Aktuality - archiv 4.2.2009

Do jarnej časti prvej ligy pravdepodobne so štyrmi novými hráčmi

Posilami AS Trenčín aj Martin Ševela a Sebastian Ereros.

Trenčín má pred jarnou časťou súťaže tie najvyššie ambície. Okrem športových úspechov chce klub naďalej pokračovať v zvyšovaní profesionality na každej úrovni. Prioritou v zimnom období bolo udržať si káder bez výraznejších zmien pokope. Tento zámer sa vedeniu klubu podarilo naplniť. Bonusom navyše je príchod štyroch nových hráčov.

Devätnásťročný František Kubík zarezáva s tímom od začiatku zimnej prípravy. Ofenzívny ľavý záložník alebo útočník je ale zatiaľ hráčom Prievidze, nakoľko kluby sa na prestupovej sume nedohodli. O jej výške rozhodne pred začiatkom jari zmierovacia komisia SFZ. Ak sa napokon prestup uskutoční, Kubík by sa mal stať hráčom AS na dva roky s prípadnou opciou.

Ďalším novým ofenzívnym hráčom je Sebastian Ereros. Bývalý hráč Velezu Sarsfield bol v roku 2006 najlepším strelcom Copa Libertadores (juhoamerická obdoba Ligy majstrov). Nevysoký futbalista vyniká technikou a rýchlosťou. Argentínčan podpísal s Trenčínom zmluvu do konca aktuálneho ročníka.

Záložnú formáciu obohatí Ján Čirik. Na jeseň patril medzi kľúčových hráčov bratislavského Interu. Po jeseni mu vypršalo na Pasienkoch hosťovanie a vrátil sa do Šale. Po utorkových tvrdých rokovaniach sa technicky vyspelý ľavák stal do konca sezóny hráčom AS. V prípade trenčianskeho záujmu sa môže v lete zmeniť hosťovanie na prestup.

Štvrtou novou tvárou v kabíne AS, ktorú dotiahol generálny manažér AS Róbert Rybníček, je Martin Ševela. Aj skúsený obranca pôsobil na jeseň v Interi. Jeho materským klubom je ale Slovan, s ktorým AS v týchto dňoch dolaďuje administratívne záležitosti. Ševela by mal prísť na Sihoť na polročné hosťovanie. Podobne ako v prípade Čirika sa v lete môže zmeniť hosťovanie na tvrdý prestup. Martin Ševela pôsobil v Trenčíne už v minulosti. Už vtedy sa prejavil nie len ako skvelý futbalista, ale aj ako silná osobnosť v kabíne. Pred náročnými bojmi o postup do Corgoň ligy sú takéto typy hráčov veľmi vzácne.

foto: interbratislava.sk, archív AS

Autor: ms
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

ASTV 14.7.2024

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905 (0:4)....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa