A-tím 11.9.2016

Futbal sa nedá hrať bez srdca, povedal Paur

Stáva sa z neho miláčik publika. Nová tvár v našom drese Jakub Paur už viackrát ukázal, že pre Trenčín odovzdá všetko, čo sa v ňom nachádza. Aj v sobotňajšom stretnutí proti Trnave (3:3) drel od začiatku až do posledného hvizdu. Odmenou mu bol prvý gól pred vlastnými fanúšikmi, ktorý si poriadne vychutnal.

„Cítim sa výborne, pretože som sa doma presadil vôbec po prvý raz. O to viac, že som dve minúty predtým nepremenil samostatný nájazd. Spadol mi kameň zo srdca. V tom čase sme sa dostali do vedenia. V tej chvíli som si myslel, že si už vedenie postrážime. Napokon vďaka aj za jeden bod,“ povedal tesne po záverečnom hvizde Jakub Paur.

Jeho premiérový gól na Sihoti bol skutočne výstavný. Po centri Denisa Janča sa zavesil do vzduchu a zo súperovho gólmana urobil iba štatistu. Lopta sa od brvna odrazila za bránkovú čiaru. „Je skvelé, keď počujete ako diváci kričia vaše meno. Za podporu im ďakujem. Dúfam, že ich budem výkonmi tešiť aj naďalej,“ pokračoval rodák z Višňového pri Trenčíne.

Zápas proti Trnave priniesol opäť dramatickú zápletku. Šesť gólov, z ktorých ten posledný znamenal doslova erupciu radosti na tribúnach. „Proti Trnave sa nikdy nehrá jednoducho. Dôležitý je stred poľa, kde sa zväčša rozhoduje o úspechu či neúspechu. Napokon sme záver vybojovali. Nevzdali sme sa, nezabalili sme to, ale makali až do konca. Dreli sme za Trenčín,“ vysvetľoval niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Faktor nezlomnej vôle opäť úradoval. Napriek nepriaznivému vývoju sa zverenci trénera Martina Ševelu nevzdali a nechali na ihrisku všetko, čo po záverečnom hvizde fanúšikovia ocenili potleskom. „Futbal sa nedá hrať bez srdca. Každý z nás musí dať do hry to svoje. Hoci sme iba remizovali, môže nás to v skutočnosti posunúť oveľa ďalej ako pohodlná výhra,“ povedal na záver Paur.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2024

A-tím | Pätica hráčov končí v AS Trenčín

Pred štartom prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže nastávajú v tíme trénera Iliju...

A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa