Aktuality - archiv 23.3.2009

V čase reprezentačnej pauzy testy i nefutbalové aktivity

Trenčianskeho trénera teší, že mládežnícke reprezentácie aj naďalej siahajú aj po hráčoch AS Trenčín.

Zverencov trénera Ivana Galáda čaká po víťazstve v Dunajskej Strede reprezentačná prestávka, na ktorú naviažu tri domáce zápasy v priebehu jediného týždňa. Program tímu je preto v porovnaní s klasickým týždenným mikrocyklom trochu pozmenený. „Máme jasne zadefinované úlohy do jednotlivých fáz. Dnes už nemusíme dobíjať batérie. Potrebujeme pripravovať mužstvo na nadchádzajúce zápasy,“ povedal na úvod k nasledujúcim dňom trenčiansky kormidelník.

Napriek sústredeniu na najbližší ligový zápas čaká hráčov spestrenie programu. „Na toto obdobie sme si naplánovali dve netradičné akcie,“ prezradil tréner Galád a doplnil: „Jednou je široko-spektrálne testovanie. Robili sme ho po mojom príchode do klubu, po jesennej časti a pred začiatkom zimného prípravného obdobia. Teraz nás čaká ďalšie. Pomáha to nielen nám, ale aj hráčom, aby poznali svoju trénovanosť. Taktiež sa budeme venovať aj mojim obľúbeným nefutbalovým aktivitám. Jeden deň čaká tím turistika alebo nejaký netradičný šport.“

Realizačný tím vedel už v januári povedať, aký program bude mať mužstvo počas reprezentačnej pauzy. „Boli sme na toto obdobie pripravení, keďže kalendár je známy. O vloženom zápase sme neuvažovali. To, čo sme chceli, sme si vyskúšali v prípravných zápasoch. Vieme, že nás čaká ešte dvanásť stretnutí, a práve na tie sa sústreďujeme,“ povedal na záver Galád.

Skúseného trénera na trenčianskej lavičke teší aj fakt, že viacero jeho zverencov sa opäť predstaví aj v slovenskej reprezentácii. Hlavný tréner tímu do 21 rokov Boris Kitka nominoval na sústredenie v Senci, ktoré vyvrcholí v stredu 1. apríla stretnutím proti Taliansku, Romana Gergela. Náhradníkmi sú Tomáš Peciar a Peter Kleščík. V dvadsiatke pod vedením Stanislava Moravca bude proti Maďarsku k dispozícii Peter Kleščík a Filip Hlohovský. Medzi náhradníkmi je trio Dalibor Rožník, Tomáš Peciar a František Kubík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 9, 14.5.2022
FK Senica - AS Trenčín
17:00
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 16.5.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na Michalovce v predaji

Prinášame vám informácie o predaji vstupeniek na posledný zápas nadstavby Fortuna ligy proti...

ASTV 15.5.2022

Tučný | Cieľom však bolo dobre sa pripraviť na baráž

Už pred úvodným hvizdom zápasu na ihrisku skúšaného FK Senica bolo rozhodnuté, že tím...

ASTV 15.5.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FK Senica

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 9. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige...

A-tím 14.5.2022

FL | Účasť v play-off potvrdená víťazstvom proti Senici

Zverenci trénera Juraja Ančica vyhrali v predposlednom kole nadstavby Fortuna ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel