Aktuality - archiv 15.1.2009

V Břeclavi chýbali z rôznych dôvodov viacerí hráči AS

V čase zápasu s Mladou Boleslavou viedol Roman Hodál individuálny tréning.

V stretnutí proti Mladej Boleslavi absentovali v tíme Ivana Galáda viacerí hráči. Pre zdravotné problémy ostali doma Lubor Knapp a Roman Gergel. Do Břeclavi necestovali ani Csaba Szórád, dorastenec Peter Mazáň a ani Argentínčania David Depetris, Aldo Báez, Diego Calgaro a Juan Taglioretti.

Diego Calgaro je stále chorý. Na Morave sa nepredstavili ani ďalší jeho krajania. "S trénerom sme sa dohodli, že ostaneme v Trenčíne. Namiesto zápasu sme absolvovali špeciálny vytrvalostný tréning,“ uviedol David Depetris. „Knapp mal problémy so slabinami, Gergel má zranený palec na nohe. Argentínčanov Depetrisa a Báeza sme nechali doma preto, že sme na ich postoch skúšali iných hráčov. Navyše sa mi zdá, že stále akosi nemôžu prekonať aklimatizáciu z horúceho počasia u nich doma,“ doplnil asistent trénera Ivan Vrabec.

Skupinu necestujúcu do Břeclavi si vzal pod kontrolu ďalší asistent Roman Hodál. „Predpoludním sme absolvovali silový tréning v posilňovni. Nasledoval jojo test (špeciálny vytrvalostný tréning, v ktorom musia hráči v presných časových intervaloch behať medzi vyznačenými métami, pozn. redaktora). Potom sme si dali obed. Poslednou fázou tréningu bol malý futbal v hale. Hrali sme traja proti trom,“ opísal tréningový proces bývalý brankár AS.

Lubor Knapp ostal na štadióne aj dlho po tréningu. „Boľavé slabiny mi nedovolili zvládnuť plnú zápasovú záťaž. Chlapcom v Břeclavi som tak príliš nepomohol. Som ale rád, že som bol nápomocný aspoň našej mládeži. Na tréningu mladších dorastencov som mal na starosti útočnú fázu prípravy našich mladíkov. Trénovali sme streľbu a zakončovanie. Podobné skúsenosti mám už z minulosti. Viedol som už viacero tréningov v prípravkách i v žiackych výberoch,“ pochválil sa so svojimi trénerskými skúsenosťami majiteľ trénerskej B-licencie UEFA. Kapitán AS sa spolu s Romanom Gergelom po zranení dostávajú späť do plného tréningového zaťaženia. Na najbližší zápas proti Brnu by mali byť obaja futbalisti fit (hrá sa v utorok 20. januára, 14.30 h v tréningovom stredisku mládeže v Brne).

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel