Aktuality - archiv 16.1.2009

Galád skúša Pavlendu na pravom kraji zálohy

Patrik Pavlenda: „Trenčín som uprednostnil aj pred ponukami z najvyššej súťaže.“

Jedným z hráčov, ktorý sa hneď v úvode zimnej prípravy uchádza o miesto v kádri AS Trenčín, je dvadsaťšesťročný pravý obranca Patrik Pavlenda. Za normálnych okolností by v jeho prípade nebolo nad čím váhať, ale bývalý hráč Górniku Zabrze a Zlatých Moraviec má za sebou v uplynulom polroku iba tri zápasy v poľskej lige. Navyše v Trenčíne je skúšaný na pozícii, kde hrával naposledy ešte v mládežníckych kategóriách. „Tréner Galád ma chce do zálohy. Pokiaľ sa však nedostanem do formy, v ktorej som bol kedysi, nechcem na to ani pomyslieť,“ povedal Pavlenda.

Rýchlonohý futbalista napriek všetkému verí, že by mohol v AS zotrvať. Dvojtýždňová skúška by sa mala skončiť po utorňajšom zápase proti 1. FC Brno. „Dúfam, že to dopadne dobre. Mal som ponuky aj z najvyššej súťaže, ale Trenčín bojuje o postup a chce ísť hore. Lepšie je hrať o špicu, ako niekde o záchranu. Vyzerá to ako najlepšia alternatíva,“ rozhovoril sa Pavlenda. Veľký záujem mal už počas jesene Prešov, no napriek predbežnej dohode z prestupu zišlo.

Víťaz Slovenského pohára v drese Zlatých Moraviec sa vracia na Slovensko napriek tomu, že jeho ohodnotenie pôjde smerom dole. „Nemal som veľmi na výber. Mohol som zostať sedieť na lavičke a zarábať peniaze, alebo hrať za iných podmienok. Rozhodol som sa pre druhú alternatívu. Trenčín je možno to, čo potrebujem. Uvidíme ako to dopadne,“ povedal úprimne odchovanec zlatomoraveckého futbalu.

Pavlendu láka pod Čákov hrad nielen šanca hrať o špicu a pomôcť klubu v návrate medzi Slovenskú elitu. „Je tu dobrá partia, to ma skutočne teší. Napríklad v Poľsku bol zlý kolektív a preto je Górnik posledný. Budú mať problémy zachrániť sa, a to iba preto, že nefungujú vzťahy v kabíne. Futbalisti sú tam totiž veľmi kvalitní.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 28.6.2022

Ďuriška | Išiel som do rizika, ale pre Trenčín sa mi to oplatilo

Staronovou tvárou v kabíne AS Trenčín je skúsený obranca Lukáš Ďuriška....

ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel