Aktuality - archiv 16.12.2008

Mesto dá na opravu štadióna avizovaných 7,3 milióna korún

Mestskí poslanci vyčlenili 7,3 milióna korún na základné opravy schátraného štadióna na Sihoti.

Mestskí poslanci v Trenčíne vyčlenili 7,3 milióna korún (242 316 €) na základné opravy schátraného futbalového štadióna na Sihoti. Je to približne tretina peňazí, ktoré prvoligový klub AS Trenčín žiadal na splnenie základných bezpečnostných kritérií. Tie nariaďuje nový zákon o organizovaní športových podujatí, ktorý bol prijatý po výtržnostiach v Dunajskej Strede. Podľa generálneho manažéra klubu Roberta Rybníčka ide o celoslovenský problém, ktorý bude musieť riešiť väčšina klubov.

Podľa slov primátora Branislava Cellera po vypracovaní vlastného posudku rozhodnú, ako peniaze rozdelia. Rybníček uviedol, že budú hľadať aj ďalšie zdroje, aby sa na jar mohla druhá najvyššia futbalová súťaž naďalej hrať na mestskom štadióne. Klub však bude asi musieť divákom sprístupniť len hlavnú tribúnu na sedenie, čo zníži kapacitu stánku z 18-tisíc na tri tisícky.

AS Trenčín je v súčasnosti v rukách bývalého holandského futbalového reprezentanta Tschena La Linga, mesto vlastní 10 percent akcií klubu. Rozpočet AS dosahuje 40-miliónov korún (vyše 1,3 milióna €) ročne, dva milióny (66 388 €) prispieva mesto na prevádzku štadióna. Podľa Rybníčka rozpočet z 90% hradí majiteľ La Ling. Jeho víziou je prinášať do Trenčína mladé talenty a po čase ich predávať ďalej do vyspelej futbalovej Európy. Spoliehať sa môže aj na úspešnú trenčiansku mládežnícku základňu.

Základné opravy súčasného štadióna sú len provizórnym riešením. Klub chce v spolupráci s mestom a podnikateľmi v najbližších mesiacoch rokovať o možnej výstavbe nového stánku. Či to bude naďalej na Sihoti v strede mesta alebo niekde inde, ukáže podľa Rybníčka analýza. Generálny manažér dodal, že La Ling sa z Trenčína napriek problémom so štadiónom odísť nechystá.

Autor: sita
Rozpis zápasov
11:15 Karviná
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Kadák zaútočil na všetkých troch frontoch

Hráči prvého mužstva dostali trikrát dvanásť sekúnd, aby vymenovali čo...

ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok