Aktuálne 3.5.2017

Mužstvo je silné fyzicky aj psychicky, tvrdí Paur

Boj o pohárovú Európu vchádza do záverečnej fázy. Nezlomná vôľa a chuť po víťazstvách sa na Sihoti prejavila opäť v plnej sile. Družina trénera Martina Ševelu zdolala Žilinu (2:1), keď podobne ako proti Ružomberku otáčala nepriaznivý stav.

Piatkový podvečer priniesol kvalitný futbal, na aký sú diváci v konfrontácii proti Žiline zvyknutí. Novopečený majster však pod hradom Matúša Čáka padol a body zostali zaslúžene doma. „Pre nás je toto víťazstvo veľké a dôležité. Boli sme dostatočne agresívni, vedeli sme, čo potrebujeme hrať a dokázali sme dodržiavať pokyny trénerov. Skalp novopečeného šampióna je cenný. Pred ďalšími dôležitými zápasmi nás pozitívne nabudil,“ povedal stredopoliar Jakub Paur.

Rodák z Višňového pri Žiline je odchovancom MŠK a zápasy proti "šošonom" majú pre neho o niečo väčší náboj. Jakub Paur v zápase ukázal charakter. Pri vyrovnávajúcom góle sa neulakomil, ale hľadal lepšie postaveného spoluhráča. „Skvelú prácu predviedol Desley (Ubbink). Počas letu lopty som si všimol ako Rangelo (Janga) nabieha do výbornej pozície na zakončenie. Ani na okamih som nezaváhal a loptu adresoval práve jemu. Nenadarmo sa hovorí, len kamarát ti prihrávku vráti. Nabudúce je na rade on,“ dodal so smiechom Paur.

Už v treťom zápase po sebe sme ako prví vyťahovali loptu zo siete. Ani tento moment v konečnom účtovaní nič neznamenal. Vďaka nezlomnej vôli a chuti ísť v ústrety trom bodom, sa aj tentokrát podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu. „Každý z nás veľmi dobre vie, čo chceme dosiahnuť. Nehodláme sa vzdať stanovených cieľov. Mužstvo je silné fyzicky aj mentálne. Je na nás, aby sme predpoklady potvrdzovali aj naďalej,“ uzavrel rozhovor niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 13.12.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
2:0 Bratislava
Fortuna liga, 16. kolo, 5.12.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 5.12.2020

FL | Po penalte a červenej karte prehra na Tehelnom poli

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 16. kola na ihrisku Slovana...

A-tím 4.12.2020

Slávik | Nemáme čo stratiť, ideme zabojovať

V šestnástom kole našej najvyššej súťaže sa náš tím predstaví u súpera najťažšieho možného...

ASTV 4.12.2020

ASTV | Exkluzívne letecké pohľady na Štadión Sihoť

ASTV vám prináša aktuálne letecké pohľady na stavbu štadióna na Sihoti. Veríme, že...

esport 3.12.2020

eSport | Predohrou víkendu na Tehelnom poli virtuálny zápas proti Slovanu

Predohrou víkendového zápasu Fortuna ligy medzi Slovanom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff