Aktuálne 25.4.2017

Kleščík: Učíme sa otvárať obrany súperov ako kedysi v druhej lige

Sobotňajšie popoludnie na Sihoti prinieslo poriadnu drámu. Zápas proti Ružomberku (2:1) bol otvorený až do záverečných chvíľ. O osude dôležitého stretnutia v boji o účasť v predkole Európskej ligy rozhodla víťazná mentalita. Zverenci trénera Martina Ševelu uspeli, hoci sa stretnutie dlho nevyvíjalo v náš prospech.

Začiatok pritom pripomínal nedávnu konfrontáciu proti Dunajskej Strede. Rýchly inkasovaný gól a slabý dôraz nedávali predpoklady na víťazstvo. „Na niečo sme sa pripravovali a zrazu prišiel rýchly úder v podobe gólu v našej sieti. Následne som urobil nezmyselnú malú domov. Spoluhráči mi pritom kričali, že to nemám robiť. Mal som to hrať jednoducho. V tých chvíľach ma podržal Šeďo (Šemrinec) a Jamie (Lawrence),“ ďakoval po záverečnom hvizde spoluhráčom Peter Kleščík.

V prvom polčase to z našej strany rozhodne nebol výkon hodný zisku troch bodov. Chýbal väčší dôraz, pohyb a presnejšia kombinácia. „Počas prestávky sme sa upokojili a až na jednu brejkovú situáciu si už súper nič vážne nevypracoval. Zvýšili sme agresivitu pred pokutovým územím a v súperovej šestnástke. Stále sme verili v úspešný výsledok. Žila v nás nádej na zvrat,“ pokračoval kapitán AS.

Po prestávke sa výkon družiny Martina Ševelu podstatne zlepšil. Hostí z Ružomberka dokázali zatlačiť pred vlastné pokutové územie a prišli góly v sieti tímu z Liptova. Najskôr sa prvým presným zásahom prezentoval Antonio Mance a v samom závere strhol víťazstvo na našu stranu pohotový James Lawrence. „Po Jamieho góle to boli veľké emócie. Ak príde víťazstvo v samom závere, chutí sladšie. Tri body si veľmi vážime. Prišli v zápase proti súperovi, s ktorým sa pasujeme o Európsku ligu.“

Nielen proti Ružomberku, ale aj v súbojoch proti Dunajskej Strede, Senici a ďalším súperom musíme bojovať s hlbokým defenzívnym postavením obrannej línie. „Čakajú nás na svojej polovici ihriska. Niekedy dokonca až pred vlastnou šestnástkou. Často stoja pred nami dve defenzívne línie. Ružomberok hral ešte nižšie než Dunajská Streda. Stále sa len učíme rozobrať ich obranu. Nie je to jednoduché ani pre skúsenejšie tímy, než máme k dispozícii dnes my. Veľmi dobre si pamätám časy v druhej lige, keď sme sa učili vysporiadať s obranou Rimavskej Soboty, Šale, Dolného Kubína alebo Lučenca. Naši dnešní súperi sú v tomto smere výrazne kvalitnejší a organizovanejší. My to ale zvládneme,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:1 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 12. kolo, 23.10.2021
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
14:30 Príbelce
Slovnaft Cup, 4. kolo, 27.10.2021
TJD Príbelce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 26.10.2021

Fanúšikovia | Predaj vstupeniek na Slovan Bratislava spustený

AS Trenčín dal do predaja vstupenky na zápas 13 kola Fortuna ligy, v ktorom...

Fanúšikovia 26.10.2021

Klub | predpredaj.sk novým poskytovateľom ticketingových služieb

Spoločnosť predpredaj.sk je novým poskytovateľom ticketingových služieb AS...

ASTV 25.10.2021

Lavrinčík | Iba som bežal, ani som nepozeral na akciu

Patrí medzi najväčšie prekvapenia prvej polovice základnej časti Fortuna ligy. Samuel...

ASTV 24.10.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa