Aktuality - archiv 2.4.2009

AS Trenčín vstupuje do poslednej série zápasov sezóny 2008/2009

MFK Ružomberok "B" je prvým súperom, ktorý sa postaví proti AS tretíkrát v sezóne.

Povedané v hokejovom žargóne, v sobotu popoludní čaká futbalistov Trenčína buly pred záverečnou tretinou aktuálnej sezóny. Na rozdiel od hokeja ale žiadne predĺženie neexistuje. Po uplynutí riadneho hracieho času sa skladajú účty. Víťaz berie všetko, zdolaným ostávajú oči pre plač. Futbalisti AS vstupujú do finálovej časti sezóny duelom proti ružomberskej rezerve.

V doterajšom priebehu súťaže si obaja súperi body spravodlivo rozdelili. V domácom prostredí vyhrali Trenčania 5:2, v ružomberskej odvete im po prehre 1:3 body poctivo vrátili. „Boli to absolútne odlišné zápasy. Doma som, spolu s niektorými ďalšími chalanmi, absolvoval premiéru v drese AS. Neviem. Možno z nás vyžaroval akýsi nováčikovský entuziazmus. V prvom polčase sme im dali päťku. Po zmene strán nám už chýbala koncentrácia. Po raketovom polčase sme sa uspokojili a dostali sme dva góly. V ružomberskej odvete sme pôsobili totálne nevýrazne. Boli sme absolútne mŕtvi. Cítil som to už počas rozcvičky,“ vidí rozdiely v doterajších konfrontáciách Filip Lukšík.

Ďalším hráčom debutujúcim proti Ružomberku bol Tomáš Peciar. Prvé vystúpenie vo farbách AS ozdobil skvelým výkonom, ba dokonca i gólovým zápisom: „Zvyšoval som na 5:0. Keď tak nad tým rozmýšľam, stávam sa špecialistom na piate góly. Okrem Ružomberku som dosiahol poradový zásah AS s týmto číslom aj v jesennom zápase proti Dunajskej Strede. V oboch prípadoch som skóroval v poslednej minúte prvého polčasu.“ Aj ľavý obranca tímu Ivana Galáda vníma citeľnú rozdielnosť medzi domácim a vonkajším duelom: „V Ružomberku sme veľa faulovali. Najmä pred vlastným pokutovým územím. Domáci nás za to potrestali.“

Jediným Trenčanom skórujúcim v oboch vzájomných dueloch je Filip Hlohovský. Defenzívu Ruže prekonal na Sihoti aj na severe Slovenska. „Čože? Ako jediný náš hráč som im dal dva góly? Ani som si to neuvedomil. Ale ak je tak, rád by som teda pridal gól aj v našom treťom vzájomnom zápase. V Ružomberku som zaznamenal nádherný kúsok z priameho kopu. Škoda, že znamenal iba kozmetickú úpravu nepriaznivého výsledku,“ spomína si na jesenné góly proti MFK dosiaľ druhý najlepší strelec AS.

Vstup do záverečnej tretiny aktuálnej sezóny velí Trenčanom vyhrať. „Už dávno som nedal gól. K doterajším dvom zásahom by som rád pridal ďalší,“ hľadá recept na naplnenie cieľa Lukšík. „V Dunajskej Strede som zaznamenal svoj desiaty gól v sezóne. V sobotu by som k jubileu rád niečo pridal. Čaká nás zápas v peknom počasí, verím že so zaujímavou diváckou podporou,“ pridal názor ďalší z Filipov – Hlohovský.

Autor: ms
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup, 27.9.2023
OK Častkovce - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.9.2023

SC | Napriek dramatickému záveru zápas v Častkovciach pod kontrolou

Zverenci trénera Iliju Stolicu postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu....

A-tím 27.9.2023

NAŽIVO | Záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce

Futbalnet TV vám prináša záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce (2:1).

A-tím 26.9.2023

Slovnaft Cup | V ďalšom kole domáceho pohára nás vyzvú Častkovce

Zverencov trénera Iliju Stolicu čaká po ligových povinnostiach 3. kolo...

Aktuálne 26.9.2023

Napísali o nás | Výzvou je vypredaný štadión, prezradil Stolica pre MY Trenčín

Tréner AS Trenčín Ilija Stolica poskytol redaktorovi...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio