Aktuálne 25.4.2017

Kleščík: Učíme sa otvárať obrany súperov ako kedysi v druhej lige

Sobotňajšie popoludnie na Sihoti prinieslo poriadnu drámu. Zápas proti Ružomberku (2:1) bol otvorený až do záverečných chvíľ. O osude dôležitého stretnutia v boji o účasť v predkole Európskej ligy rozhodla víťazná mentalita. Zverenci trénera Martina Ševelu uspeli, hoci sa stretnutie dlho nevyvíjalo v náš prospech.

Začiatok pritom pripomínal nedávnu konfrontáciu proti Dunajskej Strede. Rýchly inkasovaný gól a slabý dôraz nedávali predpoklady na víťazstvo. „Na niečo sme sa pripravovali a zrazu prišiel rýchly úder v podobe gólu v našej sieti. Následne som urobil nezmyselnú malú domov. Spoluhráči mi pritom kričali, že to nemám robiť. Mal som to hrať jednoducho. V tých chvíľach ma podržal Šeďo (Šemrinec) a Jamie (Lawrence),“ ďakoval po záverečnom hvizde spoluhráčom Peter Kleščík.

V prvom polčase to z našej strany rozhodne nebol výkon hodný zisku troch bodov. Chýbal väčší dôraz, pohyb a presnejšia kombinácia. „Počas prestávky sme sa upokojili a až na jednu brejkovú situáciu si už súper nič vážne nevypracoval. Zvýšili sme agresivitu pred pokutovým územím a v súperovej šestnástke. Stále sme verili v úspešný výsledok. Žila v nás nádej na zvrat,“ pokračoval kapitán AS.

Po prestávke sa výkon družiny Martina Ševelu podstatne zlepšil. Hostí z Ružomberka dokázali zatlačiť pred vlastné pokutové územie a prišli góly v sieti tímu z Liptova. Najskôr sa prvým presným zásahom prezentoval Antonio Mance a v samom závere strhol víťazstvo na našu stranu pohotový James Lawrence. „Po Jamieho góle to boli veľké emócie. Ak príde víťazstvo v samom závere, chutí sladšie. Tri body si veľmi vážime. Prišli v zápase proti súperovi, s ktorým sa pasujeme o Európsku ligu.“

Nielen proti Ružomberku, ale aj v súbojoch proti Dunajskej Strede, Senici a ďalším súperom musíme bojovať s hlbokým defenzívnym postavením obrannej línie. „Čakajú nás na svojej polovici ihriska. Niekedy dokonca až pred vlastnou šestnástkou. Často stoja pred nami dve defenzívne línie. Ružomberok hral ešte nižšie než Dunajská Streda. Stále sa len učíme rozobrať ich obranu. Nie je to jednoduché ani pre skúsenejšie tímy, než máme k dispozícii dnes my. Veľmi dobre si pamätám časy v druhej lige, keď sme sa učili vysporiadať s obranou Rimavskej Soboty, Šale, Dolného Kubína alebo Lučenca. Naši dnešní súperi sú v tomto smere výrazne kvalitnejší a organizovanejší. My to ale zvládneme,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:0 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
18:00 Bratislava
NIKÉ LIGA, 10. kolo, 8.10.2023
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 2.10.2023

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Dukla Banská Bystrica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 9. kola Niké ligy proti MFK Dukla Banská...

ASTV 1.10.2023

Kupusovič | Zápas sme zvládli aj vďaka fanúšikom

Zverenci trénera Iliju Stolicu zdolali na domácom trávniku tím MFK Dukla Banská Bystrica...

ASTV 1.10.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Dukla Banská Bystrica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Dukla Banská...

ASTV 1.10.2023

Gajdoš | Tešili sme sa na zaplnené tribúny

Zverenci trénera Iliju Stolicu zvíťazili aj v 9. kole Niké ligy. Pred domácimi fanúšikmi zdolali...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio