.2021
TJD Príbelce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.10.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 23.10.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

A-tím 23.10.2021

FL | Zaslúžené víťazstvo po góle v poslednej minúte

Zverenci trénera Petra Hlinku zastavili sériu štyroch zápasov bez plného bodového zisku....

ASTV 22.10.2021

Gaži | Čaká nás veľmi skúsený súper

Tím Petra Hlinku začne druhú polovicu základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže na ihrisku...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa