Aktuality - archiv 30.11.2008

Takéto zápasy musíme vyhrávať, tvrdí Hlohovský

Filip Hlohovský: „Ako útočník musím takéto veci premieňať. Treba dávať góly a tými pomáhať mužstvu.“

AS Trenčín sa s účinkovaním v jesennej časti druhej najvyššej slovenskej súťaže rozlúčil nečakanou domácou remízou proti Šali (1:1). Po zimnej prestávke tak vstúpi do druhej polovice aktuálneho ročníka z tretieho miesta so stratou troch bodov na vedúce duo Inter Bratislava a MFK Rimavská Sobota. Za chrbtom má navyše v tesnom závese trojicu prenasledovateľov – Podbezovú, Michalovce a práve svojho víkendového súpera Šaľu.

Trenčania odohrali proti Duslu zápas s rovnakým priebehom ako bolo ich predchádzajúce domáce stretnutie s vtedajším lídrom Rimavskou Sobotou. Súpera do šancí prakticky nepustili, ale na druhej strane prevaha zverencov trénera Ivana Galáda vyznievala platonicky. Chýbalo viac sebaobetovania alebo prekvapivá myšlienka. Ak sa predsa len vyskytla šanca, zakončenie bolo bezzubé. „Tímy sem prídu iba brániť, nevystrelia na našu bránu, nevedia si poriadne nahrať a my to nedokážeme využiť. Toto si už nemôžeme dovoliť,“ súhlasí útočník Filip Hlohovský a len ťažko hľadá ďalšie slová: „Ťažko to hodnotiť. Obrovské sklamanie. Takéto zápasy musíme vyhrávať.“

Práve nádejný zakončovateľ AS mohol defenzívnu taktiku súpera ešte v prvom polčase naštrbiť. Sám zoči-voči brankárovi súpera však neuspel. Rovnako ako prednedávnom proti Rimavskej Sobote. „Som z toho veľmi sklamaný. Ako útočník musím takéto veci premieňať. Treba dávať góly a tými pomáhať mužstvu. Ani neviem kedy som naposledy skóroval. Veľmi som chcel pretrhnúť tú smolu v zakončení. Možno práve to bola chyba,“ hľadá príčinu zaváhania v príležitosti, ktorá inak ako gólom skončiť nemôže, Hlohovský.

Napriek predzápasovému odhodlaniu pôsobili Trenčania počas zápasu bezradne, bez iskry a bez nápadu. „Určite treba viac bojovať a najmä premeniť šance, ktoré si vypracujeme. Ak ich nevyužijeme, nemôžeme bodovať. V prvom polčase sme mali skórovať. S pribúdajúcim časom sa potom hralo ťažko,“ vracia sa k nevydarenému sobotňajšiemu stretnutiu slovenský reprezentant do 21 rokov a dodáva: „Veľmi sme chceli. Proti jedenástim v šestnástke sa však veľmi ťažko kombinuje. Tak sme to nakopávali, ale asi to bolo chybou. Možno sme sa mali viac pohybovať a dávať si to na jeden dotyk. Určite by spravili chybu.“

Mužstvo má pred sebou dovolenky a od začiatku januára prichádza tvrdá príprava na jarnú časť sezóny. Fanúšikovia si na ďalší súťažný zápas musia počkať. S netrpezlivosťou však budú určite čakať zmeny v kádri a zvedaví nie sú iba oni. „Dúfam, že prídu ešte nejakí dobrí futbalisti a na jar si už takéto zápasy odpustíme,“ uzatvára Hlohovský.

Autor: mg
Rozpis zápasov
13:00 Senec
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2021
MFK Skalica - AS Trenčín
1:0 Trnava
Prípravný, Tipsport liga, 12.1.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 15.1.2021

Príprava | Zápas proti Zlatým Moravciam zrušil COVID-19

Druhý zápas zverencov trénera Stijna Vrevena v zimnej verzii Tipsport ligy zrušil...

ASTV 13.1.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy 2021...

Fotogalérie 12.1.2021

Fotogaléria | Zápas zimnej Tipsport ligy proti Spartaku Trnava

Fotogaléria zo zápasu úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy proti FC...

ASTV 12.1.2021

ASTV | Tréner Vreven a Roguljič po prípravnom zápase proti Trnave

Tréner Stijn Vreven a Ante Roguljič po zápase úvodného kola zimnej verzie...

orion tip macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont