Aktuality - archiv 2.4.2009

AS Trenčín vstupuje do poslednej série zápasov sezóny 2008/2009

MFK Ružomberok "B" je prvým súperom, ktorý sa postaví proti AS tretíkrát v sezóne.

Povedané v hokejovom žargóne, v sobotu popoludní čaká futbalistov Trenčína buly pred záverečnou tretinou aktuálnej sezóny. Na rozdiel od hokeja ale žiadne predĺženie neexistuje. Po uplynutí riadneho hracieho času sa skladajú účty. Víťaz berie všetko, zdolaným ostávajú oči pre plač. Futbalisti AS vstupujú do finálovej časti sezóny duelom proti ružomberskej rezerve.

V doterajšom priebehu súťaže si obaja súperi body spravodlivo rozdelili. V domácom prostredí vyhrali Trenčania 5:2, v ružomberskej odvete im po prehre 1:3 body poctivo vrátili. „Boli to absolútne odlišné zápasy. Doma som, spolu s niektorými ďalšími chalanmi, absolvoval premiéru v drese AS. Neviem. Možno z nás vyžaroval akýsi nováčikovský entuziazmus. V prvom polčase sme im dali päťku. Po zmene strán nám už chýbala koncentrácia. Po raketovom polčase sme sa uspokojili a dostali sme dva góly. V ružomberskej odvete sme pôsobili totálne nevýrazne. Boli sme absolútne mŕtvi. Cítil som to už počas rozcvičky,“ vidí rozdiely v doterajších konfrontáciách Filip Lukšík.

Ďalším hráčom debutujúcim proti Ružomberku bol Tomáš Peciar. Prvé vystúpenie vo farbách AS ozdobil skvelým výkonom, ba dokonca i gólovým zápisom: „Zvyšoval som na 5:0. Keď tak nad tým rozmýšľam, stávam sa špecialistom na piate góly. Okrem Ružomberku som dosiahol poradový zásah AS s týmto číslom aj v jesennom zápase proti Dunajskej Strede. V oboch prípadoch som skóroval v poslednej minúte prvého polčasu.“ Aj ľavý obranca tímu Ivana Galáda vníma citeľnú rozdielnosť medzi domácim a vonkajším duelom: „V Ružomberku sme veľa faulovali. Najmä pred vlastným pokutovým územím. Domáci nás za to potrestali.“

Jediným Trenčanom skórujúcim v oboch vzájomných dueloch je Filip Hlohovský. Defenzívu Ruže prekonal na Sihoti aj na severe Slovenska. „Čože? Ako jediný náš hráč som im dal dva góly? Ani som si to neuvedomil. Ale ak je tak, rád by som teda pridal gól aj v našom treťom vzájomnom zápase. V Ružomberku som zaznamenal nádherný kúsok z priameho kopu. Škoda, že znamenal iba kozmetickú úpravu nepriaznivého výsledku,“ spomína si na jesenné góly proti MFK dosiaľ druhý najlepší strelec AS.

Vstup do záverečnej tretiny aktuálnej sezóny velí Trenčanom vyhrať. „Už dávno som nedal gól. K doterajším dvom zásahom by som rád pridal ďalší,“ hľadá recept na naplnenie cieľa Lukšík. „V Dunajskej Strede som zaznamenal svoj desiaty gól v sezóne. V sobotu by som k jubileu rád niečo pridal. Čaká nás zápas v peknom počasí, verím že so zaujímavou diváckou podporou,“ pridal názor ďalší z Filipov – Hlohovský.

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 27.5.2024

Klub | Štartuje proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť sa dostáva do realizačnej fázy. Počas...

A-tím 25.5.2024

A-tím | Pätica hráčov končí v AS Trenčín

Pred štartom prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže nastávajú v tíme trénera Iliju...

A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa