Hádzaná 28.6.2016

AS Trenčín patrí do WHIL, povedal tréner reprezentácie

Slovenská hádzanárska reprezentácia kadetiek sa v závere minulého týždňa zišla pred majstrovstvami sveta v domácom prostredí na dve krátke sústredenia v Trenčíne. Pozvánku dostalo 19 hráčok z toho až sedem dievčat oblieka dres HK AS Trenčín. Pri tejto príležitosti sme vyspovedali trénera Jána Beňadika, ktorý v minulosti dlhé roky pod Čákovým hradom trénoval mládež i ženy.

Čo hovoríte na výkony siedmich hráčok z AS Trenčín v reprezentačnom výbere?

"Hráčky HK AS Trenčín bojujú o svoju pozíciu v reprezentačnom výbere pre majstrovstvá sveta. Nina Ušiaková nám z dôvodu dlhodobého zranenia žiaľ z reprezentácie vypadla. Dievčatá dnes majú príležitosť a tej sa treba chytiť. V tom družstve sa pohybujú už tretím rokom. Odohrali európsky šampionát, takže herné skúsenosti majú."

Myslíte si, že dievčatá z HK AS Trenčín budú konkurencieschopné aj v súťaži akou je medzinárodná WHIL?

"Keď sa vrátim pár rokov späť, tak prvý vstup Trenčína do WHIL bol v podobnom formáte. Stavalo sa na úspešných ročníkoch dorasteniek. Myslím si, že pre klub je práve toto cesta ako súťaž hrať dlhodobo. Je tu priestor pre dievčatá herne sa rozvíjať. Každý zápas bude obrovskou skúsenosťou. Súťaž WHIL je ďaleko náročnejšia ako prvá liga žien, alebo dorastenecké súťaže. Dievčatá ale perspektívu rozhodne majú. Určite by som sa o nich nebál. Niektoré družstvá v súťaži sú rovnako postavené na mládežníckych hráčkach."

Dva roky ste v trenčianskom klube pôsobili ako tréner mládeže, neskôr aj dva roky ako tréner žien. Vidíte určitý progres v klube?

"V Trenčíne som skončil pred piatimi rokmi. V klube nastala určitá obroda a výsledkom toho je, že družstvo sa späť vracia do spomínanej ženskej súťaže. Z toho sa samozrejme teším. Za štvorročné pôsobenie som si vybudoval vzťah. Myslím si, že Trenčín do WHIL patrí. Osobne budem rád, pokiaľ bude dlhodobo v tej súťaži pôsobiť."

Trenčianky v nominácia kadetiek SR na sústredení pred MS: Barbora Hanzalíková (brankárka), Barbora Zemanovičová, Terézia Takáčová, Nicol Nejedlíková, Erika Rajnohová, Katarína Kostelná, Nina Ušiaková

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:0 Skalica
Fortuna liga, nadstavba, 18.3.2023
MFK Skalica - AS Trenčín
11:00 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 21.3.2023

A-tím | Menoslov zranených hráčov by sa mohol začať zužovať

Menoslov zranených hráčov z kabíny prvého mužstva AS Trenčín by sa po...

Fanúšikovia 20.3.2023

Tvárou v tvár | Róbert Rybníček o odchovancoch akadémie v prvom tíme AS Trenčín

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať...

ASTV 19.3.2023

Gajdoš | Čas sa nám kráti, musíme sa do toho dostať

Zverenci trénera Mariána Zimena prehrali v druhom zápase nadstavby Fortuna ligy na...

ASTV 19.3.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Skalica.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio