Aktuálne 3.5.2017

Mužstvo je silné fyzicky aj psychicky, tvrdí Paur

Boj o pohárovú Európu vchádza do záverečnej fázy. Nezlomná vôľa a chuť po víťazstvách sa na Sihoti prejavila opäť v plnej sile. Družina trénera Martina Ševelu zdolala Žilinu (2:1), keď podobne ako proti Ružomberku otáčala nepriaznivý stav.

Piatkový podvečer priniesol kvalitný futbal, na aký sú diváci v konfrontácii proti Žiline zvyknutí. Novopečený majster však pod hradom Matúša Čáka padol a body zostali zaslúžene doma. „Pre nás je toto víťazstvo veľké a dôležité. Boli sme dostatočne agresívni, vedeli sme, čo potrebujeme hrať a dokázali sme dodržiavať pokyny trénerov. Skalp novopečeného šampióna je cenný. Pred ďalšími dôležitými zápasmi nás pozitívne nabudil,“ povedal stredopoliar Jakub Paur.

Rodák z Višňového pri Žiline je odchovancom MŠK a zápasy proti "šošonom" majú pre neho o niečo väčší náboj. Jakub Paur v zápase ukázal charakter. Pri vyrovnávajúcom góle sa neulakomil, ale hľadal lepšie postaveného spoluhráča. „Skvelú prácu predviedol Desley (Ubbink). Počas letu lopty som si všimol ako Rangelo (Janga) nabieha do výbornej pozície na zakončenie. Ani na okamih som nezaváhal a loptu adresoval práve jemu. Nenadarmo sa hovorí, len kamarát ti prihrávku vráti. Nabudúce je na rade on,“ dodal so smiechom Paur.

Už v treťom zápase po sebe sme ako prví vyťahovali loptu zo siete. Ani tento moment v konečnom účtovaní nič neznamenal. Vďaka nezlomnej vôli a chuti ísť v ústrety trom bodom, sa aj tentokrát podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu. „Každý z nás veľmi dobre vie, čo chceme dosiahnuť. Nehodláme sa vzdať stanovených cieľov. Mužstvo je silné fyzicky aj mentálne. Je na nás, aby sme predpoklady potvrdzovali aj naďalej,“ uzavrel rozhovor niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.10.2020

Križan | Nemôžeme zostať iba pri slovách

Jedenástym fortunaligovým kolom uzavrú naši futbalisti prvú polovicu základnej časti našej...

Sieň slávy 23.10.2020

SSTNF | Zomrel dlhoročný vedúci mužov Jednoty Trenčín

Vo veku 81 rokov nás opustil dlhoročný vedúci mužstva futbalistov Jednoty Trenčín...

esport 22.10.2020

eSport | Doli97 od pondelka v prestížnej Superlige

Zápasmi úvodného kola odštartuje v pondelok prvá slovenská profesionálna súťaž pre hráčov...

A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak