A-tím 15.5.2016

Zápas som si chcel vychutnať, vyznal sa Chovan

O tom, že pôjde do brány, sa dozvedel dva dni pred výkopom. Adrián Chovan zažil tohtosezónnu premiéru ako hrom. V ofenzívne ladenom zápase si schuti zachytal a tím viackrát zachránil od gólovej pohromy. Duel proti Žiline (5:2) si užil a rád by sa medzi tri žrde prvého tímu postavil čo najčastejšie.

„Na zápas som sa snažil dôkladne pripraviť. Tešili sme sa na dobrého súpera a snažili sme sa celý večer si vychutnať,“ povedal po záverečnom hvizde Adrián Chovan.

Za prejavenú dôveru je trénerom vďačný. „Veľmi som sa tešil na výkop. Bolo mi jasné, že to bude otvorený zápas, v ktorom obe mužstvá budú v prvom rade myslieť na ofenzívu. Divákom sa musel páčiť. Výsledok pre nás dopadol pozitívne, čo nás samozrejme teší,“ pokračoval rodák z Partizánskeho.

V jednom z najlepších duelov aktuálnej fortunaligovej sezóny si reprezentačný brankár do 21 rokov schuti zachytal. Za kritický bod považoval nevydrené vybehnutie už za rozhodnutého stavu. „Mohol som to riešiť inak, ale napokon všetko dobre dopadlo. Zastúpil ma spoluhráč (Lawrence). Inak, na nedostatok práce som sa sťažovať nemohol."

Väčšinu sezóny odchytal v drese Nemšovej, kde sa striedal s ďalšími dvoma kolegami. Pri porovnaní tretej a prvej ligy našiel viacero odlišností. „Možno niekto povie, že brankárovi je jedno akú súťaž odchytá. Pravda to nie je. Fortuna liga je v prvom rade oveľa rýchlejšia. Ja som vďačný za každú šancu a pripravujem sa svedomito, nech nastúpim v akomkoľvek zápase,“ poznamenal Chovan.

Pre stále iba dvadsaťročného gólmana je dôležitá zápasová prax. Tá by mu mala dopomôcť k udržaniu si pozície jednotky v najcennejšom drese. „Robím všetko pre to, aby som sa u trénera Hapala udržal medzi troma žrďami. Rád by som nastúpil aj v záverečnom kole proti Skalici. Komu však dajú tréneri dôveru, je dnes predčasné hovoriť,“ dodal na záver Chovan.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 28. kolo, 4.7.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
1:3 Senica
Fortuna liga, 29. kolo, 27.6.2020
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 1.7.2020

Ančic | Zaujíma ma iba to, čo bude v najbližšiu sobotu

Hlavným trénerom fortunaligového tímu AS Trenčín sa na prelome týždňov stal Juraj...

A-tím 30.6.2020

Pirinen | Chcem pomôcť klubu k úspechom

Fínsky reprezentant Juha Pirinen má za sebou prvý tréning vo farbách AS Trenčín. Po pondelňajšom...

A-tím 29.6.2020

A-tím | Fínsky reprezentant prvou posilou pred novou sezónou

Fínsky reprezentant Juha Pirinen je prvou posilou AS Trenčín pred štartom...

A-tím 29.6.2020

Roguljič | Od prvej minúty sme boli pánom na ihrisku

Odohral necelú hodinu. Napriek tomu si vyslúžil prívlastok postava zápasu. Ante...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak