A-tím 6.7.2016

Dnes o 18.00 h proti ruskému vicemajstrovi FC Rostov

Zverencov trénera Martina Ševelu čaká dnes generálka pred začiatkom Ligy Majstrov a Fortuna ligy. V rámci sústredenia v Rakúsku sa AS Trenčín stretne o 18.00 h v Bad Zell s ruským tímom FC Rostov. Zápas by sme mali v prípade vyriešenia internetového spojenia vysielať aj na ASTV.

"Sme veľmi radi, že máme možnosť hrať ruským vicemajstrom. Je to tím s množstvom legionárov. Ruská najvyššia súťaž má svoju kvalitu a Rostov skončil tesne za majstrovským CSKA. To už niečo znamená," povedal hlavný tréner AS Trenčín Martin Ševela.

"Silu súpera sme volili tak, aby sa úroveň zápasu priblížila zápasom v predkolách Ligy majstrov. Očakávam súboj s vysokým tempom a nasadením. Kvalitný súper nás bude nútiť byť rýchlejší v práci s loptou a aj v ostatných herných činnostiach."

Prvé stretnutie druhého predkola Ligy majstrov nás čaká už budúcu stredu. Kormidelník AS si je vedomý, že na dvojzápas budeme musieť prísť stopercentne pripravení. "Ak chceme posúvať našu úroveň, musíme sa konfrontovať so súpermi s kvalitnejších líg. Hráčov máme dostatok, dôležité bude, aby zostali zdraví. Teší ma, že zatiaľ máme k dispozícií aj mená, ktoré boli spájaní s odchodmi. Konečná nominácia sa nám pomaly formuje. Verím, že do Ligy majstrov pôjdeme v tom najsilnejšom možnom zložení," zakončil Ševela.

Rostov šokoval Rusko ziskom strieborných medailí

FC Rostov je dlhodobým účastníkom ruskej Premier ligy. Po štrnástej priečke v sezóne 2014/2015 skončil v poslednej sezóne na druhom mieste len dva body za vedúcim CSKA Moskva a vybojoval si miestenku v treťom predkole Ligy majstrov. Pre ruskú ligu to bolo takmer rovnaké prekvapenie ako pre Anglicko trofej šampióna v podaní Leicester City. V klube pôsobili v minulosti terajší ruský reprezentant Artem Dzjuba alebo slovenský reprezentačný obranca Kornel Saláta.

Fotogaléria

               
 
Autor: mk
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

A-tím 25.2.2024

Niké liga | Napriek skvelej hre, domáca prehra proti Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase 21. kola Niké ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus