Nemšová 1.8.2016

Talda hodnotí spoluprácu s Nemšovou na výbornú

Spolupráca medzi AS Trenčín a FKS Nemšová má za sebou prvý rok a vstupuje do druhej sezóny. Podľa slov manažéra Ľubomira Taldu splnila svoj účel a naďalej sa bude rozvíjať.

Niekoľkoročná kooperácia medzi Trenčínom a Nemšovou sa v uplynulých dvanástich mesiacoch posunula na vyššiu úroveň. V každom zápase treťoligistu mohlo nastúpiť až päť kmeňových hráčov AS Trenčín. „Uplynulý ročník bol zaujímavý a úspešný zároveň. Podstatou bolo, aby hráči bez súbojového zaťaženia v prvom tíme, mohli byť stále v permanencii. Niekedy sme zostavu lepili na poslednú chvíľu, ale účel sme splnili,“ povedal Talda.

Počas jesennej a jarnej časti nastúpilo v drese nemšovského Slovana viacero hráčov z prvého tímu AS, alebo mládežníckych výberov. Nemšová napokon v konečnom zúčtovaní skončila na piatom mieste v pokojných vodách ligovej tabuľky. „Prehnaný dôraz na výsledky sme nekládli. Každopádne, hráči, tréneri a realizačný tím sme víťazné tipy. Body potešia, ale nie sú pre nás smerodajné. Dôležitejší bol herný prejav. Takmer vo všetkých zápasoch sme boli dominantnejší. Išli sme do rizika, čo prinášalo chyby, inkasované góly a prehry. Nikdy sme sa však nezamerali na bránenie výsledku, čo je proti našej filozofii,“ pokračoval niekdajší hráč Púchova a Trnavy.

Podľa slov manažéra nastal posun aj vo vzťahu hráčov prvého mužstva AS smerom k farmárskemu tímu. Nevnímajú ho ako nutné zlo, ale ako možnosť udržiavať sa v zápasovom tempe. „Stále na tom pracujeme a chlapci to aj chápu. Ak sa z rôznych príčin nedostanú do nominácie na majstrovský zápas vo Fortuna lige, je pre nich výborné nastúpiť v Nemšovej. Každý z nich zápasy odpracoval naplno. Príkladom by mohla ísť dvojica Dávid Guba a Samuel Kalu. Vždy vydali zo seba maximum.“

Spolupráca s Nemšovou bude pokračovať aj v nasledujúcej sezóne v pôvodnom režime. Niektorí hráči prestúpia do Nemšovej, iní budú v klube pôsobiť podľa vzniknutej situácie na striedavý štart. Najvýraznejšia zmena nastane na trénerskom poste. Vladimír Cifranič sa bude venovať už iba práci pri prvom tíme AS. Na uvoľnenú pozíciu nastúpi niekdajší slovenský reprezentant Ľuboš Reiter, ktorý naposledy pôsobil v mládežníckych tímoch Tatrana Prešov. Trénerský tandem vytvorí s Branislavom Ďurišom. „Pevne verím, že robíme správny krok a posunieme sa ďalej. Ľubošova ideológia je blízka tej našej. Onedlho bude držiteľom trénerskej euro-pro licencie,“ zakončil rozhovor Talda.

Autor: mj
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

A-tím 25.2.2024

Niké liga | Napriek skvelej hre, domáca prehra proti Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase 21. kola Niké ligy...

ASTV 23.2.2024

Bariš | Potrebujeme zvíťaziť a zvládnuť toto stretnutie

Náš tím spod Čákovho hradu čaká už tento víkend predposledné kolo základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus