Aktuálne 3.11.2016

Roman Hodál začína druhý tucet brankárskych kempov

Dvere už trinásteho futbalového kempu otvára v závere roka Brankárska akadémia Romana Hodála. Futbalová škola zameraná na brankárov sa uskutoční 14. až 18. decembra priamo v Trenčíne a Trenčianskych Stankovciach. Termín uzávierky prihlášok je 20. novembra.

„Mladí brankári si opakovane nachádzajú cestu do našej akadémie, čo je to najväčšie ocenenie našej práce,“ povedal šéftréner brankárov AS Trenčín a bývalý tréner reprezentácie Slovenska do devätnásť rokov Roman Hodál. Päťdňový tréningový tábor je určený pre nádejných gólmanov od osem do sedemnásť rokov (ročníky narodenia 1999 – 2008).

„Príprava mladých brankárov sa neustále zlepšuje a my nemôže zaspať posun vo vývoji trendov. Podstatná je nielen špecializácia, ale aj stále dôležitejšia individuálna príprava. Venujeme sa začínajúcim i pokročilým brankárom,“ povedal Hodál na margo kempu, ktorý sa zameria nielen na tréning na ihrisku. Pripravené sú aj teoretické vstupy, videoprojekcia a lekcie o životospráve. Súčasťou kempu sú denne dve lekcie pod vedením diplomovaného fyzioterapeuta venované nácviku koordinácie.

V minulosti navštívili kemp Dušan Perniš, Tomáš Lovásik, Igor Šemrinec, Miloš Volešák alebo Tomáš Belic. Kvalitu školy potvrdzujú aj reprezentačné nominácie odchovancov AS Trenčín. Do mládežníckych tímov Slovenska sa v poslednej dobe dostali Samuel Vavrúš, Samuel Švajka a Denis Chudý. Brankárskou jednotkou v tíme do 21 rokov je Adrián Chovan.

Dnešní moderní brankári sú nútení hrať stále viac a viac nohou. Stáva sa z nich „tretí“ stopér a veľmi dôležitá súčasť pri zakladaní útokov. Musia dať hre myšlienku a nielen posunúť loptu. „Najdôležitejšia je všestrannosť. Súčasný kvalitný brankár musí byť odolný nielen fyzicky, ale i psychicky. Mentálna príprava je kľúčová. Moderný brankársky štýl je zameraný na hru nohou,“ dodal na záver Roman Hodál, ktorý čerpá aj zo spolupráce s ikonami tohto remesla ako sú Stanislav Machač a holandská legenda Piet Schrijvers.

Prihlášky a informácie o kempe môžete zasielať a žiadať na adrese romanhodal@gmail.com.

Autor: astn
Rozpis zápasov
11:15 Karviná
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Kadák zaútočil na všetkých troch frontoch

Hráči prvého mužstva dostali trikrát dvanásť sekúnd, aby vymenovali čo...

ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok