Aktuálne 9.5.2016

Sme nohami na zemi, povedal Ševela po obhájení titulu

Po roku sa majstrovské oslavy konajú opäť v meste pod Čákovým hradom. AS Trenčín si titul vo Fortuna lige 2015/2016 definitívne vybojoval na ihrisku najväčšieho rivala Slovana Bratislava, nad ktorým sme v nedeľňajšom šlágri zvíťazili jednoznačne 4:0 (2:0). V útrobách Pasienkov sa rozpútala nefalšovaná trenčianska radosť.

„Zostávame nohami na zemi, aj keď sme si vedomí toho, čo sme dosiahli. Získať titul aj pohár je ťažké, obhájiť ešte náročnejšie. Bol to však náš predsezónny sen a cieľ, podarilo sa nám ho zrealizovať a dnes sa tešíme. Je dôležité, aby si ľudia v živote dávali ciele a snažili sa ich naplniť. Na ceste za nimi treba zdolávať prekážky, to bol aj náš prípad. Dovolím si tvrdiť, že sme dve kolá pred koncom zaslúžene majstri. Máme najviac bodov, strelili sme najviac gólov, dosiahli sme najviac víťazstiev. Svedčí to o mentalite nášho mužstva, ktoré sa snaží hrať útočný futbal, možno aj na úkor nejakých chybičiek v obrannej činnosti," povedal tréner Martin Ševela.

„Teraz nás čaká cesta domov a potom vyrazíme do mesta. Je dôležité si to užiť, je niečo úžasné, čo sa nám podarilo. Boli sme všetci na jednej vlnovej dĺžke, to bol základ úspechu. Podaril sa nám husársky kúsok dostať sa na Slovensku na najvyššie priečky v lige aj v pohári," dodal Ševela, ktorý však myslí už aj na ďalšie méty. „Vyhrať našu ligu je super, ale chceli by sme odohrať viac ako len dva zápasy v Lige majstrov. Vlani nás vyradila Steaua Bukurešť, ale boli sme blízko k postupu. Potrebujeme nazbierať skúsenosti, uvidíme, koľko hráčov po sezóne odíde. Záujem o chalanov je veľký a nebude ľahké ich udržať. Na druhej strane si myslím, že keď niekto odíde, príde za neho dobrá posila. Majiteľ klubu pán La Ling má veľmi dobrý skauting."

Šemrinec: Dva najkrajšie roky v živote

„Sme šťastní, to sa ani nedá opísať. Sú to fantastické pocity. Možno bolo dobre, že sme v pondelok proti Trnave prehrali. Boli sme ostražitejší, kompaktnejší, tímovejší a zomklo nás to. Povedali sme si čosi pred zápasom a splnili sme to do bodky,“ nechal sa po zápase na Pasienkoch počuť kapitán Peter Kleščík, ktoré doplnil ďalší z lídrov mužstva Igor Šemrinec: „Čakajú nás oslavy, aj titulu aj pohára. Bude dlhá noc a myslím, že nielen jedna. Slovan sme do ničoho nepustili a zarezali sme ich tretím gólom. Celkovo bolo dôležité, že sme prvých päť zápasov vonku nedostali gól a zistili sme, že si opäť môžeme dôverovať. Vždy sme sa aj v ťažších momentoch dokázali vrátiť na víťaznú vlnu. Obhajoba double je pre Trenčín historický moment a pre mňa osobne to boli dva najkrajšie roky v živote."

Bero: Oba tituly majstra sú výnimočné

Obrovskú radosť prežíva aj najlepší strelec ligy a v minulom roku najlepší mladý hráč na Slovensku Matúš Bero. „Užívame si to. Obhájili sme double, o čom sme celý čas snívali. Celý tím je vynikajúci a som šťastný, že môžem byť súčasťou tejto skvelej partie. Tieto emócie sú neskutočné, je to to najkrajšie, čo sa dá vo futbale zažiť. Oslavy budú dlhé a veľkolepé, po pohárovom triumfe sme na ne čas nemali, teraz si ho radi nájdeme. Oba tituly majstra sú výnimočné. Vlani to za nás rozhodol Slovan a tento rok my," dodal na záver odchovanec AS.

Autor: tasr
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.4.2024

Akadémia | Gatorade hráčom mesiaca Nicolas Nižňanský

Gatorade hráčom mesiaca mládežníckej akadémie AS Trenčín sa stal Nicolas Nižňanský z...

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa