A-tím 24.7.2016

Pre Holúbeka sú góly bonusom, Chovan sa snažil hrať jednoducho

Po prehre v prvom kole Fortuna ligy a výsledkovo neúspešnej odvete Ligy majstrov prišlo víťazstvo. V domácej ligovej premiére mužstvo trénera Martina Ševelu zabralo naplno proti Senici (3:0). Dvoma výraznými postavami tohto zápasu boli Jakub Holúbek a Adrián Chovan.

„Chceli sme do zápasu vstúpiť rýchlymi gólmi, čo sa nám aj podarilo. Súper v závere prvého dejstva dokázal pohroziť. Našťastie sme si vedenie udržali. Druhý polčas priniesol poisťovací gól na 3:0 a už sme si vedenie s prehľadom postrážili,“ povedal po záverečnom hvizde univerzál Jakub Holúbek.

V uplynulej sezóne toho veľa aj pre zranenie neodohral. V tej aktuálnej opäť patrí medzi lídrov tímu. Je použiteľný na krídle, v obrane a po zranení Jamesa Lawrencea nastupuje ako defenzívny štít. „Môžem byť spokojný. Moju aktuálnu situáciu vnímam ako odmenu za všetok ten dlhý čas, čo som nehral. Snažím sa robiť pre mužstvo všetko, čo je v mojich silách. Góly a asistencie sú bonusom na zvýšenie sebavedomia,“ pokračoval soblahovský rodák.

Prvé tri ligové body pred prvým zápasom tretieho predkola Ligy majstrov padli kabíne vhod. Po dvoch zaváhaniach v rade dopomôžu k vylepšeniu nálady. „Výhru sme potrebovali ako soľ. Pred prvým zápasom proti Legii sme sa pozitívne nabudili,“ dodal Holúbek.

Chovan: Prvou radou bolo, aby som nevymýšľal a snažil sa hrať jednoducho

Tretí ligový zápas má za sebou gólman Adrián Chovan. O tom, že nastúpi medzi tri žrde, sa dozvedel v piatok. „Veľmi som chcel chytať a zápas som si aj patrične užil. Snažil som sa plniť pokyny, ktoré mi tréneri dali. Prvou radou bolo, aby som nevymýšľal a snažil sa hrať jednoducho,“ tešil sa po záverečnom hvizde.

V reprezentačnom drese do 21 rokov nastupuje pravidelne. Na klubovej úrovni zväčša háji farby treťoligovej Nemšovej. Každú príležitosť postaviť sa medzi tri žrde v najvyššej súťaži si vychutnáva. „Vždy sa snažím byť pripravený. Človek nikdy nevie, kedy sa naskytne príležitosť. Nervozitu pred zápasmi pociťujem skoro vždy. Nie však v čase výkopu, ale niekoľko hodín pred ním. Ak by neprišla, mal by som pocit, že nie som správne pripravený,“ pokračoval rodák z Partizánskeho.

Seničania sa v zápase snažili hrať otvorenejšiu partiu ako väčšina protivníkov. Hrozili z niekoľkých brejkových situácii. Náš brankár ale všetky zakončenia dokázal s prehľadom pokryť. Cíti sa Adrián Chovan na to, aby nastúpil v stredajšom dueli proti varšavskej Legii? „Určite áno. Chytať v Lige majstrov ako dvadsaťročný by bol pre mňa splnený sen,“ zakončil rozhovor 192-centimetrov vysoký brankár.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.1.2020

ASTV | Po náročných tréningoch výnimočne more, pláž a zábava

Po náročných tréningoch prišiel výnimočne rad na more, pláž a zábavu. Pozrite...

ASTV 27.1.2020

ASTV | Ryan Koolwijk po týždni na sústredení v Ayia Napa

Ryan Koolwijk po týždni na sústredení v cyperskom letovisku Ayia Napa.

A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak