Zápasy - archiv 13.3.2009

AS vezie z Humenného bod, mohlo aj viac

1. HFC Humenné - AS Trenčín 1:1 (0:1).

Zverenci trénera Ivana Galáda sa vracajú z Humenné so ziskom jedného bodu, keď na ihrisku 1. HFC remizovali 1:1 (0:1). Trenčín bol blízko k tomu, aby sa stal prvým mužstvom v aktuálnom ročníku, ktoré by na východe republiky bodoval naplno. Hneď v úvode stretnutia totiž Ereros otvoril skóre stretnutia. Domácim sa podarilo vyrovnať až po viac ako hodine hry. AS si však v druhom polčase nevypracovalo dostatočný tlak a zápas sa tak skončil zaslúženou remízou.

Už v 6. min sa Trenčín ujal vedenia. Stalo sa tak po obrovskej chybe súperovho obrancu Šalatu, ktorý nespracoval loptu vyhodenú domácim brankárom. Ereros mu ju zobral a okolo Stefanoviča otvoril skóre stretnutia - 0:1. Následne sa o zakončenie snažil M. Rožník, no z uhla mieril vedľa. AS pohrozilo dvoma štandardnými situáciami v rozpätí niekoľkých minút ešte v prvej časti úvodného dejstva. Križko a Ereros však približne z osemnástich metrov mierili iba do múru. V 25. min vyslal nebezpečnú strelu spoza pokutového územia Lukšík, ale domáci gólman sa nenechal zaskočiť. O dve minúty neskôr ten istý hráč centroval zľava, na hranici pokutového územia si na loptu nabehol Ereros, no jeho volej išiel tesne vedľa. Na opačnej strane našiel Bačík dobre postaveného Labuna, ale ten minul. V 36. min to vyskúšal z dvadsať metrov M. Rožník. Volešák však bol pripravený. V poslednej minúte prvého polčasu sa v šanci znenazdajky ocitol Bačík, no gólom sa to neskončilo.

Humenčania boli od úvodných okamihov druhého polčasu aktívnejší a mali viac z hry. V 51. min po faule Peciara poslal priamy kop tesne nad Labun. Po hodine hry a rohovom kope Knappa skončila lopta z hlavy Ševelu na brvne hosťujúcej brány. Následne dopadla tesne pred čiaru, ale humenskí obrancovia ju stačili odkopnúť. V 63. min našiel Ereros za chrbtom domácej obrany Depetrisa, ale ten minul. Následne prišiel trest. Labun po skrumáži a nedôslednej hre Trenčanov vyrovnal na 1:1. AS sa v záverečnej dvadsaťminútovke už do tlaku ani vyložených gólových príležitostí nedostalo. Až v posledných momentoch stretnutia Kubík, strelou z uhla súperovho brankára príliš neohrozil.

1. HFC Humenné - AS Trenčín 1:1 (0:1)

Góly: 64. Labun - 6. Ereros

Žlté karty: 18. Čavojský, 31. Labun - 40. Gergel, 51. Peciar, 67. Kleščík

Domáci: Stefanovič – Šalata, Hanc, Joz. Lukáč (87. Jurov), Paraska (57. Šuľák) – Labun (87. Hamuľák), Lišivka, Čavojský, Mat. Pyrka, - M. Bačík, M. Rožník

Hostia: Volešák – Kleščík, Križko, Ševela, Peciar – Gergel (68. Kubík), Knapp (75. Bubenko), Lukšík, Čirik (75. Godál) – Depetris, Ereros

Rozhodovali: Horváth - Kubica, Rendko