ASTV 5.5.2017

Doposiaľ najlepší This is my sen pre Ferencváros

Maďarský Ferencváros Budapešť sa stal víťazom tretieho ročníka turnaja „This is my sen“ (TiMS) určeného pre hráčov kategórie do jedenásť rokov. Tohtoročný TiMS priniesol najlepšie obsadenie vo svojej krátkej histórii. Štadión na Sihoti privítal šestnásť tímov zo siedmich krajín. Najväčšími lákadlami boli anglický West Ham United a španielska Valencia CF, ale aj Slavia Praha, Wisla Krakov, Zaglebie Lubin alebo už spomenutý Ferencváros. Zápolenie najstarších prípraviek na štadióne na Sihoti sa napriek svojej krátkej histórii stalo najlepšie obsadeným turnajom pre mladých futbalistov do jedenásť rokov nielen na Slovensku.

Budapeštiansky Ferencváros štartoval na všetkých doterajších ročníkoch turnaja a po štvrtom a šiestom mieste sa dočkal víťazstva. Hoci nestačil na celkovo druhú Valenciu a tretie Slovácko, v konečnom hodnotení mal o tri body viac ako španielsky tím a o štyri viac než zástupca českej futbalovej školy.

„Na úvod musím povedať, že trenčiansky klub zorganizoval veľmi dobrý turnaj. Veľmi sa nám tu páčilo. Dva dni plné futbalu sme si skutočne užili,“ povedal tréner víťazného mužstva Péter Balász a dodal: „Máme za sebou viacero zaujímavých európskych turnajov. Preto môžeme povedať, že This is my sen má od začiatku skutočne výbornú úroveň. Bolo skvelé zahrať si proti West Ham United a Valencii.“

Futbalová akadémia „Cantera“ z tretieho najväčšieho španielskeho mesta mala skvelý záver turnaja. Na druhú priečku sa prepracovala piatimi nedeľňajšími triumfami v rade. Dá sa povedať, že o celkový triumf prišli prehrami proti českým tímom Slavii Praha a Zbrojovke Brno. Ak by „mladé netopiere“ jeden z týchto dvoch zápasov zvládli, držali by trofej nad hlavou mladí španielski futbalisti, ktorí chcú ísť v stopách Isca, Jordiho Albu, Davida Silvu alebo Gaizku Mendietu.

„Bol to skvelý turnaj. Nikdy sme nehrali na turnaji, ktorý sa hral ako ligová súťaž. Bolo skvelé, že každý tím sa stretol s každým súperom,“ povedal tréner Valencie Alfredo Ramos a pokračoval: „Doposiaľ sme hrali na turnajoch, kde tímy rozdelili do základných skupín a potom nasledovalo play-off. Bolo dobre, že sme nemuseli myslieť na to, či postúpime, alebo vypadneme vďaka jednému nepodarenému stretnutiu. Oveľa viac sme si to užili. Mohli sme sa sústrediť najmä na hru.“

Rovnako tretie Slovácko si v prvom rade pochvaľovalo systém, ktorým sa hral TiMS po tretí raz v rade. „Bolo to ideálne. Spoznali sme ďalšie futbalové kultúry. Je skvelé, že hrá každý proti každému. Konečný výsledok tak nie je založený na náhode a šťastí pri žrebe už v základnej skupine. Veľmi sa nám v Trenčíne páčilo. Odohrali sme veľa kvalitných zápasov a obstáli nielen výsledkovo, ale aj herne,“ skonštatoval Ondřej Gazdoš.

Akadémiu West Ham United delila pred rokom od cennej trofeje len jedna priečka. Tentoraz skončila hneď za medailovými pozíciami na štvrtom mieste. Futbalová škola, ktorou prešli Bobby Moore, Michael Carrick, Rio Ferdinand, Frank Lampard, Joe Cole, Jermain Defoe alebo Glen Johnson zdolala síce druhé aj tretie mužstvo, no stratila body v ďalších súbojoch, čo len dokazuje vyrovnanosť tohtoročnej edície TiMS.

Víťazmi prvých dvoch ročníkov turnaja sa stali slovenskí zástupcovia. Premiérový TiMS vyhral AS Trenčín v spoločnosti Ajaxu Amsterdam. Minulý rok sa radovali chlapci zo Slovana Bratislava. Ferencváros tak je prvým zahraničným menom na víťaznej trofeji.

Chlapci z AS Trenčín sa aj tento rok držali. Šiesta priečka a predvedená hra bieleho tímu potešili. Mohli byť aj vyššie, ale akoby im v závere došli sily. V posledných štyroch súbojoch získali totiž len jeden bod. Červené mužstvo skončilo na štrnástej priečke, ale vo viacerých súbojoch ukázalo taktiež svoje prednosti a potenciál. Tím doplnený o mladších chlapcov sa rozhodne nestratil.

„Pri porovnaní s predchádzajúcimi dvoma ročníkmi turnaja môžeme povedať, že sme sa posunuli v kvalite zápasov a rovnako v organizácii. This is my sen výrazne napreduje. Som šťastný, že to opäť dopadlo dobre. V našom regióne nie je turnaj podobných rozmerov. Náš formát je už len bonusom,“ povedal šéftréner prípraviek AS Trenčín Miroslav Karas a dodal: „Rodičia a ďalší fanúšikovia vytvorili skvelú atmosféru. S Valenciou ich prišlo dokonca viac ako sme čakali. Turnaj bol naozaj multikultúrny. Bolo to pestré, no všetci sa správali veľmi korektne. Pre nás mimoriadne povzbudzujúce do ďalšej práce. Naši chlapci sa stretli s kvalitnými súpermi. Radi by sme, aby naši chlapci boli aj v budúcnosti schopní porovnávať sa s najlepšími tímami v Európe. Preto je pre nás táto konfrontácia dôležitá. Chceme, aby chlapci mali svoj sen a išli za ním. Aby takéto zápasy odohrali aj v mužskej kategórii...“

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 29.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FK Pohronie

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FK Pohronie.

ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco