A-tím 30.4.2016

Pohár patrí našim fanúšikom, boli skvelí, tešil sa kapitán Kleščík

Domáci pohár aj po roku zostal v našich rukách. Trnavské finále prinieslo parádnu drámu so šťastným koncom. Hoci prvý gól strelil Slovan Bratislava, vďaka silnej záverečnej pätnásťminútovke Slovnaft Cup zostal vo vitríne AS Trenčín.

„Vedeli sme, v čom je súper silný. Napriek tomu sme ho najmä v prvom polčase pustili do viacerých brejkových situácii. Po prestávke jednu z našich ponúknutých šancí dokázal využiť na strelenie gólu. Po ňom z nás všetko spadlo a začali sme si veriť. Hrali sme rýchlejšie a presnejšie, čoho výsledkom boli tri krásne góly a fantastické víťazstvo,“ tešil sa kapitán Peter Kleščík.

Dvadsaťsedemročný kapitán si po roku mohol vychutnať eufóriu pri dvíhaní druhej najcennejšej trofeje na Slovensku. Krásnemu pocitu však predchádzala tvrdá drina na ihrisku. „Výsledok síce hovorí jasnou rečou, ale rozhodne to nebolo jednoduché. V prvom polčase nám chýbala rýchlosť pri práci s loptou. Po prvom góle sme už nemali čo stratiť a išli sme za víťazstvom. Triumfy, keď dokážete otočiť nepriaznivý stav, sú skutočne parádne. Je to pre nás povzbudenie do posledných štyroch zápasov sezóny. Víťazstvo a trofej patrí našim fanúšikom, ktorí boli skvelí.“

Hoci by sa víťazstvo v národnom pohári patrilo osláviť, zverencom trénera Martina Ševelu na oslavy nezostáva čas. Už v pondelok si v honbe za obhajobou double zmerajú sily s Trnavou. „Chvíľku sa poradujeme a ideme ďalej. Musíme dobre zregenerovať. Trnava bojuje o pohárovú Európu a potrebuje body,“ dodal čadčiansky rodák.

Obrovskú eufóriu zažíval v závere zápasu Gino van Kessel. V záverečných minútach strhol vedenie na našu stranu a po posledných nevydarených zápasoch si napravil chuť. „Som šťastný za oba góly. Pri víťaznom som videl voľný priestor na druhej žrdi a lopta si ma našla. Potom v samom závere som dostal dobrú loptu do behu. Ešte som sa poobzeral, či nemám lepšie postaveného spoluhráča, no napokon som zakončil sám. Brána bola prázdna, musel som iba trafiť jej priestor,“ tešil sa v dobrej nálade Holanďan.

Po výbornej jeseni sa jeho gólový apetít vo Fortuna lige zadrhol. Za to má výrazný rukopis na zisku Slovnaft Cupu. V semifinále strelil Ružomberku hetrik, vo finále bol jedným z hlavných strojcov triumfu. Pri otázke, či sa cíti ako malý hrdina, sa pousmial. „Všetko je dielom tímovej práce. Góly som strelil ja, ale dôležitý bol kolektív. Keby mi nemal kto prihrať, predsa nestrelím gól. Úprimne sa teším, potreboval som podobnú vzpruhu. Posledné týždne neboli z mojej strany ideálne. Dostal som dobrý impulz do záverečných ligových kôl. Máme pred sebou predsa ešte jeden veľký cieľ.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2021

Halftime | Jedna otázka - najčastejšie hrajúca pesnička v playliste

ASTV odštartovala pod hlavičkou „Halftime“ výrobu nadčasových...

ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

ASTV 20.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa