Aktuality - archiv 25.2.2009

Trenčiansky mestský úrad zrušil dotáciu

Mestský futbalový štadión prišiel o odsúhlasenú podporu 242 320 € na nevyhnutné rekonštrukčné práce.

Dlho očakávané stretnutie zástupcov mesta a futbalového klubu sa uskutočnilo v stredu. Pre AS Trenčín však prinieslo šokujúci výsledok. „Mesto Trenčín zmrazilo plnú sumu určenú na rekonštrukčné práce Mestského futbalového štadióna. Dostávame sa tak tam, kde sme boli koncom roka 2008. Bez investícií do infraštruktúry sa obávam, či zvládneme prechod na nové pravidlá určené Slovenským futbalovým zväzom a novelizáciou zákona,“ predostrel nelichotivé vyhliadky najbližšej budúcnosti klubu manažér Róbert Rybníček.

Koncom minulého roka odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo na revízie a prehliadky areálu, technickú dokumentáciu a rekonštrukciu futbalového štadióna sumu 242 320 €. V uplynulých dňoch ale mesto túto podporu zrušilo. „Viceprimátor mesta Trenčín Tomáš Vaňo ma informoval, že z dôvodu reštrikčných opatrení vlády SR zapríčinených krízou, príde mesto o časť príjmu z daní obyvateľstva. Tento deficit má vykryť aj položka, pôvodne určená na rekonštrukciu mestského štadióna,“ uviedol s nespokojným výrazom v tvári generálny manažér AS.

Rozhodnutie mesta v praxi znamená, že plánovaná výstavba alternatívnej tribúny, ako aj ďalšie investície a plány spojené s modernizáciou štadióna sú zatiaľ neaktuálne. Problémom bude aj inštalovanie kamerového a turniketového systému, ktoré budú koncom roka povinnou súčasťou infraštruktúry každého štadióna.

"Hoci sa nám až doteraz nepodarilo navštíviť pána primátora, budeme sa znova snažiť iniciovať vzájomné stretnutie. My skutočne nemáme inú možnosť, len hľadať spoločný postup a kroky s majiteľom štadióna. A tým je mesto. Kľúčové otázky investícií do infraštruktúry musíme predsa riešiť spoločne. Mesto nám zmrazilo 100 úercent odsúhlasených prostriedkov na najnutnejšie, opakujem najnutnejšie,  úpravy, ktoré sme chceli pre komfort divákov urobiť. Uvedený stav, žiaľ musíme zobrať na vedomie, určite sa s ním ale neuspokojíme. Stále sa nevzdávame možnosti získať financie nutné na bezproblémové športové fungovanie. Verím, že sa mi tieto okolnosti už v najbližšej dobe podarí osobne vysvetliť aj pánovi primátorovi. Dúfam, že spoločnou snahou nájdeme spôsob, ako vyriešiť vzniknutý problém,“ neskrýva odhodlanie v hľadaní finančných zdrojov Rybníček.

Autor: astn
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

ASTV 14.7.2024

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905 (0:4)....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa