Aktuálne 17.11.2016

Odštartovala prvá fáza rekonštrukcie futbalového štadióna

Pred niekoľkými dňami odštartovala prvá fáza rekonštrukcie futbalového štadióna na Sihoti. Napriek očakávaniu fanúšikov, ale aj samotných členov klubu AS Trenčín, práce sa začali bez veľkých osláv. „Máme pred sebou veľký a neľahký projekt. Na jeho príprave pracujeme už veľmi dlho. Postupne sa vyrovnávame so všetkými komplikáciami. Krok za krokom sa chceme priblížiť k splneniu nielen nášho veľkého sna. Veríme, že v nasledujúcich mesiacoch budeme môcť častejšie informovať o ďalších reálnych krokoch, ktoré nás čakajú,“ povedal na úvod generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

„Počas uplynulého týždňa prišlo k strhnutiu súčasnej hracej plochy, ktorú nahradí nový umelý trávnik,“ skonštatoval k horúcej téme manažér pre investičné projekty AS Trenčín Vladimír Martinko a pokračoval: „V priebehu nasledujúcich siedmich dní sa začne s inštaláciou elektrického vyhrievania. Čakajú nás výkopové práce potrebné pre napojenie elektrických rohoží dánskej spoločnosti Devi. Následne položíme nový trávnik najnovšej generácie od firmy Limonta. Týmto ukončíme prvú fázu rekonštrukcie štadióna.“

V ďalšej fáze prebehne posunutie oplotenia hracej plochy na úroveň piatich metrov od postranných čiar ihriska. Dôvodom je umožnenie začatia výstavby nových tribún naplánované na apríl. „Začiatkom novembra sme vyhlásili verejné obstarávanie na generálneho dodávateľa rekonštrukcie štadióna. Uchádzači predložia k 5. decembru žiadosti o účasť. Približne 12. decembra vyzveme najlepších štyroch žiadateľov k súťažnému dialógu. V polovici januára si s každým z kvarteta uchádzačov sadneme a prejdeme si ich riešenia. Do konca februára by mohol byť známy generálny dodávateľ stavby,“ dodal k tejto téme Martinko.

Na jar rozsiahlejšie zmeny v okolí starej tribúny

Počas jarnej časti súťaže odohráme na štadióne v súčasnom stave deväť zo štrnástich ligových zápasov. Na základe postupne prísnejších noriem Slovenského futbalového zväzu týkajúcich sa vybavenia štadiónov príde ešte pred štartom jari niekoľko zásadnejších zmien týkajúcich sa dnešného stavu.

„Potrebujeme nainštalovať šesť turniketov. Vytvoríme druhý vstup na tribúnu na opačnej strane, než je dnes umiestnený jediný vstup na štadión. Čaká nás presťahovanie zápasového fanshopu. Priestor za hlavnou tribúnom musíme uzatvoriť. Bude k dispozícii iba pre delegované osoby, prípadne pre autobus hostí. Príde aj k zmenám vo vnútorných priestoroch tribúny. Musíme vytvoriť samostatnú dopingovú a zdravotnú miestnosť. Taktiež treba upraviť priestor pre médiá,“ povedal na záver Martinko.

Autor: mg
Rozpis zápasov
11:15 Karviná
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Kadák zaútočil na všetkých troch frontoch

Hráči prvého mužstva dostali trikrát dvanásť sekúnd, aby vymenovali čo...

ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok