Aktuálne 3.5.2017

Mužstvo je silné fyzicky aj psychicky, tvrdí Paur

Boj o pohárovú Európu vchádza do záverečnej fázy. Nezlomná vôľa a chuť po víťazstvách sa na Sihoti prejavila opäť v plnej sile. Družina trénera Martina Ševelu zdolala Žilinu (2:1), keď podobne ako proti Ružomberku otáčala nepriaznivý stav.

Piatkový podvečer priniesol kvalitný futbal, na aký sú diváci v konfrontácii proti Žiline zvyknutí. Novopečený majster však pod hradom Matúša Čáka padol a body zostali zaslúžene doma. „Pre nás je toto víťazstvo veľké a dôležité. Boli sme dostatočne agresívni, vedeli sme, čo potrebujeme hrať a dokázali sme dodržiavať pokyny trénerov. Skalp novopečeného šampióna je cenný. Pred ďalšími dôležitými zápasmi nás pozitívne nabudil,“ povedal stredopoliar Jakub Paur.

Rodák z Višňového pri Žiline je odchovancom MŠK a zápasy proti "šošonom" majú pre neho o niečo väčší náboj. Jakub Paur v zápase ukázal charakter. Pri vyrovnávajúcom góle sa neulakomil, ale hľadal lepšie postaveného spoluhráča. „Skvelú prácu predviedol Desley (Ubbink). Počas letu lopty som si všimol ako Rangelo (Janga) nabieha do výbornej pozície na zakončenie. Ani na okamih som nezaváhal a loptu adresoval práve jemu. Nenadarmo sa hovorí, len kamarát ti prihrávku vráti. Nabudúce je na rade on,“ dodal so smiechom Paur.

Už v treťom zápase po sebe sme ako prví vyťahovali loptu zo siete. Ani tento moment v konečnom účtovaní nič neznamenal. Vďaka nezlomnej vôli a chuti ísť v ústrety trom bodom, sa aj tentokrát podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu. „Každý z nás veľmi dobre vie, čo chceme dosiahnuť. Nehodláme sa vzdať stanovených cieľov. Mužstvo je silné fyzicky aj mentálne. Je na nás, aby sme predpoklady potvrdzovali aj naďalej,“ uzavrel rozhovor niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 29.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FK Pohronie

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FK Pohronie.

ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco