Aktuality - archiv 11.2.2009

Zlatý víkend prípravky U8

Mladí futbalisti AS počas víkendu na víťaznej vlne.

Mladí prípravkári, ročník narodenia 2001, majú za sebou nezabudnuteľný víkend. V sobotu žali úspechy na turnaji v Nitre a v nedeľu triumfovali na ďalšom podujatí v Bratislave.

Víťazné ťaženie pod Zoborom odštartovali vysokou výhrou 4:0 nad domácou Nitrou. Potom nadelili bratislavskému Slovanu ešte krutejší debakel - trenčianska mládež vyhrala 7:1. Nasledovali zhodné výhry 2:1 nad Dubnicou a Martinom a napokon víťazstvo 3:0 s Lokomotívou Trnava.

Najlepšie výkony podali osemroční žiačikovia AS v posledných dvoch dueloch. Naopak, v susedskom derby s Dubnicou, akoby sa Trenčania trošku trápili. Víťazstvo im však, najmä vďaka bojovnému duchu, ani tak neuniklo. Pochvala je o to väčšia, že nepriaznivo sa črtajúci zápas otočili vo svoj prospech až v závere. Najlepším strelcom turnaja sa stal Trenčan Filip Tatranský. Brankárov súperov rozosmutnil celkovo deväťkrát. 

Spanilá jazda mladíkov spod Čákovho hradu pokračovala aj na nedeľnom turnaji v Bratislave. Po výhre v skupine nasledovalo semifinále a hladké víťazstvo nad Trnavou 4:0. Vyvrcholenie turnaja malo potom všetky potrebné parametre. V zápase s Brezovou pod Bradlom nechýbalo nasadenie, bojovnosť, dramatické situácie, ba dokonca ani emócie. Trenčania dosiahli víťazný gól zásluhou Michala Matúša neuveriteľných 10 sekúnd pred koncom. Zlatý víkend tak uzavreli výhrou 2:1.

Zostava AS 2001:
V Nitre: Daniel Šebák - Šimon Masár, Filip Tatranský, Ondrej Matejka, Michal Matúš, Adam Ďurec, Karol Osvald, Timotej Staníček, Lukáš Henčel, Tomáž Hozlár, Kristián Sámel, Róbert Ambrož, Erik Švec

V Bratislave: Rasťo Hodál - Šimon Masár, Filip Tatranský, Michal Matúš, Lukáš Henčel, Kristián Sámel, Martin Číž, František Repa, Erik Švec

Autor: mm
Rozpis zápasov
Fortuna liga, baráž, 14.7.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 14.7.2020

FL | Šanca na pohárovú Európu zmarená hneď v úvode

Tím vedený trénerom Jurajom Ančicom prehral v semifinále baráže o Európsku ligu UEFA na...

ASTV 14.7.2020

Komunita | Odštartovali sme tohtoročné Hviezdy deťom, ktoré budú tento rok inak

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

ASTV 14.7.2020

Corryn | Dostali sme šancu zakončiť sezónu pozitívne

Už dnes nás čaká jedno z najdôležitejších stretnutí aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Na...

A-tím 13.7.2020

A-tím | Američan Ikoba novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou posilou do ofenzívy AS Trenčín sa stal americký útočník Eduvie Ikoba....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak