Aktuality - archiv 25.2.2009

Trenčiansky mestský úrad zrušil dotáciu

Mestský futbalový štadión prišiel o odsúhlasenú podporu 242 320 € na nevyhnutné rekonštrukčné práce.

Dlho očakávané stretnutie zástupcov mesta a futbalového klubu sa uskutočnilo v stredu. Pre AS Trenčín však prinieslo šokujúci výsledok. „Mesto Trenčín zmrazilo plnú sumu určenú na rekonštrukčné práce Mestského futbalového štadióna. Dostávame sa tak tam, kde sme boli koncom roka 2008. Bez investícií do infraštruktúry sa obávam, či zvládneme prechod na nové pravidlá určené Slovenským futbalovým zväzom a novelizáciou zákona,“ predostrel nelichotivé vyhliadky najbližšej budúcnosti klubu manažér Róbert Rybníček.

Koncom minulého roka odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo na revízie a prehliadky areálu, technickú dokumentáciu a rekonštrukciu futbalového štadióna sumu 242 320 €. V uplynulých dňoch ale mesto túto podporu zrušilo. „Viceprimátor mesta Trenčín Tomáš Vaňo ma informoval, že z dôvodu reštrikčných opatrení vlády SR zapríčinených krízou, príde mesto o časť príjmu z daní obyvateľstva. Tento deficit má vykryť aj položka, pôvodne určená na rekonštrukciu mestského štadióna,“ uviedol s nespokojným výrazom v tvári generálny manažér AS.

Rozhodnutie mesta v praxi znamená, že plánovaná výstavba alternatívnej tribúny, ako aj ďalšie investície a plány spojené s modernizáciou štadióna sú zatiaľ neaktuálne. Problémom bude aj inštalovanie kamerového a turniketového systému, ktoré budú koncom roka povinnou súčasťou infraštruktúry každého štadióna.

"Hoci sa nám až doteraz nepodarilo navštíviť pána primátora, budeme sa znova snažiť iniciovať vzájomné stretnutie. My skutočne nemáme inú možnosť, len hľadať spoločný postup a kroky s majiteľom štadióna. A tým je mesto. Kľúčové otázky investícií do infraštruktúry musíme predsa riešiť spoločne. Mesto nám zmrazilo 100 úercent odsúhlasených prostriedkov na najnutnejšie, opakujem najnutnejšie,  úpravy, ktoré sme chceli pre komfort divákov urobiť. Uvedený stav, žiaľ musíme zobrať na vedomie, určite sa s ním ale neuspokojíme. Stále sa nevzdávame možnosti získať financie nutné na bezproblémové športové fungovanie. Verím, že sa mi tieto okolnosti už v najbližšej dobe podarí osobne vysvetliť aj pánovi primátorovi. Dúfam, že spoločnou snahou nájdeme spôsob, ako vyriešiť vzniknutý problém,“ neskrýva odhodlanie v hľadaní finančných zdrojov Rybníček.

Autor: astn
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 2. kolo, 12.8.2020
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
2:2 Ružomberok
Fortuna liga, 1. kolo, 8.8.2020
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 8.8.2020

FL | Ani dvojgólové vedenie nestačilo na tri body

Zverenci trénera Stijna Vrevena remizovali v zápase úvodného kola Fortuna ligy na ihrisku...

Marketing 8.8.2020

Schlesinger | Chceme prebudiť emócie a spolupatričnosť

V prvej polovici týždňa sme vám predstavili pokračujúcu spoluprácu so spoločnosťou...

ASTV 7.8.2020

ASTV | Roguljič pred zápasom proti Ružomberku

ASTV vám prináša rozhovor s Antem Roguljičom pred stretnutím 1. kola Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 7.8.2020

Komunita | Volko je rád, že Hviezdy deťom napriek aktuálnej situácii pokračujú

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak