A-tím 31.1.2017

Lawrence hľadal v prehre najmä pozitíva

Druhý prípravný zápas v rámci zimného sústredenia v tureckom Beleku nemôžeme považovať za príliš vydarený. Pokiaľ proti Ludogorcu Razgrad sme dokázali držať tempo hry, Hajduk Split nás v prvom polčase doslova sfúkol z ihriska. Napriek tomu sa tím okolo kapitána Petra Kleščíka snaží nájsť nielen v úspešnom druhom polčase najmä pozitíva.

„Hrali sme proti ďalšiemu skúsenému mužstvu. Hajduk bol agresívny a veľmi kompaktný predovšetkým v strede ihriska. Bol tímový a vyhrával takmer všetky súboje. Mali sme priestory najmä na krídlach, ale nedokázali sme to hlavne v prvom polčase zužitkovať,“ zhodnotil zápas James Lawrence a pokračoval: „Tvrdo a veľa trénujeme. Cítime trochu únavu. Všetci ale vieme, prečo to robíme. Musíme zostať psychicky hore a aj v príprave hrať pozorne v obrane. Chyby z nesústredenosti nemajú nič spoločné s únavou.“

Jeden z najuniverzálnejších hráčov Fortuna ligy sa snažil pozerať na súboj proti poprednému chorvátskemu klubu najmä cez pozitíva. „Plusom bol hlavne fakt, že sa nám v druhom polčase podarilo aspoň čiastočne vrátiť do zápasu. Každá nepresnosť by nám mala priniesť poučenie.“ Zmenu v našej hre priniesli striedania a posun v koncentrácii hráčov zostávajúcich na ihrisku. „ Akoby sme všetci dostali novú energiu. Začali sme byť nebezpeční pre súperovu bránku. Milton (Klooster) poslal dva dobré centre do šestnástky, Uche sa presadil v zakončení a Abdul priniesol tiež veľa pozitívneho. Skvelé bolo aj to, že striedajúcich hráči napriek obmedzenému času na trávniku dokázali priniesť zmenu. Uvedomujeme si, že sa dávame dokopy ako tím,“ nechal sa počuť Lawrence.

Jeden z najskúsenejších hráčov nášho mužstva premenil dva pokutové kopy v zápase proti Libercu. Za stavu 2:4 proti Hajduku však neuspel. „Takéto momenty prichádzajú. Musím ale pochváliť gólmana Splitu, ktorý to urobil dobre. Ak však príde možnosť, budem pripravený opäť zobrať zodpovednosť na seba,“ dodal Lawrence.

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:0 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 6. kolo, 20.8.2022
AS Trenčín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 17.8.2022

Komunita | Zažite letné kino na Štadióne Sihoť

V nedeľu 28. augusta môžeš zažiť letné kino na Štadióne Sihoť. Na veľkoplošných obrazovkách...

ASTV 15.8.2022

Witan | Chcem sa posunúť v kariére, preto som sa vrátil

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman nastúpil na svoj prvý zápas v drese AS...

ASTV 14.8.2022

Fortuna liga | Lavrinčík a Kmeť vedia, že mužstvo sa môže chytiť aj vďaka bojovnosti

Víkendový zápas na ihrisku MŠK Ružomberok priniesol...

ASTV 13.8.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport