A-tím 24.9.2016

Zoberme si všetko pozitívne, želá si Paur

Stal sa hrdinom sobotňajšieho večera. V súboji proti Slovanu Bratislava (2:1) strelil po hodine gól, ktorý napokon dostal prívlastok víťazný. Strelec Jakub Paur ho utekal osláviť s fanúšikmi.

Po troch zápasoch bez pocitu víťazstva sa to konečne podarilo. Navyše so súperom, proti ktorému chutí víťazstvo dvojnásobne. Po vyrovnanom prvom polčase o všetkom rozhodla nová tvár v kabíne Jakub Paur. „Vždy chcem streliť gól. Nie kvôli sebe, ale aby som pomohol mužstvu. Z triumfu mám obrovskú radosť. Ukázali sme túžbu po víťazstve, ktorá nám predtým v niektorých okamihoch chýbala. Víťazstvo chutí sladko,“ usmieval sa po záverečnom hvizde niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Tri body nám však do lona nepadli samé. Hráči ich na ihrisku museli vydrieť. „Slovan má vysokú kvalitu a výborných hráčov, čoho sme si plne vedomí. Zápas nebol jednoduchý. Sme radi, že sme ho po prestávke túžbou a srdiečkom zlomili vo svoj prospech. Každý z nás vydal zo seba maximum. Práve o tom to je.“

Konfrontácie Trenčína a Slovana Bratislava prinášali v predchádzajúcej sezóne futbal najvyššej kvality. Podobný zápas si Jakub Paur mohol vyskúšať na vlastnej koži vôbec prvý raz. „Úroveň hry bola vysoká. Hralo sa zo strany na stranu s množstvo súbojom a troma gólmi. Diváci museli byť spokojní.“

Vďaka trom bodom sme sa posunuli v tabuľke Fortuna ligy vyššie. Rozdiel medzi tretím a ôsmym miestom je iba štvorbodový. „Pohľad na tabuľku pre nás momentálne nie je až taký dôležitý. Zo sobotňajšieho zápasu si chceme zobrať všetky pozitívne veci a na nich stavať ďalej. Musíme z nich profitovať aj v ďalších jesenných zápasoch,“ vysvetľoval rodák z Višňového pri Žiline.

V strede poľa dostal po pohárovom zápase s Púchovom druhý raz príležitosť mladučký Filip Halgoš. Jeden z najväčších talentov súčasného futbalu na Sihoti odohral celých deväťdesiat minút a na ihrisku sa rozhodne nestratil. „Filip je výborne technicky vybavený hráč. Má to v hlave upratané. Ak bude pokračovať v nastolenej ceste, má pred sebou skvelú budúcnosť. Hrali sa mi s ním veľmi dobre,“ pochválil osemnásťročného spoluhráča Paur.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:1 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 12. kolo, 23.10.2021
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
14:30 Príbelce
Slovnaft Cup, 4. kolo, 27.10.2021
TJD Príbelce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 26.10.2021

Fanúšikovia | Predaj vstupeniek na Slovan Bratislava spustený

AS Trenčín dal do predaja vstupenky na zápas 13 kola Fortuna ligy, v ktorom...

Fanúšikovia 26.10.2021

Klub | predpredaj.sk novým poskytovateľom ticketingových služieb

Spoločnosť predpredaj.sk je novým poskytovateľom ticketingových služieb AS...

ASTV 25.10.2021

Lavrinčík | Iba som bežal, ani som nepozeral na akciu

Patrí medzi najväčšie prekvapenia prvej polovice základnej časti Fortuna ligy. Samuel...

ASTV 24.10.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa