A-tím 15.5.2016

Zápas som si chcel vychutnať, vyznal sa Chovan

O tom, že pôjde do brány, sa dozvedel dva dni pred výkopom. Adrián Chovan zažil tohtosezónnu premiéru ako hrom. V ofenzívne ladenom zápase si schuti zachytal a tím viackrát zachránil od gólovej pohromy. Duel proti Žiline (5:2) si užil a rád by sa medzi tri žrde prvého tímu postavil čo najčastejšie.

„Na zápas som sa snažil dôkladne pripraviť. Tešili sme sa na dobrého súpera a snažili sme sa celý večer si vychutnať,“ povedal po záverečnom hvizde Adrián Chovan.

Za prejavenú dôveru je trénerom vďačný. „Veľmi som sa tešil na výkop. Bolo mi jasné, že to bude otvorený zápas, v ktorom obe mužstvá budú v prvom rade myslieť na ofenzívu. Divákom sa musel páčiť. Výsledok pre nás dopadol pozitívne, čo nás samozrejme teší,“ pokračoval rodák z Partizánskeho.

V jednom z najlepších duelov aktuálnej fortunaligovej sezóny si reprezentačný brankár do 21 rokov schuti zachytal. Za kritický bod považoval nevydrené vybehnutie už za rozhodnutého stavu. „Mohol som to riešiť inak, ale napokon všetko dobre dopadlo. Zastúpil ma spoluhráč (Lawrence). Inak, na nedostatok práce som sa sťažovať nemohol."

Väčšinu sezóny odchytal v drese Nemšovej, kde sa striedal s ďalšími dvoma kolegami. Pri porovnaní tretej a prvej ligy našiel viacero odlišností. „Možno niekto povie, že brankárovi je jedno akú súťaž odchytá. Pravda to nie je. Fortuna liga je v prvom rade oveľa rýchlejšia. Ja som vďačný za každú šancu a pripravujem sa svedomito, nech nastúpim v akomkoľvek zápase,“ poznamenal Chovan.

Pre stále iba dvadsaťročného gólmana je dôležitá zápasová prax. Tá by mu mala dopomôcť k udržaniu si pozície jednotky v najcennejšom drese. „Robím všetko pre to, aby som sa u trénera Hapala udržal medzi troma žrďami. Rád by som nastúpil aj v záverečnom kole proti Skalici. Komu však dajú tréneri dôveru, je dnes predčasné hovoriť,“ dodal na záver Chovan.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa