Aktuality - archiv 4.2.2009

Do jarnej časti prvej ligy pravdepodobne so štyrmi novými hráčmi

Posilami AS Trenčín aj Martin Ševela a Sebastian Ereros.

Trenčín má pred jarnou časťou súťaže tie najvyššie ambície. Okrem športových úspechov chce klub naďalej pokračovať v zvyšovaní profesionality na každej úrovni. Prioritou v zimnom období bolo udržať si káder bez výraznejších zmien pokope. Tento zámer sa vedeniu klubu podarilo naplniť. Bonusom navyše je príchod štyroch nových hráčov.

Devätnásťročný František Kubík zarezáva s tímom od začiatku zimnej prípravy. Ofenzívny ľavý záložník alebo útočník je ale zatiaľ hráčom Prievidze, nakoľko kluby sa na prestupovej sume nedohodli. O jej výške rozhodne pred začiatkom jari zmierovacia komisia SFZ. Ak sa napokon prestup uskutoční, Kubík by sa mal stať hráčom AS na dva roky s prípadnou opciou.

Ďalším novým ofenzívnym hráčom je Sebastian Ereros. Bývalý hráč Velezu Sarsfield bol v roku 2006 najlepším strelcom Copa Libertadores (juhoamerická obdoba Ligy majstrov). Nevysoký futbalista vyniká technikou a rýchlosťou. Argentínčan podpísal s Trenčínom zmluvu do konca aktuálneho ročníka.

Záložnú formáciu obohatí Ján Čirik. Na jeseň patril medzi kľúčových hráčov bratislavského Interu. Po jeseni mu vypršalo na Pasienkoch hosťovanie a vrátil sa do Šale. Po utorkových tvrdých rokovaniach sa technicky vyspelý ľavák stal do konca sezóny hráčom AS. V prípade trenčianskeho záujmu sa môže v lete zmeniť hosťovanie na prestup.

Štvrtou novou tvárou v kabíne AS, ktorú dotiahol generálny manažér AS Róbert Rybníček, je Martin Ševela. Aj skúsený obranca pôsobil na jeseň v Interi. Jeho materským klubom je ale Slovan, s ktorým AS v týchto dňoch dolaďuje administratívne záležitosti. Ševela by mal prísť na Sihoť na polročné hosťovanie. Podobne ako v prípade Čirika sa v lete môže zmeniť hosťovanie na tvrdý prestup. Martin Ševela pôsobil v Trenčíne už v minulosti. Už vtedy sa prejavil nie len ako skvelý futbalista, ale aj ako silná osobnosť v kabíne. Pred náročnými bojmi o postup do Corgoň ligy sú takéto typy hráčov veľmi vzácne.

foto: interbratislava.sk, archív AS

Autor: ms
Rozpis zápasov
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 31. kolo, 15.5.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
5:3 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 11.5.2021

A-tím | Slávik podpísal nový dvojročný kontrakt

Mladý krajný obranca Adrián Slávik bude aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres AS Trenčín....

A-tím 10.5.2021

Čatakovič | Červená karta definitívne rozhodla zápas

Víkendový zápas pod Dubňom priniesol dve rozdielne tváre AS Trenčín. Všetkých na...

Fotogalérie 9.5.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Žiline

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK Žilina (3:5).

ASTV 8.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 proti MŠK...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok