Aktuality - archiv 5.3.2009

Bubenko dúfa, že príjemná spomienka na Michalovce pretrvá

Marek Bubenko: "V domácich zápasoch nemôžme strácať body tak ľahkovážne ako na jeseň. Čakajú nás Michalovce, musíme myslieť iba na plný bodový zisk.“

Bezpochyby jeden z najpamätnejších jesenných zápasov AS. Hoci sa hralo už 9. kolo, Trenčania mali na svojom konte dovtedy iba jediný bod z ihrísk súperov. Vidina zisku na východe sa začala rozplývať v 5. min – Gašpar prekonal Volešáka a Michalovčania vyhrávali 1:0. Neskôr síce Hlohovský vyrovnal, ale v 35. min vyhrávali po Kozárovom góle opäť domáci. Cez prestávku presakovalo spoza zavretých dverí kabíny AS odhodlanie a túžba konečne vyhrať aj vonku. Trénerské trio stiahlo z ihriska Kasálka a na jeho miesto poslalo Bubenka. Táto voľba sa ukázala ako veľmi šťastné riešenie.

Marek Bubenko sa stal absolútnou hviezdou záveru zápasu. V 90. min, za stavu 2:2, vybojoval zdanlivo stratenú loptu. Neohrozene sa vrútil do pokutového územia Zemplínčanov a z uhla nekompromisnou strelou zabezpečil Trenčanom trojbodový zisk (video si môžete pozrieť TU). „Pri spomienke na Michalovce mi okrem gólu rezonuje v pamäti aj neuveriteľne ťažký terén. Dreli sme do posledných síl. Víťazstvo tešilo o to viac,“ spomína s úsmevom na tvári strelec dôležitého gólu. V nadstavenom čase mohol mať prsty dokonca v ďalšom zásahu AS: „Bezprostredne po mojom góle sme náš náskok mohli zvýšiť. Prihrávkou som vysunul Hlohovského, v dobrej pozícii ale mieril tesne vedľa,“ opisuje hektický záver duelu Bubenko.

Ofenzívny hráč je odchovancom prešovského futbalu. Aj preto prežíva súboje s neďalekými Michalovcami intenzívnejšie ako ostatné zápasy. „Poznám tam viacero chalanov. V Prešove som hrával s brankárom Ferencom, ďalej s Kovalíkom, Adamom. Poznám aj Krakovského, Viskupa a Devečku. Pred vzájomnými zápasmi sa samozrejme podpichujeme a hecujeme,“ konštatuje Bubenko.

Po zimnej prestávke a odloženom prvom kole je všetko nachystané na jarnú súťažnú premiéru. „Na Michalovce sa všetci tešíme. Bez súťažného zápasu sme boli príliš dlho. Recept na úspech je jasný. V domácich zápasoch nemôžme strácať body tak ľahkovážne ako na jeseň. Čakajú nás Michalovce, musíme myslieť iba na plný bodový zisk,“ prináša na záver odhodlaný názor nositeľ dvadsaťsedmičky.

Autor: ms
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus