A-tím 24.9.2016

Zoberme si všetko pozitívne, želá si Paur

Stal sa hrdinom sobotňajšieho večera. V súboji proti Slovanu Bratislava (2:1) strelil po hodine gól, ktorý napokon dostal prívlastok víťazný. Strelec Jakub Paur ho utekal osláviť s fanúšikmi.

Po troch zápasoch bez pocitu víťazstva sa to konečne podarilo. Navyše so súperom, proti ktorému chutí víťazstvo dvojnásobne. Po vyrovnanom prvom polčase o všetkom rozhodla nová tvár v kabíne Jakub Paur. „Vždy chcem streliť gól. Nie kvôli sebe, ale aby som pomohol mužstvu. Z triumfu mám obrovskú radosť. Ukázali sme túžbu po víťazstve, ktorá nám predtým v niektorých okamihoch chýbala. Víťazstvo chutí sladko,“ usmieval sa po záverečnom hvizde niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Tri body nám však do lona nepadli samé. Hráči ich na ihrisku museli vydrieť. „Slovan má vysokú kvalitu a výborných hráčov, čoho sme si plne vedomí. Zápas nebol jednoduchý. Sme radi, že sme ho po prestávke túžbou a srdiečkom zlomili vo svoj prospech. Každý z nás vydal zo seba maximum. Práve o tom to je.“

Konfrontácie Trenčína a Slovana Bratislava prinášali v predchádzajúcej sezóne futbal najvyššej kvality. Podobný zápas si Jakub Paur mohol vyskúšať na vlastnej koži vôbec prvý raz. „Úroveň hry bola vysoká. Hralo sa zo strany na stranu s množstvo súbojom a troma gólmi. Diváci museli byť spokojní.“

Vďaka trom bodom sme sa posunuli v tabuľke Fortuna ligy vyššie. Rozdiel medzi tretím a ôsmym miestom je iba štvorbodový. „Pohľad na tabuľku pre nás momentálne nie je až taký dôležitý. Zo sobotňajšieho zápasu si chceme zobrať všetky pozitívne veci a na nich stavať ďalej. Musíme z nich profitovať aj v ďalších jesenných zápasoch,“ vysvetľoval rodák z Višňového pri Žiline.

V strede poľa dostal po pohárovom zápase s Púchovom druhý raz príležitosť mladučký Filip Halgoš. Jeden z najväčších talentov súčasného futbalu na Sihoti odohral celých deväťdesiat minút a na ihrisku sa rozhodne nestratil. „Filip je výborne technicky vybavený hráč. Má to v hlave upratané. Ak bude pokračovať v nastolenej ceste, má pred sebou skvelú budúcnosť. Hrali sa mi s ním veľmi dobre,“ pochválil osemnásťročného spoluhráča Paur.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Fortuna liga, EKL play-off, 24.5.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
20:00
Fortuna liga, EKL play-off, 27.5.2022
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.5.2022

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase play-off Fortuna ligy...

A-tím 24.5.2022

FL | Spod Dubňa do finále play-off bez inkasovaného gólu

Zverenci trénera Juraja Ančica postúpili do finále play-off o postup do Európskej...

ASTV 23.5.2022

Kadák | Dúfam, že potešíme našich fanúšikov

Už tento utorok čaká náš tím prvý zápas v play-off o postup do Európskej konferenčnej ligy UEFA....

A-tím 23.5.2022

A-tím | Kadák a Azango medzi osobnosťami Fortuna ligy

Jakub Kadák a Philip Azango sa zaradili medzi najväčšie osobnosti aktuálneho ročníka...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel