bedminton 7.2.2017

Bedmintonisti AS získali na turnaji Grand Prix štyri cenné kovy

Športová hala M-Šport, ktorá je domovom bedmintonistov AS Trenčín, privítala v závere januára úvodný seniorský turnaj Grand Prix A. Úspešní boli aj zástupcovia nášho klubu.

Do finále dvojhry mužov sa prebojoval Michal Matejka. V záverečnom súboji turnaja však už nestačil na Milana Dratvu, ktorému podľahol v dvoch setoch 18:21 a 17:21.

Finále mužskej štvorhry si zahral Matej Hliničan, ďalší z hráčov AS. Ten spoločne s reprezentačný kolegom a premožiteľom Matejku z finále dvojhry Milanom Dratvom (Lokomotíva Košice) vyhrali na párom Hrnčár, Klačanský 21:9 a 21:17.

Zároveň s turnajom dospelých sa konal aj turnaj Grand Prix A v kategórii U11. O dobré meno Bedmintonového klubu AS Trenčín sa zaslúžila naša jediná zástupkyňa. Hanka Vašatová obsadila skvelé tretie miesto vo dvojhre dievčat a rovnako tretie miesto v zmiešanej štvorhre.