Aktuálne 17.5.2016

Rundič si užil úspechy s tímom, na trávniky sa vráti koncom leta

Na jeseň bol postrachom hosťujúcich útočníkov. S Petrom Kleščíkom vytvoril nepriepustnú hrádzu. Svojim dielom pomáhal k úspešným výsledkom. Jeho výkony nenechali chladnými skautov po celej Európe. Prestup Milana Rundiča do dánskeho FC Nordsjaeland bol na spadnutie.

Lenže osud to chcel inak. Na tréningu si privodil nešťastné zranenie a namiesto odchodu za Stanislavom Lobotkom a Ramónom prišla na rad operácia. „Zranenie som si v podstate privodil sám. Poranil som si predný krížny väz v kolene tak nešťastne, že iné východisko ako operácia neprichádzalo do úvahy,“ povedal Milan Rundič.

Niekdajší mládežnícky reprezentant Srbska absolvoval chirurgický zákrok v Belgicku. Následne väčšinu času strávil doma v Srbsku, aby sa koncom apríla vrátil do Trenčína. „Operácia bola najlepším variantom. Som spokojný s týmto rozhodnutím. Ubehlo dva a pol mesiaca. Cítim sa dobre, len stále nemôžem behať. Podľa predpokladov by som sa na ihrisko mal vrátiť v auguste alebo septembri,“ pokračoval belehradský rodák.

Z toho, že mu prestup do popredného dánskeho klubu napokon nevyšiel, hlavu nevešia. Ako sám hovorí, bol to osud. „Nevadí, aj to sa v živote stáva. Aj zlé veci ma posúvajú ďalej. Taký už býva život. Snažil som sa byť vnútorne silný a zvládnuť situáciu v hlave.“

V závere apríla opäť zavítal do kabíny prvého tímu. V dôležitých zápasoch záveru sezóny chcel byť spolu s tímom. Hoci mu skrinku obsadil Stefan Maierhofer, na dobrej nálade mu to neubralo. „Už som sa nemohol dočkať, kedy budem opäť v kabíne. Na posledné zápasy som chcel ešte zlepšiť vynikajúcu atmosféru v tíme. Napriek tomu, že som nemohol byť priamo na ihrisku, víťazstvo v pohári ako aj vo Fortuna lige, som si užil naplno,“ dodal na záver Rundič.

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa